Emzirmenin Yanında Takviye Olarak Mama Veren Anneler Bakar mısınız

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ecenaz07 tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

26 Eylül 2008
    Konu Sahibi : ecenaz07
  1. ecenaz07

ecenaz07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar emzirmeyle beraber yanında takfiye olarak mama kaç cc veriyorsunuz kaç öğün veriyorsunuz. Birde hangi mama kullanıyorsunuz? Ben dün gece 60 cc verdim bir kere
    ilk başladım gece yatmadan verecem belki doyarda uyur diye dün başladım bakalım ne olacak lütfen hangi mama ve ne kadar hangi ölçüde verdiğinizi forumda bizlerlede paylaşırsanız seviniriz:KK46:

2. 26 Eylül 2008
  3. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bebegin ne kadarlık bilmiyorum ama mamanın üzerinde yazıyo ne kadar vercen.ertuğ 49 günlük oldu maş.ilk preaptamille başladım ama pek sevmedi yarısını içip döküyodum baktım olacak gibi degil gittim markete aynı vitaminlere sahip hiçbir farkı bulunmayan bebelac kırmızı kutu üzerinde yazıyo 0-4 aylık devam maması diye denedim 8 ytl uygunda çok severek içiyo şimdi.ama ben tam cc vermiyorum mesala şimdi 120 cc lik ve 4 kaşık vermem gerekirken 75 cc lik 2 kaşık veriyorum günde 3 ögün böyle veriyorm.çünkü sagdıgım sütün içinede 1 er kaşık mama koyuyorum ve tok tutuyo yoksa sütü sade içirdimde 10 dak.sonra aglamaya başlıyo acıkmış olarak.birde arkadaşlar hero baybinin sütlü pirinç unu var 4.aydan sonra kullanılıyo teyzem eczacı sagdıgın sütün içine 2 kaşık onda koy 12 den sonra ver dedi tok tutar sende rahat uyursun bebekte rahat uyur hem büyürde de dedi ve ben 1 haftadır veriyorum 12 de veriyorum sabah 5 te uyanıyo ertuğum.yapmak isteyenlere tavsiye edrim ben 3 aydan sonra ek gıdayada başlıcam inş.yavaştan çünkü bizde ırsi 6 aydan sonra başlayınca yemek seçiyolar ve yutamıyolar devamlı kusuyorlar ve bişe yemiyolar o yüzden erken başlıycam ve sütümde hem yetersiz hemde çok suluymuş pek yaramıyo yani canım:nazar:

4. 26 Eylül 2008
  5. ertuxgx

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    pardon canım takvimini görmemiştim benim yaptıgım gibi verebilirsin.ama bana doktorum sen belirleme cc sini dedi kutuda ne yazıyosa onu ver annesi dedi oğluna bırak içme kararını ve miktarını dedi ama hep döküyorum o kadar içemiyo bende sagdığım süte koyup veriyorum sade mama haricinde böyle dengeliyorum ben canım

6. 26 Eylül 2008
  7. ecenaz07

ecenaz07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm ya benim anlamadığımm prinçli mamayı anne sütünemi kattın mamasınamı birde ben sağmıyorumki emziriyorum sütünü sağıp kaşıklamı yedirıyorsun ertug birde pirinç ununu erken deilmi vermeye

8. 26 Eylül 2008
  9. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    arkadasım bebegin durumuna ve kilosuna göre mama verip vermeyecegine doktor karar vermeli..
    ama cc konusunda sen anlarsın..
    mesela biz 30 cc ile basladık
    1 aylık olunca gunde 3 kez 60 cc verdik
    simdi ise bazen 90cc baze 120cc ama gunde ya bir kez ya iki kez

