En güzel bebek isimleri

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve hale_ tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : hale_
  1. hale_

hale_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili hamişler hadi gelin bebeklerimize koymayı düşündüğümüz erkek yada kız isimlerini paylaşalım ,belki aramızda tereddütleri olan karar veremeyen arkadaşlarımız vardır .böylelikle hem bu anlamda yardımcı oluruz hemde hiç aklımızda olmayan çok güzel isimlerle karşılaşır fikir değiştiririz .:)))
    öyleyse ilk ben paylaşayım isimleri ,isimleri diyorum çünkü biz hala cinsiyetimizi öğrenemedik :)) kız olursa (BADE SU ) erkek olursa ( ARAS ) düşünüyoruz .hadi sıra sizlerde isimleri bekliyorum :)

2. 25 Nisan 2009
  3. ademir

ademir Guest

Kızım olucak diğer topiğinde yazmıştım AZRA NAZ.ama erkek olursa TALHA BORA olucaktı.

4. 25 Nisan 2009
  5. yesilay

yesilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kizim olursa ecrin-zumra, oglum olursa mert-efe koymayi dusunuyoruz

6. 25 Nisan 2009
  7. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kız olursa beren erkek olursa emir ege mert yiğit diyoduk oğlumuz olcak ve adıda ege.

8. 25 Nisan 2009
  9. selduxsx

selduxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya benımde oglum olacak ama ısım bulamıyorum dıger olmun ısmı mehmetalı ona uyugn olsun ıstıyorum kızlar yardım edin

10. 26 Nisan 2009
  11. Sabriye_1970

Sabriye_1970 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Canim, Bade 'içki, kadeh, şarap' demek...

12. 26 Nisan 2009
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hamişim.daha cinsiyetini bilmiyoruz.benim nişanlıyken rüyama girmişti bebeğimin ismi.kızın olacak adını da,NıDA SU koy dediler bana.elime yazıp verdiler bu ismi.ikinci hamileliğim bu.ilk bebeğimin kalbi durdu kürtajla aldılar 7 ay önce ,bu ikinci meleğim.inşallah rabbim bu sefer kucağımıza almayı nasip eder.oğlum olursa da EGE koymayı düşünüyoruz.kız olarak rüyama girmeseydi,eşim DERıN ismini istiyordu.hayırlısı olsun.

14. 28 Nisan 2009
  15. hale_

hale_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ne yazıkki Bade isminin anlamı bazı yerlerde yanlış anlamalara neden olacak şekilde eksik yazılıyor. Oysa Tasavvuf içindeki ve aşık edebiyatındaki "aşk" ve "şarap" a denk gelir. Bahsedilen içki alkol anlamı ile değil ilahi aşka ulaşma yolu olan bir mecazdır. Bazı aşıklar rüyalarında bade içerek bu ilhamı alabilmişlerdir. Kuran’da da "sonra" anlamında Basu Bade’l Mevt’de geçmektedir.
    sabriye arkadaşım bu açıklamayı özellikle senin için yaptım :) bizim kulağımıza hoş geliyor önemli olanda bu değilmi,kaldı ki daha kızımızın olacağıda bellideğil :))