En etkili Anti-Aging

Konusu 'Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma' forumundadır ve Elif tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  21 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.644
  Beğenildi:
  5.180
  Ödül Puanları:
  438
  Akıp giden yılların bir kanıtı olarak yüzümüze yerleşen kırışıklıklara ‘dur’ demek artık hayal değil! Somon balığı sütünden elde edilen somon DNA’sı ile cildin kendini yenilediğini ve gençleştiğini belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar, ekliyor:

  “En etkili anti-aging yöntemlerden biri olan somon DNA’sı; hacminin 10 bin katı suyu tutarak, derinin nem dengesini sağlar. Yıpranan ve kuruyan ciltleri tedavi eder. Sarkma başlangıcındaki derin kırışıkları önler. Yılların birer kanıtı olan göz çevresinde oluşan kazayağı kırışıklıkların, gözaltı torbalarının, alındaki ve dudak kenarındaki çizgilerin oluşumunu önler.”

  Yıllara meydan okuyan kadınların, kırışıklıkları somon sütüyle durdurabileceklerini belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar; somon DNA’sı ile uygulanan mezolift (yüz gençleştirme) yöntemi hakkında bilgiler verdi:

  Derimiz abluka altında!

  • İnsan derisi, diğer tüm organlar gibi kronolojik olarak yaşlanır. Bu durum; zamana bağımlı bir süreç olup, kaçınılmazdır. Ancak diğer organlardan farklı olarak deri, doğrudan dış dünya ile karşı karşıyadır ve çevresel hasarın etkisiyle de yaşlanır. İnsan derisinin yaşlanmasında en önemli çevresel faktör de güneşten yayılan ultraviyole ışınlarıdır. Ultraviyole ışınları; üst tabakayı geçerek, derinin alt tabakasındaki yapısal elemanlara ulaşır. Burada birikim etkisiyle kalıcı değişikliklere neden olur.
  • Derinin yaşlanmasındaki bir diğer önemli çevresel faktör de sigara! Sigara; hem doğrudan cildi etkileyerek, hem de steroid metabolizmasıyla etkileşime girerek, dolaylı olarak etki gösterir. Sigara; serbest radikal oluşumunu uyarır ve güneş ışınlarının yaşlanma üzerine olan etkisini hızlandırır.

  Yerçekimine yenik üstüm başım!

  • Kısacası; dış etkenler, sigara, güneş ışınları ve stresin etkisi yaşlanmayı hızlandırır. Yaşlanan deride birtakım değişiklikler göze çarpar. Bunlardan en önemlisi; kuruluk, kırışıklık ve lekelerin artmasıdır. Kuruyan deri kırışır, kırışan deri de daha çok kurur ve bu durum bir kısır döngü halini alır. Yaşlanan deri aynı zamanda mat ve soluk bir görünüm alır, elastikiyeti azalır ve tonus (derinin sıkılığı) kaybı olur. Yerçekiminin etkisiyle de zamanla deride gevşeklik ve sarkma oluşur. Bunun dışında deri görüntüsünün bozulmasından kaynaklanan psikolojik problemler; kişinin sosyal ilişkilerini, işlerini, imajını ve sonuç olarak sağlığını etkileyebilir.
  • Deri yaşlandıkça, dokuların kan dolaşımı ve hücrelerin oksijenlenmesi azalır. Dolayısıyla hücrelere zarar veren serbest radikallerin ortamdan uzaklaştırılması zorlaşır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte DNA’da da bozulma gözlenir. Oysa DNA; hücrenin kopyalanmasını ve genetik materyalin yavru hücrelere geçişini sağlar. Tüm canlılarda aynı kimyasal yapıya sahiptir ve protein sentezini yönlendirir. Bir hücrenin gelişip, yaşamasını sağlayan olayları yönlendirir.

  Yıllar DNA’yı da bozuyor

  • Ancak yaşlanmanın etkisiyle hayati önem taşıyan DNA da zamanla bozulur ve bilgi aktarma, hücrenin kendini yenileme ile onarma yeteneği azalır. Yaşlanma sürecini belirleyen en önemli unsur; iç ve dış faktörlerden kaynaklanan DNA harabiyetidir. Yaşlılarda hücre yenilenmesi ve DNA onarım oranı azalır; böylece deri kanserinin gelişim riski de artar.
  • Oysa günümüz insanları artık yaşlanmayı sineye çekmek yerine, mücadele etmeyi tercih ediyor! İnsanların yaşam süresinin uzaması, görünüme verdiği önemin artması ile yaşlanma sürecini yavaşlatma ve geciktirme konusundaki çalışmalara sürekli yenileri ekleniyor.

  Somon balığı yaşlanmaya karşı!

  • Tüm bu korkutucu süreçlerin önüne geçmek için anti-aging tedavi modelleri geliştirilmiştir. Bu anti-aging tedavi modelleri arasında son zamanlarda başarıyla uygulanan somon DNA’sı ile yıllara meydan okumak mümkün. Cildin yaşlanmasını önleyen mucize bir madde olan Somon DNA’sı ile uygulanan mezolift (yüz gençleştirme) yöntemi kırışıklıkları durduruyor! Günümüzde kırışıklıkların tedavisinde somon DNA’sı ile gerçekleştirilen mezolift yöntemi başarı ile kullanılıyor. Somon DNA’sı; stres, hava kirliliği, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemi. Hayli etkili sonuçlar alınabilen yöntemde; somon sütünden elde edilen ve insan DNA’sına çok benzeyen yüksek polimerize DNA kullanılır.
  • Somon balığının sütünden elde edilen ve insan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA’sı; mezolift yöntemiyle deri içine verildiğinde, cilt kendini yeniler ve gençleşir. Çünkü DNA yüksek oranda su tutucudur; hacminin 10 bin katı suyu tutarak, derinin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Unutmamak gerekir ki; derinin nemlendirilmesi, kırışıklığın önlenmesinde ilk ve en basit adımdır.