benimkinin kusma sorunu var
    o yuzden milupa AR diye bir mama iciyor

10. 26 Eylül 2008
  11. Diloxsxum

Diloxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bız de emzırmeye takvıye olarak verıyoruz mamayı .
    sabah oglen aksam ve bazen de gece olmak uzere 3-4 kez verıyorum kızım 45 gunluk. her defasında 90 lık verıyorum yetıyor. her 2 saate emzırıyorum , 4 saatde 1 de mama verıyorum su anda yetıyor gıbı
    ama ERTUg cumun yazdıkları ılgımı cektı devam mamasını normal mamaya da ılave edebılıyor muyız acep?
    cunku 12 de verıp 5 e dek uyutaılıyorsa super bırsey maşallah. hemen denemk lazım..
    ve ben de aptamıl 1 kullanıyorum. yurtdısından getırıyor esım zıra fıyatı cok fark edıyor burda cok pahallı...

12. 27 Eylül 2008
  13. ertuxgx

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ecenazcım ben sütüme koyuyorum mesala 75 cc süte 2 mama kaşıgı koyuyorum bak bu saatte onu yedirdim uyudu maş.sade mama yaptımda 75 cc lik suya 2 mama kaşığı mamadan 1 mama kaşıgı pirinç unu mamasından koyuyorum bunuda böyle ayarladım.canım ben hem emziriyorum günde 3 defa ama oğlum emiyo emiyo doymuyo ben mamayı ve sütümü biberonla veriyorum ucunu damaklı emzik biberon başlığı diye bi başlı var ondan kullanıyorum.bebekten bebege degişiyo demekki benim oğlum çayını suyunu mamasını hep biberonda yiyo benim mememide emiyo bırakmadı yani maş.ben sagıyorum ilk günden bu yana çünkü sütün çogalması için memeyi sagmak lazımmış ben yapıyorum ve çok az olan sütüm arttı bu sayede dr.hep tavsiye ediyolar zaten.canım erken olduğunu düşünmüyorum anne sütünü bırakmadıktan sonra maksat bebek anne sütüyle 6 ay beslenecek ya sütüm az zaten birde çok sulu pek yaramıyo bi anda sütüm tamamen kesilirse ben ne yaparım o zaman onun için şimdiden başladım yavaştan 3 ay bitsin inş.ek gıdaya başlıcam ben damak zevki gelişsin dedimya bizde 6.aydan sonra başlarsan bebeklerimiz yutunamıyor ve ne verirsen kusuyo.DİLOŞUM canım koyabiliyosun yukarıda yazdım ölçülerini sen kendin bebeginin yeme şekline göre ayarla sonra bi dene bu ölçülerde eger doymuyosa 1 kaşık mama koy 2 kaşık pirinç unundan koy hee bazen ertuğ doymuyo bende böyle yapıyorum sizler bilirsiniz canlarım bu ay ertuğumda iyi kilo almış gözüküyo hemde 2.ayımızda kontrolümüz var o zaman belli olcak bakalım sizlerlede paylaşırım faydasını gördüğümün veya görmeedimin kilo bakımından uyku bakımından çok rahatladı bebeişim bebişlerinizi ve sizleri ççççççççççççççççoooooooooook öptüm bende yatayım artık

14. 27 Eylül 2008
  15. okyanus elif

okyanus elif "I am, I can" Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben henuz mama kullanmiyorum, emziriyorum ama yinede evde bulunsun ne olur ne olmaz diye mama aldim acikcasi... ben NESTLE NAN 1 aldim
    diger iki oglumda NUTRILON ve NESTLE GUIGOZ kullanmistim her ikiside iyiydi bu sefer bu mamayi deniycem ama kullanimida kutu uzerinde yaziyor oyle uyguladim daha once tabii doktor farkli bir kulanim talimati vermez ise canim...:KK66:

16. 27 Eylül 2008
  17. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba yazdığını okudumda sütünün sulu olduğunu nasıl fark ettin benim kızımda emdikten sonra bazen su kıvamında kusuyor.Aklıma takıldı ?

18. 27 Eylül 2008
  19. Biromur

Biromur ``Birömür`` Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    mama doktor tavsiye etmen verilmiyor dimi kızlar?