en iyi bölgesel incelme yöntemi hangisi

Konusu 'Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler' forumundadır ve tomb_raider tarafından 10 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

  10 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : tomb_raider
 1. tomb_raider

  tomb_raider Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  429
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  41
  merhabalar.
  tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim.en cazibi hangisidir ve ne kadar ücretlidir a.s.

  Diyet uygulayıp dikkatli beslensek de, spor yapsak da vücudumuzun bazı bölgelerini bir türlü inceltemeyiz. Karındaki yağlanma, kalçalardaki fazla yağlar, üst bacaklardaki yağlanma, bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak özellikle zordur. Bu gibi durumlarda devreye bölgesel zayıflama yöntemleri girer.

  Kimisi cerrahi, kimisi iğneli, kimisi vakumlu olan bu yöntemler nasıl uygulanıyor? Her yöntemin avantajları ve dezavantajları neler?

  Liposuction
  Vücudumuzda belli bölgelerde toplanan yağların vakum yöntemi ve ince metal borular kullanılarak alınmasıdır. Burada amaç vücuda daha orantılı bir form kazandırmaktır. Artık günümüzde yağ alınacak bölgelere lokal anestezik ve kanamayı azaltan ilaçlı serumlar enjekte edilerek; yağların daha kolay çekilmesi sağlanabiliyor. Son zamanlarda bu yöntem ayakta da uygulanmaya başlandı.
  Opt. Dr. Uğur Dikmen hasta ayakta tedavi edildiğinde yer çekiminden dolayı sonucun hemen görüldüğünü belirtiyor.
  Avantajı: Bölgelerdeki yağ hücrelerinin sayısı azaltıldığı için, ileride kilo alınsa bile yağlar bu bölgelerde toplanmıyor.
  Dezavantajı: Ameliyat sonrasında derinin yeni cilde adapte olması için 2-3 hafta boyunca elastik korse giymek gerekiyor. Ödem ve morlukların geçmesi 3-2 hafta, şişliklerin inmesi ise 6-8 hafta sürüyor.

  Mezoterapi
  Hem bölgesel zayıflama, hem de selülit tedavilerinde kullanılan bir yöntem. Deri altına doğal bileşenlerden elde edilen yağı eritecek ve dolaşımı düzenleyecek bir karışım, çok ince iğneler yardımıyla enjekte ediliyor. Bu karışım sıkışmış yağ hücrelerini rahatlatırken, onları tekrar kullanılabilir hale getiriyor. Liposuction’la karıştırılmaması gereken nokta mezoterapinin cerrahi bir işlem olmamasıdır.
  Avantajı: Seanslar 10 dakika sürelidir; dolayısıyla kısa sürmesi ve hızlı sonuç alınması açısından oldukça avantajlıdır. Ayrıca, enjekte edilen karışımın içeriğinde vitamin, mineral ve antioksidan olduğundan cilt de düzelme ve gençleşme sağlanır.
  Dezavantajı: Kişi kendine dikkat etmez ve kilo almaya başlarsa, aldığı kiloların yine aynı bölgede toplanma ihtimali vardır. Çünkü bu operasyonla yağ hücresi ortadan kaldırılmamıştır.

  Lipoliz
  Yağ hücrelerinin tamamen deforme edilerek ortadan kaldırılması ya da yağ içeriğinin dışarıya çıkartılması yöntemidir. İlaç eritme yöntemi ile uygulanan lipoliz ile her bir bölgedeki yağı belli bir doğrultuda eritmek ve metabolizmaya dahil etmek mümkün. Özünde soya bulunan ilaç çok ince iğneler yardımı ile belirli bölgelere enjekte edilir ve bu sayede yağ hücrelerinin erimesiyle birlikte vücutta daha fazla yağın yakılması sağlanır.
  Avantajı: Cerrahi bir operasyon istemeyenler veya çok fazla vakti olmayanlar için idealdir. Ayrıca en büyük avantajı hiç acı çekilmeden gerçekleşen bir uygulama olmasıdır.
  Dezavantajı: Geçici olarak şişkinlik, hassasiyet, kaşıntı ve morarma olabiliyor. Ama bu şikayetler 2-3 gün içinde geriliyor.

