en iyi tonik hangisi

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve Asortie tarafından 7 Aralık 2007 başlatılmıştır.

7 Aralık 2007
    Konu Sahibi : Asortie
  1. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    400
    Beğendikleri:
    940
    Ödül Puanları:
    83
    en iyi tonik hangisi hangisini kullanalım benim cildim karma cilt hangisini kullanayım bilmiyorum yardım...:uhm:

2. 7 Aralık 2007
  3. EU1

EU1 Guest

canım rosensin gülsuyu ben kozmetikten umudumu kestim ne varsa doğada var.çok iyi geldi cildimea.s

4. 7 Aralık 2007
  5. EU3

EU3 Guest

canım lorealin ve amwayın artistri ürünlerini kullanıyorum GİİZeeM e katılıyorum ve ekliyorum en doğal en iyi tonik bildiğimiz maden suyudur.O kadar paralar dökmeyede gerek yok.kullanıyorum bende ama bittikleri zaman almayacağım.sadece kullanacağım göz makyajı temizleyicisi olur herhalde birde bildiğimiz sirke elma sirkesi yada üzüm farketmez haftada 3/4 kez pamuğa sürüp cildinize sürün.

6. 7 Aralık 2007
  7. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

TONİKLER

Tonik temizliği tamamlar ve gözenekleri sıkılaştırır. Cildin günlük bakımında, temizlikten sonraki ikinci adım, kalan son artıkları arındıran ve gözenekleri sıkıştırmaya yarayan tonik uygulamasıdır. Tonik, özel bir solüsyondur. Genellikle su ve alkol ile hazırlanır. Bazı toniklerde salisilik asit, portakal çiçeği kolonyası, gül suyu veya daha farklı maddeler kullanılır.

Tonik seçerken alkolsüz olanları tercih edin.

Sade gül suyu ve maden sodası en iyi toniktir.

YAĞLI CİLDE SİRKE TONİĞİ

1 kaşık elma sirkesi ile 8 kaşık maden suyunu karıştırıp, yağlı cilt için güzel bir tonik elde edebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra, tonikle ıslatılmış bir pamuk yardımıyla silerek, sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.

DOĞAL MADEN SODASI

İçindeki zengin mineraller sayesinde tüm ciltler için yararlı ve besleyici bir toniktir. Cildinizi temizledikten sonra, Doğal maden sodası ile ıslatılmış bir pamuk yardımıyla sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.
    SALATALIK – BAL TONİĞİ

Soyulmuş ve doğranmış 1 orta boy salatalığı mikserde püre haline getirin. Püreyi bir kevgire boşaltın ve kevgirin altına cam bir kap yerleştirin 20 dakika kadar süzülmeye bırakın. Salatalığın suyu iyice süzüldüğünde minik bir kavanoz içine 2 kaşık bal ilave edin. Tahta bir kaşıkla salatalık suyu ve balın iyice karışmasını sağlayın.

Kullanacağınız zaman şişeyi iyice çalkalayın. Makyaj pamuğunuzu bu tonikle ıslatın, sabah – akşam yüz ve göğüs bölgesini silin. 3-4 dakika kurumasını bekleyin. Toniğinizi kapaklı bir kapta en fazla 1 hafta kadar saklayıp kullanabilirsiniz.

Kozmetik Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato

8. 7 Aralık 2007
  9. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    en iyisi önce yüzünü hafif ıslatıyorsun tuzla iyice çok bastırmadan 2 3 dk ovuyorsun sonra yüzünü yıkıyorsun.ardındanda soğumuş çay deminin suyunu pamuğa döküp yüzüne sürüyorsun.tuz ile yapılan yüzdeki ölü hücreyi alıyor çay ile yapılan ise yüzünü gerginleştiriyor.haftada 2 defa tavsiye ederim.şutarafagitti

10. 7 Aralık 2007
  11. deniz_35

deniz_35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende rosense in gül suyunu kullanıyorum ama maden suyuda iyi geliyor denemiştim :)

12. 7 Aralık 2007
  13. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en iyi tonik gül suyu canım diğerlerinde alkol seviyesi çok yüksek bende aşırı tahriş ve yanma yapıyor

14. 8 Aralık 2007
  15. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    400
    Beğendikleri:
    940
    Ödül Puanları:
    83
    teşekür ederim bilgileriniz için

16. 19 Mayıs 2008
  17. gamze33

gamze33 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben nıvea nın toniğini kullanıyodum.3 ay kullandım.sanki gözeneklerim daha çok genişledi gibi geldi bıraktım.aslında bitirmem gerekiomuş ama...uzun kullanımdan sonra etkisini görürsün diyo uzmanlar.

18. 9 Ağustos 2008
  19. dertlikxixz

dertlikxixz hoşgeldin :) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bende geçen yaz yoğurt limon maskesi yüzünden sivilceler çıkmıştı ve bitanesi göz altımın biraz aşağısında gözenek olarak kırmızı iz kalmıştı hem de biraz iriceydi bu toniği kullandım şu an ikincisine geçtim ve gözeneğim küçüldü çok mutluyum:dance:
    NIVEA VISAGE FRESHEN UP tavsiye ederimyerimseniben