emzirmeyi bırakma yöntemleri

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve MAVXIX_LALE tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : MAVXIX_LALE
  1. MAVXIX_LALE

MAVXIX_LALE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhabaa.s.a.s..kızım 2 yaşını dolduracak nisanın 2 sinde.ve hala emziriyorum.ama artık bırakmak istiyorum.deneyimleri ve önerileri olanların tavsiyelrini bekliyorum:ecrin_bebek:

2. 3 Mart 2010
  3. mhn

mhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    548
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba canim ben kizimi emzirmeyi birakali 1 bucuk yil oldu.salca surdum uclarina 1 kez yetti.kizim bir defa acip emmek istedi bidahada istemedi.aksam yaptim ama o gece sabaha kadar agladi biberon istemedi sonra yorgunluktan uyudu.2.ve 3. gunde biraz zor gecti ama 4. gun hersey iyiydi,biberonla sut icmeye basladi.ama sakin unutma bir kac gun gogsundeki sutu kendin sag.orda kalinca cok agri oluyor.zaten sonra kendiliginden bitiyor.sana kolay gelsin canim.opuyorumnanaktan

4. 3 Mart 2010
  5. Zeynep_Nihal

Zeynep_Nihal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    113
    benim kızıma denemediğim şey kalmadı acısından tutun ayakkabı boyasına kadar en son aktara gittim ve derdimi anlattım bana;taş gibi siyah kahve karışımı bişey verdi bunu ezin sürün bırakır dedi eve geldim bir güzel emzirdim sonra onu ezip göğüs ucuma srdüm inanın kokusundan bile çocuk mahvoldu ağzına almasıyla tkrmesi bir oldu :) ve birdahada emmedi

6. 3 Mart 2010
  7. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Ayakkabı boyasımı? zehir kimyasal çocuk dilini değdirse tadına baksa bile ne büyük zarar bence daha zararsız yöntemler bulun

8. 4 Mart 2010
  9. mhn

mhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    548
    Ödül Puanları:
    188
    bilmiyorum canim benim kizim cok duskundu emmeye ama salcayi bir kez gordukten sonra acip bakmadi bile bidaha.ilk gun cok zorlandim ama sonra cabuk duzeldi.doktorda 3 gun sabret demisti zaten birakirken emzirmeyi.umarim arkadasimizda kolaylikla birakir.

10. 4 Mart 2010
  11. minikprenses

minikprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    güzelim ayakkabı boyası bence çok kötü....
    yengem 22 aylık oğluna bi hafta önce bıraktırttı ve şekli şuydu...

GÖĞSÜNÜZE YARA BANDI YAPIŞTIRIN VE ACIYO DıYıN ÖLE BIRAKICAKTIR...

çünkü psikolojik bişey...

12. 6 Mart 2010
  13. Zeynep_Nihal

Zeynep_Nihal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlar kızım ayakkabı boyasını yedi demedim ki böyle tepki verdiniz..... kokusuna dayanamadı hangi anne çocuğuna ayakkabı boyasını yedirir ki?lütfen anlamak istediğiniz gibi anlamayın

14. 6 Mart 2010
  15. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Canım anlamak istediğimiz gibi anlamak cümlesi yanlış niye yanlış anlamak isteyelimki seni tanımıyoruz bile ayakkabı boyası sürdüm diyince çocukda memeyi o şekilde ağzına ya aldıysa diye düşündüm.

16. 17 Mart 2010
  17. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda 21 aylık ve bu ayın sonunda bırakmak istiyorum. doktor yavaş yavaş azaltarak bıraktır dedi. şimdilik gündüz emzirmiyorum. akşam uyumadan önce emip uyuyor ve gece boyunca emiyor. gündüz laf anlatmak kolay. oğlum akşam olunca uykumuz gelince meme var şimdi yok diyorum tamam anne diyor.ama gece uyku semesi laf anlatamıyorum. bişeyler sürmek de işime gelmiyor doğrusu.doktor da yanlış bi yöntem deyince iyice ortada kaldım. ne yapmalıyım??

18. 4 Nisan 2010
  19. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    20 aylık kızım cok düskun memeye nasıl bırakcamkı bu hafta bırakmayı dusunuyorum artık yardımcı olurmusunuz kızlar kımsed pek bısey yazmamıs ama tecrubelı olan arkadaslar beklıyorum yazılarınızı