  Karboksiterapi
  Karbondioksitin cilt üzerine olumlu etkilerinden yola çıkılarak geliştirilen bu yöntemde deri içi ve altına özel bir cihazla saf karbondioksit gazı verilerek, dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması sağlanıyor. Tedavi sonucunda damarlar genişliyor, bölgeye giden kan akışı hızlanıyor, kolajen ve elastin sentezinde hızlanma oluşuyor. Karbondioksit vücuttan hızlı bir şekilde uzaklaştırılarak yağ yakımı artırılıyor.
  Avantajı: Hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olması nedeniyle özellikle bölgesel zayıflama, çatlak ve selülit tedavisinde tercih edliyor.
  Dezavantajı: Uygulama sonrasında 30-60 dakika süren bir şişlik hissi olabiliyor; ama bu şişliği işlem sonrası hafif bir yürüyüşle ortadan kaldırmak mümkün.

  Ultrashape
  Ultrashape, istenmeyen yağ hücrelerini ultrason teknolojisi ile parçalayan ameliyatsız, iğnesiz bir tedavi yöntemidir. Ses dalgaları ile deri altındaki yağ hücrelerini parçalar ve kalıcı bir incelme sağlar. Ultrason dalgası, seçilen vücut bölgesindeki yağ hücrelerini hedefler ve çevre dokulara zarar vermeden yağları yok eder. Uygulama yaklaşık bir buçuk saat sürer, 3 haftada bir tekrar edilebilir ve genellikle 1-4 seans yeterlidir. Her seansta 2-4 cm çevresel incelme sağlar.
  Avantajı: Ameliyatsız, iğnesiz ve acısız bir yöntem olduğu gibi, sonrasında bir iyileşme süreci yok ve uzman takibi gerektirmiyor.
  Dezavantajı: Uygulamanın bir buçuk saat sürüyor olması vakit ayıramayanlar için zorluk olabiliyor.

  Radyofrekans
  Isı kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Radyo dalgalarının vücuttaki su molekülleri ile iyonları harekete geçirmesi ve bu hareketlenmeye bağlı olarak enerjinin açığa çıkmasıyla vücut ısınır. Bu şekilde ısıyla yağlar erimeye başlar ve bağ dokusunun yenilenmesi ile zayıflama ve incelme gerçekleşir; selülitler yol olur, sarkıklar giderilir. Toplamda 8 veya 10 olmak üzere ortalama bir seans 20 dakika sürer ve haftada 1-2 kez uygulanır.
  Avantajı: Renk körü bir sistem olduğundan yazın bronzlaşma süreçlerinde de tedaviye devam edilebilmektedir.
  Dezavantajı: Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Ama bir süre sonra yok olur.

  TEI Sistemi
  TEI Sistemi 3 ayrı yöntemli 3 uygulamayı gerçekleştirebiliyor. Yani kızıl ötesi ışınları, elektrostimulasyon ve ısı terapisi yöntemleriyle yağ yakıyor, hormonal metabolizmayı düzenliyor ve sıkılaştırma sağlıyor. Bir seansı ise ortalama 45 dakika sürüyor.
  Cihazın en benzersiz özelliği ise 21 ayrı programdan oluşuyor olması. Siz de bu programlardan şikayetçi olduğunuzu uyguluyorsunuz. Bu 21 program yumuşak selülit, sert selülit, ödemli selülit, toparlama, yoğun toparlama, doğum sonrası, obezite, lokal Obezite, dolaşım, drenaj, incelme, yeniden şekillendirme, canlandırma ve tonus arttırma, rahatlama, tens, lipolitik, pasif jimnastik, sakinleştirici, çalışmayan organizmayı uyarıcı, lipo-drenaj, vücut üst bölge kusurlarından oluşuyor.

  Kaynak:Cosmopolitan Fit and Light
   
 2. 12 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : tomb_raider
 3. rengarenkrengarenk

  rengarenkrengarenk evli mutlu çocuklu Üye

  Katılım:
  28 Aralık 2009
  Mesajlar:
  591
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  kızlar TEI sistemiyle ilgili bi bilginiz varmı?
   
