En ideal kardeş alma yaşı için tavsiye bekliyorum

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve fatosss16 tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : fatosss16
  1. fatosss16

fatosss16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar benim 3 yaşında bi kızım var. Her zaman hayalimde olan şeydi çocuklarımın yaşlarının yakın olması.Yakın arkadaş olmaları... Tabi ki kızım için uygun bi zaman belirlemek çok önemli benim için. Bugün yarın derken 3 yıl geçti. Tam herşey yolunda kızım da bu fikre alışmış derken...
    yaklaşık 1 ay önce hayvanları çok sevdiği için ona 2 küçük balık aldık. Çok mutlu oldu çok ilgili onlarla. Ama bu sabah "keşke 1 tane balığım olsaydı, benimle arkadaş olurdu. 0nun arkadaşı var ve beni sevmiyorlar" dedi Balıklar için bunu düşünmesi ne anlama gelir ki... acaba kardeş sohbetlerimiz onu strese mi soktu . Yardım edermisiniz tecrübenize fikirlerinize sığınıyorum....

2. 8 Ekim 2009
  3. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    şu an düşünseniz zaten doğana kadar 4 yaşını bulur bence en ideal yaş 4.5 -5 yaş.
    siz kendinizi tam olark hazır hissediyor musnuz? bu da çok önemliymiş.(pikologlar söylüyor)

4. 8 Ekim 2009
  5. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ya ilkokula başlamadan 2-3 yıl önce ya da başladıktan 1 yıl sonra.çünkü ilkokula başladığı ilk dönem(ilk yıl) doğarsa çok zorlanaırsnız hem çocuk hem siz.
    ama benim şimdiki aklım olsaydı 4 yaşında düşünürdüm.bekleye bekleye neredeyse 8 yaşına girecek.hala daha karar veremedik.

6. 9 Ekim 2009
  7. fatosss16

fatosss16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İlginize öncelikle teşekkürler.... Kızımın hazır olduğundan emin oldoğum an bende hazırım. Sanırım bende bir psikologla görüşücem çünkü işin içinden inanın çıkamıyorum. Kardeşinin olmasını gerçekten istiyorum fakat en iyi zaman.....:eek:

8. 9 Ekim 2009
  9. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bende hep aralarındaki yaş farkını açmak istememişmdir.nitekim öylede olacak oğlum kasımda 3 yaşını biterecek ve ben 3 aylık hamileyim.cnm düşünüyorsan çok beklemeden yapmanı öneririm.4 yaş çok iyi bence.

10. 9 Ekim 2009
  11. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    (şakadan) en iyi zaman şimdiki zaman
    ben ve eşim düşüne düşüne diyorum ya hala karar veremedik :))
    neredeyse 8 yaşına girecek :))
    sen de benim gibi olma !!

12. 9 Ekim 2009
  13. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bence de 4-4.5 hatta 5 yaş çok iyi.
    tek çocugu egitmek daha zor inanki :KK43:

14. 9 Ekim 2009
  15. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.433
    Ödül Puanları:
    238
    benim ikinci bebeğim plansız oldu...
    bi de erken doğdu aralarında 10 ay var...
    şimdilik iyiki böyle olmuş diyorum ama inşallah ileride de böyle düşünürüm...
    ama planlı olarak bence 3 yaş tam ideal..

16. 9 Ekim 2009
  17. fatosss16

fatosss16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım 8 yaşın çok iyi bi aralık olduğunu çok yakından gözlemliyorum. Eltimin çocukları arasında tam 8 yaş var ve büyük kızı ona her konuda çok yardımcı olmuştu. Ben çocuklarla konuştuğumda (kardeşinin kaç yaşında olmasını istersin) her çocuk kendi kardeşinin yaşını beğeniyor Her çocuk kendi kardeşinden memnun yani ama işte o ortama alışmak hangi yaşta daha çabuk atlatılıyor. Galiba ben artık düşünmeye başlıyorum çünkü hep 4-5 yaş diye tavsiye alıyorum. Ama canım senin zamanın da gelmiş bence çünkü çabuk kabullenip benimsiyorlar. Ayrıca eşinle birlikte sana çok yardımcı olacaklarına emin ol...vereliniortak

18. 9 Ekim 2009
  19. fatosss16

fatosss16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    harika ya bence Çok isterdim işte o kadar yakın yaşlarda çocuklarımın olmasını ama işte cesaret edemedim. Hemde yattığı yerde büyüyen bi kızım olmasına rağmen . Aaaaaaaah aaah şimdiki aklım olsaydı benim de Büyümeye başlayınca insanın cesareti daha bi kırılıyor. Sil baştan herşeyi tekrar yaşamayı düşününce:sm_confused: Biliyorum ki düşünme işini daha uzatırsam tek çocukla kalıcam:çok üzgünüm: