En İyi Doğum Kontrol Yöntemi

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve angelic_ tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : angelic_
  1. angelic_

angelic_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben yakında evleneceğim ve en güvenli yöntemin hangisi olduğuna karar verebilmiş değilim. Yaşım çok genç ve çok uzun bir süre bebek düşünmüyoruz, herhangi bir kaza olayını da kaldıramayız. Prezervatifle korunmayı düşünüyoruz ama bunun da %100 koruma sağlamadığını duydum, ek bir korunma yöntemi daha kullanmak istiyorum. Doktora gitmeye de çekiniyorum açıkçası. Çok saçma biliyorum ama, öyle. Sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir? Prezervatife ek olarak ne tür bir korunma yöntemi kullanabiliriz? Doğum kontrol hapının yan etkilerini istemiyorum, iğne için de bunların olduğunu duydum.. Ee ne kaldı ki =/ Ne yapmalıyım sizce? Daha yeni evlenip ilk zamanlar bebek sahibi olmaktansa yıllarca bekar kalmaya bile razıyım resmen. Yardımcı olursanız çok sevinirim, kafama çok takılıyor.

2. 31 Temmuz 2010
  3. LuLu

LuLu Esas kız Üye

Beğenildi:
    542
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    113
    Yasmin dogum kontrol hapı. Yan etkisi en az hap bu ben bunu tavsiye ederim doktora gitsende yasmın der sana :) prezervatifte hiç birşey anlamıyor insan ne yazkki :sinifsinif:

4. 1 Ağustos 2010
  5. angelic_

angelic_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yine de en güvenli olması için prezervatif kullanacağız, öyle ama ne yapalım korku var :)
    Fakat buna ek olarak bir şey kullanmak lazım, yüzde 1 bile olsa hata ihtimalini kaldıramayız.
    Doğum kontrol haplarının kilo aldırdığını, hiç yoktan göğüsleri büyüttüğünü duydum bir çok yerden ve bunun yanında aşırı duygusallık artı mide bulantıları oluyor diyorlar? Benim bünyem çok hassas, zaten ikide bir midesi bulanan ya da aşırı duygusal olabilen bir insanım. Bunun yanında da fazladan kilo alırsam ya da göğüslerim büyürse sanırım çıldırırım, deliririm öyle böyle değil.
    Çok büyük bir sorun oldu bu yüzden benim için. Hatta evlenmesem mi diyorum :))

6. 1 Ağustos 2010
  7. LuLu

LuLu Esas kız Üye

Beğenildi:
    542
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    113
    kondomun ustune baska bır uygulama cook sacma olur. ya hap kullan yada sadece kondom ki hap derim ben ikinizinde daha iyi anlaması için..

8. 1 Ağustos 2010
  9. LuLu

LuLu Esas kız Üye

Beğenildi:
    542
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    113
    Dogum kontrol hapı bende aksine cok istek yapmıstı yaptıktan sonra bile devam edebilirmiyiz diyecek kadr bünye meselesi tabii ama ilgnc benim durum sırnaşık şey

10. 1 Ağustos 2010
  11. LuLu

LuLu Esas kız Üye

Beğenildi:
    542
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    113
    kondom bende alerji yaptı nasıl yanıyor nasıl acıyor anlatamam akannehir

12. 1 Ağustos 2010
  13. LuLu

LuLu Esas kız Üye

Beğenildi:
    542
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    113
    Bendede mantar var ilişkiye bile giremiyorum canım su sıralar napcamı sasırdım bende :sinifsinif:

14. 1 Ağustos 2010
  15. angelic_

angelic_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ekimde :) Daha vakit var yani, hapa 1 ay önceden başlasam yeter sanırım. Ama işte... Kilo, göğüs büyümesi, isteksizlik, duygusallık, sinir.. Kötü bunlar =/

16. 1 Ağustos 2010
  17. ece111

ece111 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de isteksizlik + selülit yaptı ve hala geçmedi selüliterim

18. 1 Ağustos 2010
  19. mnla

mnla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    halkayi dusunun derim..arkadasim kullaniyor ve cok memnun. oncesinde yasmin kullaniyordu asiri duygu degisikligi ve hassasiyet yapti onda. sonra doktora gidip alternatif bir sey isteyince ayni koruma ozelliklerine sahip ancak daha az yan etkili olan halkayi onermis. soyledigine gore gercekten daha iyi. ustelik esi icin de uyarici olabiliyormus. yani zevk acisindan da daha iyiymis. uygulamasi da cok kolay diyor. takip cikartmasi. turkiyede cok kullanilmiyor sanirim ama. daha pek kesfedilmemis galiba...