Emzirmeyi nasl kesicem?

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve deniz74 tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : deniz74
  1. deniz74

deniz74 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar,
    oglum 20 aylık. ve mart sonunda kesmeyi düsünüyordum memeden.
    ancak son 15-20 gündür memeye asırı bir düskünlük ortaya cıktı.
    isten geliyroum ve ertesi gün ise gidene kadar memede yasıyor resmen.
    yemek de azalttı bu yüzden. aksam yemegini hic yemiyor. hafta sonları ben evdeyken de memeyle beslenmeye calısıyor herseyi reddediyor.
    Simdi birdne kessem daha mı kotu olur yoksa aysonunu beklemeli miyim. Beklersem daha da zor olmazmı oglum iciin?
    ne yapıcam ben?
    babanesi goturuyim, 2-3 gün seni görmeyince birdaha emmez diyor.
    (babaneye aısık, haftada 1 gün kalıyor ve orda mutlu)
    ne yapmalıyım?

2. 11 Mart 2009
  3. bahar_efeege

bahar_efeege kaktüs Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 2 çocuk emzirdim ve ikisi de memeye o kadar düşmüştü bırakmaya yakın eyvah dedim sizin gibi.Ama her ikisinde de o kadar kolay oldu ki ben bile hayret ettim.İlk oğluma göğüs ucuma salça sürüp gösterdim 1 yada 2 gece mırıldandı o uyandıkça ayağımda sallladım uyudu.İkincide bu numara tutmadı göğüs ucuma yara bandı yapıştırdım her meme istediğinde açıp gösterdim yok dedim meme gitmiş ve inandı :) Geceleride açtığında ucunu bulamayınca umudu kesti.Kesinlikle karalı olmalısın ama bitti kestim dediğin andan itibaren bir daha verme.Başarılar :)

4. 11 Mart 2009
  5. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Keşke ben de bu soruyu sorabilseydim.
    iyice azalttı emmeyi kızım.
    Çok şanslısınız.

6. 11 Mart 2009
  7. EU3

EU3 Guest

bende arkadaşa katılıyorum ..
    siz geç bile kalmışsınız artık diğer yemeklerden vitamin almalı sütünüzde ona faydalı bişi yok :nazar: en fazla 2-3 gece mızmızlanır sonra unutur ama sakın ağıdına kanıp vazgeçmeyin..benim tek sıkıntım kendimle ilgili olmuştu göğüslerim aşırı şişip kolumu kaldıramaz hale gelmiştim..ama ozamanlar bilemedim meğer bir hapı varmış onun sütü kesen :ecrin_bebek: kolaygelsim

8. 11 Mart 2009
  9. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Önce geceleri bıraktırmayı deneyin daha sonra gündüzleri azaltın yavaş yavaş..
    Ben de 3-4 ay sonra bıraktıracağım,inşallah..
    Geçen ay Türkiyeye geldiğimizde Partner * Bebeğim ve Ben dergilerini aldım,birisinde bir arkadaş sütten kesmek için aktarlardan sabır taşı edindiğini ve memesine (göğüs demeye kızıyor tıpçılar:p) sürdüğünü söyledi..2 günde rahatlıkla bıraktırmış..
    Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için araştırıyorum..Psikolojik etkileri ne olur,getirisi götürüsü bilimselliği nedir bu yöntemin bakalım..
    Ama çoğu arkadaşa da sordum,onayladılar..
    Kullanan arkadaşların tecrübesini ve yorumlarını duymaktan mutlu oluruz..
    Sevgiler...
    Bebeklerimizi de ALLAH bağışlasın

10. 13 Mart 2009
  11. fezamelek

fezamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de merak ediyorum, sütü keseceğiz ama sütümüz devam edip göğsümüz şişerse ne yapacağız? sağdık mı gene süt gelecek?? sütten kesilme nasıl oluyor, tecrübeli anneler daha detaylı yazabilir mi?
    :ecrin_bebek::ecrin_bebek:

12. 14 Mart 2009
  13. KleopatraW

KleopatraW Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim üç çocuğum var . biri bebek diğerlerinde çok kolay oldu .önce gündüzleri azalttım. sonra asadece gece verdim.ensonda da geceyi de vermedim .aşama aşama yapınca süt zaten azalıyor.en sonda da bitiyor .öyle şişme falan olmadı

14. 21 Mart 2009
  15. ebRuiPek

ebRuiPek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Emzirme konusumu..tam benim ilgi alanim..:KK70:..
    26 ay bir fiil araliksizzz emzirdim..24 aylik olunca memeden kesecegim dedim.
    ne yaptim ne ettiysem basaramadim..okudugum duydugum tum yontemleri denedim..
    salcalarmi surmadim , kil tuylu birseylermi koymadim..aci biberleri gogsumun ucunami degdirmedim..her yanimi viksledim...ihhhhh banamisin demedi..sildi sildi emdi..
    inanin annem olmasaydi tek basima basaramazdim..cunku gece tam bir tiryakiydi..
    ilk 2 hafta annemde zorlandi...geceleri kizimin yaninda yatti ama ne aglamak diger odada onun sesini duydukca deliriyordum..zaten bazi geceler dayanamayip..-ulan nolacak bukadar emzirdin 3 yasina kadarda emziririm deyip..:)) annemin tum ugrasilarini ezip geciyordum..birr gun gunduz vakti su ucan pir pir kahverengi cirkin kelebekler varya onu koydu sutyenime ..kizim meme deyip yapisinca annemle ikimizde bir ciglik attik ..bocek var ...ay ayyy ayyy..diye..oyun zannetti guldu hatta cocuklar cin gibi anliyor ona meme vermemeye calistigimizi eliyle ittirip tekrar emiyor..neyse bu numarayi birkac kez yaptik..annemde baska bocek mocek bulamam diye elindeki kelebege gozu gibi bakiyor pecetede filan sakliyor.neyse zavalli hayvan gogsume girip cikmaktan kiiziminda oldugu bir anda annem almaya calisirken kafasi koptu ben gercek ciglik attim..ipek te(kizim olur)bir tiksindi ondan gunduzleri hic memeye yanasmadi geceleri yine uyku sersemligiyle agladi zirladi istedi ama annem biberonla sut vererek kandirdi onu...valla boyle bir macera yasadim..temmuzda da tam 1 sene olaacak emmeyi birakisimiz..
    ne diyim..sana Allah kolaylik versin..
    zor - gercektende zor.:))

16. 24 Ocak 2010
  17. ayymme

ayymme oğluma kardeş geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :)) '' yok dedim meme gitmiş'' buna çok güldüm yaa. bende bıraktıracağım zaman böyle yapmayı düşünüyorum da hep. çok mantıklı geliyo. ama çocuklarımız ne kadar tatlı di mi? zavallıcıklar inanıyorlar ya benim hep gülesim geliyo:)))) bi tanıdığım ayakkabı boyası dürmüştü. ben bile görünce korkmuştum. çocuk zavallım öcü diye kaçıyordu. ama işte ne yapıcan elbett bunun da günü geliyo...

18. 24 Ocak 2010
  19. sofiasultan

sofiasultan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk çocuğumda 13 ay verdim anne sütü 10. aydan sonra azalmıştı zaten inek sütüne ve biberona alıştırdım 1 yaşından sonra çok sorun olmamıştı 2gün falan zırıldadı geçti şu sabır taşını merak ettim ama bi bakıcam aktardan daha ayırmayı düşünmüyorum gerçi benimki 6 aylık bi arkadaşın kızı 2.5 yaşındaydı ve hala emiyordu ay ne çirkin bi görüntü çocukta uzun bişeydi çok gülmüştüm