emzirmeye ne zaman son verdiniz

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve janet tarafından 30 Mart 2008 başlatılmıştır.

30 Mart 2008
    Konu Sahibi : janet
  1. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızım 21 nisanda bir yasına girecek memeden kesmek istiyorum kücükmü yeterlimi sizce cok karasızım ama bir an öncede diyetime ve eski ilaçlarıma baslamak istiyorum cünki kilo alıyorum polikistik over hastasıyım ve buda kilo aldırıyor bana emzirirkende ne dogum kontrol haplarını nede glukofeni kullana biliyorum bunlarıda kullanmayınca git gide kötüye gidiyor sizce keseyim memeden yeterlimi kızlar sizler kac yasında kestiniz memeden simdi bazı arkadaslar bogazını tut diyecekler ama tutuncada gitmiyor kilolar ya cok kararsızım kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

2. 30 Mart 2008
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlum tam 25 aylık.1 ay önce kestim sütten.
    kusura bakma ama kilo alıyorsun ya da veremiyorsun diye memeden kesme fikrin bana çok yanlış geldi.bir kere emzirirken diyetinede dikkat ettiğin takdirde bırak kilo almayı,kilo verirsin çok rahat.
    eğer gerçekten sağlığını tehlikeye atacak,tedavi gerektiren bir hastalığın varsa tamam,ama kilo yüzünden bilmem ne yüzünden kızını anne sütünden mahrum bırakma.
    bu zamanları tekrar geri gelmeyecek.sağlığı için nasıl büyük bir yatırım yaptığını tahmin edemessin.
    üstelik eğer bir engelin yoksa 2 yaşına kadar anne sütü onun senin üzerindeki hakkı.

4. 30 Mart 2008
  5. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    biliyorum ondan kararsızım kilom hamileliklerimde sürekli yatmaktan oldu ve artık bence tehlikeli boyutlara geliyor kullanmak zorunda oldugum ilacları kullanmadıgımdan dolayıda git gide artıyor hem ona hem kendime üzülüyorum verecek kilo on kilo filan olsa kilomu takam ama en az 35 kilo vermem lazım ya düsünüyorum diyette yapıyorum ama gitmiyor iste trioit hormonlarımda sorun var oda tabi en büyük etkenlerden biri cok kararsızım of ya

6. 30 Mart 2008
  7. IMST01

IMST01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kizim 28 marta bir yasina girdi bende mamaya alistirmya basladim,bence bir yas yeterli kizin sütünden yeterince faydalanmis artik kendi sagliginla ilgilen cünkü sen bebegine daha cok lagzimsin!!!

8. 30 Mart 2008
  9. ze-ta

ze-ta EmEkli Editör :P Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    kızım 1 yasına gırdıgınde kestım cunku ben kılo alamıyordum ve asırı kansızlık vardı..
    kızımı sutten kestıkten sonra (1 yıl olacak)5 serum ve 5 b12 vıt.ıgnesı almama ragmen eskı saglıgıma kavusamadım daha yenı yenı kılo almaya basladım oda toplam 5 kılo ve 4 ayda aldım :KK43:

10. 30 Mart 2008
  11. çocuklarxixmveben

çocuklarxixmveben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende Yaza Doğru Biraktirmayi Düşünüyorum Kizim Bugün Itibariyle 1 Yaş 15 Günlük Bilmiyorum Bende Nasil Biraktiracağim Fikirleri Olanlar Var Mi Acaba Nasil Biraktirdirdilar Acaba

12. 30 Mart 2008
  13. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    17 aylikken biraktirdim yerimsenibensen bilirsin ama biraz daha emsin yavrun daha kucuk bence ...

14. 31 Mart 2008
  15. çocuklarxixmveben

çocuklarxixmveben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    küçük olduğunu biliyorum kıyamıyorumda bizim ailede bu kadar emende olmamış herkesin hoşunada gidiyor ama olur olmaz yerde anne emme demiyor mu ne yapalım bilmiyorum kendisi yaza kadar emme aralarını açarsa iyi olacak yemek yediremiyorum hasta olunca hiç ayrılmaz oluyoruz

16. 31 Mart 2008
  17. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten sağlığının olumsuz etkilendiğini düşünüyorsan dediğim gibi bırakabilirsin bencede.ama çok iyi düşün.doktora git .emzirirken kullanabileceğin muadil ilaçlar varmı öğren.memeyi bıraktırma fikrini anlat doktora.eminim sana makul bir çözüm üretecektir.
    şimdiden kolay gelsin ve geçmiş olsun:)

18. 14 Nisan 2008
  19. kuxsxum

kuxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide 19 aylık kesmek için neler yaptım bir türlü başaramadım.bence kesebiliyorsan kes çünkü daha fazla aklı erince çok zor oluyor.