En çılgın gelenek

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve derman tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  5 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 1. derman

  derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5.141
  Beğenildi:
  1.558
  Ödül Puanları:
  163
  En çılgın gelenek

  Hindistan da yaşayan müslümanlar 500 yıldır sürdürdükleri tehlikeli bir gelenekle bebeklerini aşağıya atıyorlar.
  [​IMG]

  Hindistan da 500 yıllık gelenek görenleri hayrete düşürüyor. Tuhaf gelenekleriyle ünlü bu ülkede yine sıradışı bir tören vardı..

  Babalar sağlıklı bir hayat sürmesi için bebeklerini herkesin gözü önünde 15 metrelik kuleden aşağı bırakıyor. Bebekler kulenin dibinde yere serilen brandaya atılıyor.

  Aşağıda biriken coşkulu kalabalık heyecanla bebeğin düşüş anını izliyor. Ülkede bu gelenek bazı kesimlerce eleştirilse de her yıl tekrarlanıyor.

  Alıntı
   
 2. 8 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 3. BeLLa

  BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.390
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  YOk böyle bi mantik ya..
  VIcdansizlar :mymeka:
   
 4. 8 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 5. Malice

  Malice WTF?! Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  açlık başa vuruyo herhal
   
 6. 8 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 7. BenSergu

  BenSergu SATRAB Pro Üye

  Katılım:
  3 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108
  bu hindistanlıları zaten hiç sevmem , şimdi dahada bi sevmiyorum, müslümanlarmış , pehhh bunun dinle alakası olduğunuda sanmıyorum , o çocuk sakat kalırsa diye düşünmüyorlar mankafalar :kızgın:
   
 8. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 9. _NURUM_

  _NURUM_ Guest

  bunlarrdaa hiçmi mantık yok bea:eek:lmaz:
   
 10. 23 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 11. talya2000

  talya2000 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  649
  Beğenildi:
  39
  Ödül Puanları:
  113
  boyle birsey olabilir mi ya aman allahim bu ne bicim inanis
   
 12. 23 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 13. Portali

  Portali Popüler Üye Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  502
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  106
  ıyomante ayini
  Japonya ve Rusya’nın çeşitli yerlerindeki yerel kabileler, Ainular bir zamanlar etnik azınlığı animist (canlıcılık) dini kökleriyle etkilemişlerdi. Doğaya tapmaları nedeniyle, insanlığı kutsaması için ayıları öldürme geneleği geliştirmişlerdi. Bu ayinde, mağarasında kış uykusuna yatmış bir anne ayı seçiliyordu. Yavruları ise iki sene boyunca bir kafeste tutuluyordu ve bu sürenin sonunda dindarlıklarını göstermek için ‘dini geleneklerine uygun bir şekilde’ vahşice katlediliyordu. Köylüler ayıyı kestikten sonra onun kanını içiyor ve etini yiyordu. Öldürülen ayının kafatası ters bir şekilde kendi derisine sarılarak bir mızrağın tepesine saplanıyordu. Mızrak anlamlı bir yere saplanıyor ve ona tapılıyordu. Ainular ayıların tanrı olduğuna ve onların insanların arasında yürüdüğüne inanıyor.
  Japonya’da bu ayin yasaklanmış olsa da bazı yerlerde devam ediyor.  Ölüyle beraber yaşamak
  Güney Sulawesi, Endonezya’da yaşayan Torajan adlı etnik grup için cenaze töreni hayatın oldukça önemli parçalarından birisidir ve bir ailenin tören için gerekli parayı biriktirmesi zaman alabilir. Aylar süren bu zaman diliminde ailenin ölü üyesinin bedeni giysilere sarılarak evin altında bir yerde saklanır. Torajanlar ölen ruhun, cenaze gerçekleşene kadar onlarla yaşadığına inanır. Ölen kişi gömülmeye hazır hale geldiğinde tabutu genellikle bir mağaranın içine yerleştirilir ve ölen kişinin heykeli mağaranın girişinde dışarı bakar şekilde yerleştirilir.


  Namai tükürüğü
  Kenya ve Tanzanya’da bulunan etnik bir Afrikalı gruba ait olan bu gelenekte arkadaşlar birbirlerini garip bir şekilde selamlıyor: tükürerek.

  Yeni bir bebek doğduğunda Masai erkekleri onun üzerine tükürerek, kötü ruhların ona yaklaşmasını önlüyorlar. Yaşlı kişileri selmalarken, bir Masai savaşçısı, yaşlı kişiye sıkması için elini uzatmadan önce avcuna tükürür. Bu, bir saygı işaretidir.


  Ölüyü beslemek
  Vatikan ve antik Roma mezarlıklarında yakın zamanda yapılan kazılarda uzun zamandır unutulan bir gelenek ortaya çıkarıldı: Romanlar, ölüleriyle beraber yemek yer ve hatta onları beslerlerdi. Mezarların bir çoğunda, kabrin dışından ölünün vücuduna uzanan bir boru bulunuyor. Bu boru sayesinde ölüye şarap, bal ve diğer yiyecekler iletiliyordu. Roman mezarlarındaki borulara benzer cisimler ayrıca ıngiltere’de de ortaya çıtkı. Antik Romanlar sık sık ölülerinin mezarının yanında piknik yaparlardı çünkü ölen kişinin de onlarla beraber beslendiğine inanırlardı.


