En hızlısından karın eritme nasıl?

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve gizemli1 tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

12 Haziran 2009
    Konu Sahibi : gizemli1
  1. gizemli1

gizemli1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar... bana yardım edeceğinizi umuyorum çünkü bu konuda hem bilgisiz hem de umutsuzum.
    boyum 1.74 kilomda 62 idi. bildim bileli uzun boylu zayıf yapılı bir ölçüdeydim. bu kiloda hamile kaldım. ve doğum aşamasına geldiğimde kendimi 85 kiloda buldum. doğumdan sonra tartıldığımda 75 kiloya düştüğümü gördüm. hayatım boyunca ne fazla kilom ne de çatlaklarım oldu. hem karnımda hem bacaklarımda yırtılma var. çok kötü hissediyorum kendimi. ama bunlardan daha da çok karnımı kafama takıyorum....

hayatım boyunca spor yapmadım. yani idealdi ölçülerim. ve hayatım aktif idi. ama bebekle birlikte eve tıkılıp kaldım. sporu bırakın evden dışarı çıkamıyorum bebek tüm vaktimi aldı...

sonra plates acaba karın sıkılaştırır mı dedim. ve haddinden fazla karın kaldı bende. çok kafayı takıyorum. üzüntüden sigaraya başlamam an meselesi. hamile kaldığımda bırakmıştım. loğusa dönemindeyim buhramlara kapılıyorum. zaten bebek emmediği içinde sütüm kesildi. anlayacağınız psikopata bağladım resmen...

plates yardımcı olur mu? evde yapabileceğim tek şey bu. ama nasıl yapılacağını bile bilmiyorum. daha topların cm yapısını bile anlamıyorum. birde lastik kullanmak varmış. sert mi yumuşak mı alıcam bilemiyorum...

ben eski halime nasıl döneceğim diye ağlıyorum. lütfen bana yardımcı olun:1no2:

2. 13 Haziran 2009
  3. Stealthz

Stealthz 23-05-2010 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karın eritmek için beyaz ekmek yemeyi kesmelisin hafif bi diyet uygula sebze ağırlıklı ekmeği kepekli 3 yada 4 dilim ye günde hergün bir bardak light yada yarım yağlı süt iç tuz ve şekeri baya bi azaltıcan hatta şekeri hayatından çıkarsan olur.En az 3 lt su içmeye çalış.Spor içinde cardio yapman lazım yağların yanması için yürüyüşe çıkabilirsen belli bi tempoda yürümen gerekli postacı yürüyüşü dediğimizden yani :D ama dışarı çıkma imkanım yok diyosan evde 5 dk ısınma hareketleri yap ve al eline bi ip onunla cardio yap 30 dk kadar buda işini görür spordan sonra 5 dk kadarda karın hareketleri yap mekik çek ama sabırlıda olman lazım karın bölgesi hemen eriyip gitmez 2 ay sabret sonunda değiştiğini görceksin :1hug: Ayrıca sakın sigaraya başlama :eek:klava:

4. 13 Haziran 2009
  5. gizemli1

gizemli1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekürler.... ben aslında hafif bir diete başlamıştım. tuzu keserim sorun değil. şekeri sadece çayımda kullansam olmaz mı? hali hazırda tatlı şeyleri sevmem ve de yemem. yada form çayları mı içmeliyim?

peki platese başlamam bana kesin sonuç verir mi? yürüyüşü bende yapmak isterim ama bebeği bırakacak kimsem yok. yanımda da götürsem beni engeller. haddinden azla arsız...

allah'ım eski vücuduma sahip olmak için neler vermezdim:KK43:(

6. 13 Haziran 2009
  7. Gargamel

Gargamel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    internette birsürü pilates videosu var ben ebru şallınınkini aldım basitten başlıyo top lastik çember hepsini gösteriyo gerçekten işe yarıyo bence hemen başla ilk zamanlar hamlıktan ağrıyo biraz karnım bacakların falan sonra kendini tüy gibi hafif hissediyosun

Pilates topu boy ölçüleri
    Boyu
    1,50 ile 1,60 arası olanlar 55 cm'lik pilates topu
    1,60 ile 1,70 arası olanlar 65 cm'lik pilates topu
    1,70 ile 1,85 arası olanlar 75 cm'lik pilates topu

diyetisyen bana günde 2 tane açık çay iç dedi şekersiz dedi ama tek şekerle içebilirmiyim diyince olur dedi kendini o kadar kasma bence çok çabuk sıkılırsın diyetten falan.
    O form çaylarını bisküvilerini hiç kullanamıyorum midemi bulandırıyolar.Devlet hastanesine git bi diyetisyene görün aç kalmadan zayıflarsın onlar sana ne yapman gerektiğinide söylüyo öyle kulaktan dolma bilgilerle diyet yapma yok yere sağlığını kaybedersin verdiğin kilolarıda diyeti bırakınca geri alırsın.Doktor bana pilates tavsiye etmişti.Diyetin yanına sıkılaşmam için ve çok işe yarıyo

8. 13 Haziran 2009
  9. gizemli1

gizemli1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    netten plates cd si almak istiyorum. üçlü bir set cd si gördüm. yorumları okudum. çok iyi dediler. onlardan alsam nasıl olur? siz plates yapanlar nasıl yapıyorsunuz?

10. 17 Haziran 2009
  11. Catharsis

Catharsis kesinlikle HAYIR!! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ebru sallı ıle yapıyorum ben de 2 ay falan oldu cok farkedıyor.. hemen basla vakıt kaybetme..

12. 7 Mart 2010
  13. REMNUR

REMNUR Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar karnınızı içeri çekin bırakın süper işe yarıyor ben denedim karnım tahta gibi oldu inanın bana

14. 1 Nisan 2010
  15. fairym

fairym Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu pilatesi kendi başına yapmak çok zararlıymış arkadaşlar bilinçsizce ve uzman yardımı olmadan bel fıtığına sebeb oluyormuş...

16. 4 Nisan 2010
  17. ashram

ashram Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1yıldr yapıyrum ara verdğm dnem öncesnı sayarsak 2yıldr.Kesınlıkle önce bılen brınden ders alın,postur konusunda ciddi hareketleri var tehlıke arz edebilir.Bilinçszce uygulanmamalı.Boyun bel uzerinde denetım konusu onemlı bir yanı dzeltrken diğer yandan sağlığınzdan olabilirsiniz.Ancak illa evde yapacaksanız bacak hareketlerini rahatça uygulayabilrsnz
    sevgyle kalın

18. 8 Nisan 2010
  19. magrite

magrite Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence topa başlamana gerek yok
    pilates yer egzersizleri başlangıç seviye bir cd alabilirsiniz kitabevlerinde 9-10 tl'ye bulmak mümkün
    kollar için de orta sertlikte lastik çok faydalı oluyor