  Kazayaklarına, torbalara ve çizgilere veda

  • Somon DNA’sının, güneşin zararlı UV ışınlarını absorbe etme kapasitesi de çok yüksektir; dolayısıyla güneş ve/veya sigara nedeniyle bozulan ve kuruyan ciltleri tedavi eder, derinin tekrar nemli, canlı ve parlak görünümünü kazanmasına yardımcı olur. Derinin tonusunu ve elastikiyetini artırarak sarkma başlangıcındaki derin kırışıklıkların önlenmesinde de kullanılır. Ciltteki yaşlanmayı geciktirir. Kırışıklıkları tıbbi anlamda tedavi eder. İnce ve kuru ciltlerdeki göz çevresinde oluşan kazayağı kırışıklıkları giderir. Alındaki yılların izlerini gösteren yatay çizgileri hafifletir. Kadınların korkulu rüyası gözaltı torbalarını ve yaşlanmanın belirtisi olan dudak kenarlarındaki çizgileri önlemeye yardımcı olur.

  Yaz bitiminde somon DNA’sı iyi gelir

  • Somon DNA’sı; ince ve çok küçük iğneler yardımı ile mikrodolaşımı ve oksijenlenmeyi artıran maddelerle birlikte deri altına enjekte edilir. İşlem ağrısız olup, anestezi gerektirmez. 15-20 dakika süren seans sonrası kişi günlük aktivitesine devam edebilir. Seans aralıkları; kişinin cilt yaşı ve cilt tipine göre ayarlanmakla birlikte genellikle ayda bir veya iki defa uygulanır. Daha sonrasında ise üç ayda bir uygulama yapılır. Bazen cildin ihtiyacına göre kombine tedaviler de uygulanabilir. Somon DNA’sı uygulaması; rahatlıkla diğer tedavilerle birlikte yapılabilir.
  • İlk seanslardan itibaren deride canlı ve parlak görünüm fark edilmeye başlar, daha sonra zamanla DNA tamiriyle birlikte uzun vadeli kalıcı değişiklikler meydana gelir. Somon DNA'sı özellikle yazın nemli ve sıcak hava ile güneşten dolayı yıpranan cildin yenilenmesi amacıyla; 30 yaşından sonra kırışıklık, kuruluk, sarkma ve lekelenme problemi olan herkese güvenle kullanılabilir. Günümüzde anti-aging amaçlı kullanılan somon DNA’sı; uygun vakalarda, uzman ve deneyimli hekimler tarafından uygulandığı takdirde, son derece başarılı sonuçlar elde edilebilir.
  superonline.com
   
 2. 5 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. Gxuxnexsx

  Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

  Katılım:
  11 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  3.446
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  ben bol bol somon yerim zaten..demekki doğru birşey yapıyormuşum :)
   
 4. 8 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : Elif
 5. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  yedigin kadar deri altına enjeksiyonu yapılıyor tavsiye ederim tedbirimizi almamız lazım
   
 6. 18 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : Elif
 7. SULET

  SULET Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Aralık 2008
  Mesajlar:
  28
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ee bunu kremı falan yok mu acaba:))
   
 8. 3 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : Elif
 9. zeynep_lara

  zeynep_lara Guest

  Mucize Yağ S-oil'li kullanın çok iyi bence
   
 10. 22 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Elif
 11. fahriyenaz

  fahriyenaz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  8
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Bu yağı nerelerden temin edebiliriz ?
   
 12. 2 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Elif
 13. a_ysell

  a_ysell Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Eylül 2009
  Mesajlar:
  17
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  arkadaşlar ben bu konuyu çok araştırdım. büyük bi heyecanla dermotoloğa gittim. yüzümün çok yorgun cildimin çok kuru ve parlaklığını yitirdiğini mezolift tedavisi yaptırmak istediğimi söyledim.
  bana kimyasal peeling ve botoks tavsiye etti.
  buyurun burdan yakın.
  mezolift sonuçta cildi alt tabakan besleyen güzel bi tedavi yöntemi. ilerisi içinde cildimiz için güzel bi yatırım oldugunu düşünüyorum.
  dermotoloğun söylediğine göre cildimde güneş lekesi varmış ölü deriyi kimyasal peeling ile alacaklarmış, sonrada kaz ayağı cizgilerine botoks uygulayacakmış.. birincisi yüzümde çok fazla güneş lekesi olduguna inanmıyorum. botoksa hiç ama hiç ihtiyacım yok. acaba gittigim dermotolog botoks ve peeling konusunda daha tecrübeli oldugu içinmi mezolift tedavisine geçmek istemedi bilmiyorum. şimdi başka bi doktorla daha görüşcem. ben sağlıklı ve parlak bi cilt istiyorum sonuçta. botoks düşünmüyorum. kimyasal peelinginde iş tempomdan dolayı zaman ayırabileceğimi sanmıyormu. yorumlarınızı bekliyorum. mezolift yaptıran varmı. _????
   
 14. 10 Ocak 2012
  Konu Sahibi : Elif
 15. betulunlifleri

  betulunlifleri Yeni Üye Üye

  Katılım:
  5 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  122
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  yaşlanıyorum yaşlanıyorum yaşlanıyorummmm
   
 16. 21 Temmuz 2012
  Konu Sahibi : Elif
 17. absolut

  absolut Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  352
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  108
  ben de ankarada mezolıft yapan ıyı bır yer bulursam ramazan sonu yaptrcm ..ankarada yer tavsıye edebılecek var mı