  Yanamamö külünü yemek
  Yanamamö, Venezüela ve Brezilya’da bulunan büyük bir kabiledir. Hiç bir şekilde modern hayat onlara ulaşmamıştır ve halen eski geleneklerini korumaktadırlar. Onlardan birisi de ölülerin küllerini ve kemiklerini Yanamamö dini gelenekleri ölü bedenin hiç bir parçasının kalmamasını emredir. Bu nedenden dolayı bir Yanamamö öldüğünde cansız bedeni yakılır ve kemikleri kırılır. Artıklar aile arasında paylaşılır ve yenilir. Bedenin hiçbir parçasının kalmaması gerektiğinden külleri barındıran küp de yok edilir.

  Sallanan tabutlar
  Filipinler Sagada’da bulunan kireç taşlarından oluşmuş mağaralar, bölgenin ölülerinin evleri olarak kabul ediliyor. Bir çok insan mağaralara gömülürken, uzun zamandır süre gelen bir geleneğe göre, tabutlar da ölünün gömüldüğü mağaranın dışına asılıyor.


  Erkekliğe geçiş
  Brezilya’nın Amazon bölgesinde yaşayan Satere-Mawe insanları, erkek çocukları için acı verici bir geleneğe sahiptir. Bir ‘erkek’ olmak için erkek çocuk elini içinde bir sürü kurşun karıncasının bulunduğu dokuma eldivene sokmak ve elini tam olarak on dakika boyunca orada tutmak zorundadır. Bu karıncanın sokması anında verdiği acı doğadaki en acı verici ısırıklardan birisidir. Erkekliğe geçme yaşına gelen çocuk bunu yirmi kere belli bir süre boyunca tekrarlar.


  Bebek savurma
  Hindistan’ın Maharashtra bölgesindeki Solapur’da her sene ebeveynler toplanarak bebeklerini 15 metrelik bir apartmanın çatısından aşağı atar. Bebekler diğer köylüler tarafından gerilen bir çarşafa düşer. Ebeveynler bunu yaparak bebeklerinin sağlıklı uzun bir ömür geçireceklerine inanır. Çoğunlukla müslümanlar tarafından yapılır ancak bazı Hintli ailelerde bu olaya katılır.


  Ölüyü yemek
  Hinduizm’in Aghoris mezhebine inanıp Shiva’ya tapanlar onu en büyük tanrı olarak görürler Shiva’nın herşeyi yarattığına inandıkları için ne cinsellik ne alkol ne de uyuşturucu onlar için tabu değildir ve herşeyi yaparlar. Ancak geleneklerini tuhaf kılan şey ise aynı zamanda yamyam olmaları ve tapınaklarının ölüleri yakma yeri olması.

  Bir Aghori ölü yakma yerinde yaşar ve hayatını orada devam ettirebilir. Orada ölen kişinin giysilerini, yakmak için odun bulabilir ve nehirden kendine yemek çıkartabilir. Bir insan öldüğü zaman Aghori kendini yakılan cesedin külleriyle kaplar ve ölü için meditasyon yapar. Ancak Aghori hayatının en şok edici tarafı ise yamyamlıklarıdır. Bir Aghori nehirde bulduğu ölü bedenleri toplar, uzuvlarını gövdesinden ayırır ve çiğ olarak yer.
   
 14. 23 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 15. bianka

  bianka Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.909
  Beğenildi:
  28
  Ödül Puanları:
  108
  Hindistan yaklaşık 1.5 milyarlık nüfusu ile dünyanın 2.kalabalık ülkesi, Müslüman nüfusu da yaklaşık 200 milyon, Müslüman nüfusu olarak da dünyanın en kalabalık 2. ülkesi Endonezyadan sonra. Bu yapılan geleneğin dinle hiçbir ilgisi yok ama maalesef görenek ve gelenekler çoğu zaman din ile birlikte anılıyor.

  Daha önce bu olayın videosunu izlemiştim içim gitmişti çocukları kolu çıkıyor çocuğun Hintliler gülüyorlar, Allah akıl fikir versin akannehir
   
 16. 23 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 17. Gezgin..

  Gezgin.. Canıma Can Kattın!!... Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.553
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  Katılıyorum böyle şeyler din alet edilmesin.... Din nerdee bu davranışlar nerde.... ınce bir bağlantı bile yok... Saçmalıktan başka birşey değil.... Batıl inançlar işte....:eek:lmaz:
   
 18. 23 Ocak 2010
  Konu Sahibi : derman
 19. olgu35

  olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

  Katılım:
  11 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  3.424
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  148
  ''Aşağıda biriken coşkulu kalabalık heyecanla bebeğin düşüş anını izliyor.'':mymeka:

  iyiki sakatlanmıyor o küçücük bebekler. bu nasıl mantıksızlık ve vicdansızlık böyle. okurken bile sinirden elim ayağım titredi mafoldumben