en iyi lens hangisi? acil cevap bekliyorum??

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve mujdeci tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : mujdeci
  1. mujdeci

mujdeci Sevgi Neydi? Sevgi EMEKTİ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar
    ben daha önce freshlook hareli gri kullandım renginden çok memnundum ancak gözlerim çok yandıkuruma batma oldu bulanık görüyordum zaten aylıktı ve süresi dolunca bozuldu
    şimdi tekrar almak istiyorum
    en iyi lens markası ( yakmayan sulandırmayan rahat edebileceğim) hangisi kullananlar bana yardım edebilirmi
    bie de aylık mı yoksa yıllıkmı almak daha iyi?
    bana yardım edin kızlar lütfen
    1-2 gün içinde almam lazım yorumlarınızı mutlaaka bekliyorum
    jhonson&jhonsonun acuvue 2 colour lensi varmış çok rahatmış ama sanırım numaralı lens o. bu şekilde rahat olan oksijen miktarı yüksek lens tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. 16 Haziran 2009
  3. mulberry

mulberry Çok şükür Allahım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı şekilde aynı lensi bende bir ay süreyle kullandım ve bulanık görme şikayeti bende de vardı.

inan sormak istediklerimi sormuşsun tam da... cevapları merakla bekliyorum..

lens konunda tecrübeli arkadaşlar nerdesinizzzzzzzzzzzz

4. 16 Haziran 2009
  5. piccolo

piccolo Guest

solotica iyi diye duymustum ben kullanmadım ama elegance de aynı şekilde rahat ağlanabilen falan lensmiş bunu bana göz doktoru söylemişti

6. 16 Haziran 2009
  7. mujdeci

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    tşk piccolo daha çok yorum bekliyorum kızlar hadiii

8. 16 Haziran 2009
  9. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar
    uzun bir süre b&l kullandım..Ama son dönemlerde sorun çıkmaya başladı(kızarma , kaşıntı vs..)

bende şimdi doktor tavsiyesi ile air optix geçtim..daha rahatım..

fakat lensin yapısı çok kalın gözünde lens olduğu 2 km öteden anlaşılıyor :mymeka:

şimdilik bunlar söyleyebileceklerim , sorun olursa cevaplarım..

sevgiler.. a.s.

10. 16 Haziran 2009
  11. sarxixcivciv

sarxixcivciv Kıymetlimizsin meleğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar (eskiden 1-2 aylık zevk için renkli gri lens kullanmışdım zamanı bitincede hevesimi almısdım tekrardan almadım kullanmadım.)
    bende ilk defa kullanacagım..araştırma yaptım.sonucunda Acuvue Oasys şeffaf numaralı lensi kullanacagım..1 aylık ücreti : 59 TL doktorum gözlükte takmamı söyledi.uzagı göremiyorum.
    Bilginize kızlar

Acuvue Oasys with HYDRACLEAR Plus Göz kadar doğal hissedilen kontakt lens.Oasys gece gündüz gözde kalabilen bir lenstir önerilen gözde kalma süresi 1 haftadır (hiç çıkarılmadan). Kuru ortamlarda bile gözün nemli ve canlı kalmasına yardımcı olur. Bilgisayar karşısında geçirilen uzun saatlerde veya kuru ortamlarda örneğin, merkezi ısıtma sistemli evler klimalı ofisler veya sigara dumanlı ortamlarda bile nemlilik ve kayganlık hissi verir. Yumuşak, ince ve esnek yapısı daha başlangıçtan itibaren rahatlığı sağlayan özelliklerdir ve oksijen geçişine imkan vererek gözlerin canlı ve sağlıklı kalmaarına yardımcı olur. Aynı zamanda ultraviyole (UV) ışınlarına karşı koruma sağlar.

12. 16 Haziran 2009
  13. mujdeci

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar
    bugün optiğe uğradım uzun uzun konuştuk zaten genel olarak freshlookun uzun süreli rahatlık sağlamadığını söyledi
    b&l aldım lıght green rengi çok doğal lens lduğu anlaşılmıyor.lens 6 aylık memnun kalırsam devam ederim zaten ben sürekli takmıyorum yani numaralı değil.
    bu arada gözlükçü en iyi solüsyonun opti free olduğunu söyledi bende zaten onu kullanıyordum önceden de. bu yüzden lensin yanındaki hediye solüsyonu almadım ki o renu idi renu hakkında iyi şeyler duymadım hiç bilginiz olsun.
    yine bu başlık altında en iyi lensleri konuşmaya devam edelim.
    hem yeni kullanacak olanlara fikir olur hem de bilgi paylaşımı yaparız.
    varmı başka b&l lıght green kullanan?

14. 20 Haziran 2009
  15. _deniz_

_deniz_ Guest

ben freshlook hareli serinin mavi renkler hariç hepsini (mavi ve tonları bence inanılmz kötü freshlookta) b&l lıght green de kullandım genel olarak 'b&l' tabiki çok daha rahat hem takması hemde gözde kaldıı süre boyunca sorun yaşatmıyor ama bana sorarsanız freshlook hareli gri ve saf ela en doğal lenslerden biri sürekli takılmıyorsa bence iyi bir solüsyonla idare edilebilr. b&L kullanan ve memnun olan bir sürü arkadaşım var ama ben almadn öncede bütün seriyi denedim açıkcası renklerini hiç ama hiç beğenmedim.b&l lıght greenide en fazla 3 kere taktım güneşte kedi gözü gbi oluyor.belki bnm gözüme uymuyordur =)

16. 20 Haziran 2009
  17. vamp

vamp Guest

18. 20 Haziran 2009
  19. mujdeci

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ya bence b&l iyi yani şimdilik bi problem yaşamıorum ayrıca benim lensim 6 aylık. denizcim dediğin gibi mavi çok çiğ duruyor benim gözlerim koyu o yüzden açık renkler tercih ediyorum lıght green bende çok doğal duruyor her gözde farklı durur bence.

vampcım lenslerin çok güzel güle güle kullan