En büyük hayal tek celsede bitti...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zuhal32 tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

24 Ekim 2010
    Konu Sahibi : zuhal32
  1. zuhal32

zuhal32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    671
    Ödül Puanları:
    93
    Bir kızın en büyük hayalidir evlenmek bir yuva kurmak...İnanın lise ve ünv. yıllarımda hayatıma hiç bir erkeği almadım.Eğer biri girerse o evleneceğim kişi olmalı diye düşündüm.ünv. bitti öğretmen olarak erzuruma atandım.2. senemde birisi vasıtasıyla onunla tanıştım.ailem o kadar beğendi ki onu herşey çok güzeldi.tayin istedim ve onun yanına geldim.düğünümüz olmadı 1 yıl sonra oldu.nişanlılık döneminde sorunlarımız oldu.tabi ben görmedim.çünkü sevdim onu.göremedim saygısızlığını göremedim kinci olduğunu göremedim annesi babası köy işleri ve ineklerinden sonra geldiğimi...abartıyorum sanmayın.doğru söylüyorum.neyse ve evlendim aileme yaptığı tüm saygısızlığa rağmen düğünle herşey düzelecek sandım.düzelmedi.annesine çok düşkündü.herşeyimiz annesinin ağzındaydı.cebimizdeki paraya kadar annesi bilirdi.bana kıyafet mi alınacak üçümüz alırdık.herşeyin kararını onlar verirdi ben onaylardım.en son altın almaya karar vermşler bende tamam dedim aldık.eve varır varmaz altını benden alıp annesine verdi.hergün annesine rapor verip beni ne annemle görüştürdü ne kardeşimle.her hafta sonu köye götürdü ama 1 kere benimle aileme gelmedi ben hep yalnız gittim.çünkü onun hep işi vardı.hafta içi okul hafta sonu ahır işleri...yaz tatili geldi.hiç birşey değişmedi.anneni kardeşini aramayacaksın temizlik yemek yapıp evde oturacaksın dedi bana.hadi 1 saatliğine gidelim bizimkilere gezelim hep hayır dedi.1 arkadaşı bile yok hep köy hep iş.durumları gerçekten iyiydi eşyaları onlar aldı.keşke almasalardı her fırsatta herşeyi biz aldık senin ailen ne yaptı dedi.hep başa kakmalar kaç kez konuşmayı denedim değişmedi.en son küfretmeye başlayınca topladım eşyamı anneme gittim.durumu anlattım.yaz tatili olunca bilezikler bendeydi.akşam geldiler barışmak yerine ilk sordukları altınlar oldu.bende hepsini çıkarıp verdim.tek isteğim anlaşmalı bitsin dedim.kabul etti.evimize gittik eşyaları ayırmış bile sevgili annesiyle bana verdiği atlete kadar almış...şahsi eşyalarımı aldım ve tek celsede bitti...
    Sonra beyfendi beni aradı.neden hemen boşanma davası açtın dedi.neyi bekleyecektim.biz hiçbir zaman 2 kişi olamadık.annesi babası o ve ben...velhasıl bitti.3 ay oldu.onun tayini çıkmıştı.ailesinin yanına bana sormadan tayin istemişti.yine bişey demeyip gelirim demiştim.bu durum olunca tayin istemedim.aynı okulumdayım.öğretmenlerin dışında kimsenin haberi yok.öğrencilerim yine onu soruyo.bende çaktırmıyorum yine parmağımda yüzük ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum.hayalini kurdğum evlilik 11 ay sürdü.ALLAH IM GÜÇ KUVVET VERSİN diye dua ediyorum.ben bunları hak etmedim...hakkımı da helal etmiyorum

2. 24 Ekim 2010
  3. pinkangell

pinkangell evli mutlu çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım yaaa cok zor bir durum yaa..ama sen dimdik ayakta durmuşssun sana bravoo helal olsun diorum üzülme güzel günler seninlee olucakkkkk

4. 24 Ekim 2010
  5. matahari_

matahari_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim öncelikle geçmiş olsun, belli ki kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir kadınsın. Çok takdir ettim seni. Boşanmak hayatın sonu değil, inşallah karşına sana daha çok değer verecek başka bir insan da çıkacaktır. Keşke altınlarını, haklarını da alıp öyle ayrılsaymışsın. Bir an önce bitmesini istediğini anlıyorum ama eşinin sana yaşattıklarından sonra bence tüm haklarını da son kuruşuna kadar almalıydın, aklı başına gelseydi onun da. Neyse artık olmuş bitmiş, sıkmamaya çalış canını...

6. 24 Ekim 2010
  7. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    999
    Ödül Puanları:
    163
    Gelmiş gecmis olsun inşallah bundan sonra allah iyilerle karsilastirsin sizi

8. 24 Ekim 2010
  9. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Çok üzüldüm canım ama mutlu olmadığın bir evliliği sürdürmek zorunda kalmamışsın. İnşallah bundan sonra Allah iyilerle karşılaştırsın.

10. 24 Ekim 2010
  11. incir

incir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    258
    Ödül Puanları:
    153
    Eşin zaten seni hiç hak etmemişki. Sinir oldum okurken bile. Eminim hayatın bundan sonra çok daha güzel olacaktır.

12. 24 Ekim 2010
  13. yelizze

yelizze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    hele ki öğretmen olmak bu işlerde çok daha zor :KK43: öğrencilerim bana da soruyorlar hiç bi şey diyemiyorum :KK43:

14. 24 Ekim 2010
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238

kurtulmuşsun ana kuzusundan dua et her gün ye gez eğlen ve ileriye bak mutlu olacak çok nedenler var

16. 24 Ekim 2010
  17. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    kurtulmuşsun!!!!!!!!!

18. 24 Ekim 2010
  19. Sarissa