 4. 14 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : tomb_raider
 5. tomb_raider

  tomb_raider Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  429
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  41
  hepsinin amacı aynı hangisi daha mantıklı acaba yaa
   
 6. 21 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : tomb_raider
 7. pinkberry

  pinkberry Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  36
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ben bir sene önce liposuction yaptırdım fakat üst-iç bacak bölgemde biraz fazlalık kaldığını düşünüyorum ,orası için hangisini secmeliyim acaba?fikri olan var mı??
   
 8. 1 Kasım 2012
  Konu Sahibi : tomb_raider
 9. dilekeos

  dilekeos Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  13
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  31
  arkdaşlar denedim bu yöntemleri ilk baştan umut verici konuşuyorlar güzellik merkezleri hemen başlıyorsun sonra ay geçiyor seanaslar bitiyor bir bakmışsın aynı yerdesin . sonrada diyorlarki efendim demekki sizin ırsiimiş genetik imiş miş miş te miş miş .... olan parana oluyor çok pişmanım halen borçunu ödüyorum ...
   
 10. 26 Mart 2013
  Konu Sahibi : tomb_raider
 11. Elvan2

  Elvan2 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  12 Mart 2013
  Mesajlar:
  91
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bölgesel yağlanmalar genelde hareketsizlikte ve beslne alışkanlığının yanlış olmasından kaynaklanıyor kızlar, bir sürü cerahisinden tutun uygulaması var ben de birkaçını denedim ama spor yapan biri olamama rağmen etkisini görmedim şimdilerde ünlülerin kullandığı mucizevi birşey olan yeni nesil lpg dolanıyor etrafta hatta bazı başlıklarda sorulanlara cevaben yazdım bende denemek istiyorum özellikle selülitlerde ve bölgesel yağlanmalarda epey etkili deniliyor. Deneyen var mı forumdan acaba? Eskisiyle karıştırılıyor ama bu yenisi!
   
 12. 4 Nisan 2013
  Konu Sahibi : tomb_raider
 13. YeniNesilLPG

  YeniNesilLPG Yeni Üye Üye

  Katılım:
  27 Mart 2013
  Mesajlar:
  8
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  LPG (Cellu M6 İntegral ve Endermolab) yeni başlık sistemiyle farklı estetik çözümleri yeni uygulama yöntemleriyle buluşturan yüksek teknolojik yapılı bir buluştur. Yeni döner başlıkları sayesinde yağ dokuyu mobilize ederek daha hızlı sıkılaşma ve yağ yakımı sağlayabilen yeni LPG, medikal rahatsızlıklar üzerindeki etkisi ile de klinik testlerle desteklenen ve Amerikan Sağlık Bakanlığınca onaylı medikal bir cihazdır.
   
 14. 10 Nisan 2013
  Konu Sahibi : tomb_raider
 15. ema1

  ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  19.444
  Beğenildi:
  7.385
  Ödül Puanları:
  238
  kızlar şu lazer lipoliz yöntemini deneyen var mı? kadın doktor göbek ve diğer yağlar için bu yöntemin 10 yıldır uygulandığını söyledi o bölgeyi uyuşturuluyormuş ve 1 seansta hal ediliyormuş yağlar , bunu uygulayan varsa bundan bize söz etsin gerçek mi değil mi? PARA TUZAĞIMI , KANDIRMACA MI? yazarsanız bilgileneceğiz
   
  Son düzenleme: 10 Nisan 2013
 16. 14 Haziran 2013
  Konu Sahibi : tomb_raider
 17. senerey

  senerey Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  8 Haziran 2013
  Mesajlar:
  34
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  6
  hiç bulaşma derim. uzun araştırmalarım sonucu yeni nesil lpg seanslarına başladım dördüncü seansta belimden 8 cm verdim. boyum uzun olduğu için çevremdekiler hemen farketti. :) kandolaşımını hızlandırıyor bir zararıda yok bir iki farklı uygulama bende morluklardan başka hiçbirşey bırakmadı. o yüzden çok araştırmak gerekiyor yeni nesil lpgyi araştır bi bence. :)
   
 18. 14 Haziran 2013
  Konu Sahibi : tomb_raider
 19. bodrum90

  bodrum90 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2012
  Mesajlar:
  47
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  31
  Mutlaka uygulucam :KK66: