en kaliteli çelik markası hangisi?

Konusu 'Mutfak Araç ve Gereçleri' forumundadır ve biskxuxvii tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : biskxuxvii
  1. biskxuxvii

biskxuxvii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar.ben iyi bir çatal kaşık takımı almak istiyorum ama piyasada kaliteli diye geçen ürünlerin gerçekten kalitesini merak ediyorum.
    yaklaşık 1 sene önce jumbodan çay kaşıkları almıştım. daha sonraları bi tv proramında izlemiştim,gerçek çeliğe mıknatız yapışmıyomuş.bende evdeki bütün metal ne varsa hepsinde denedim kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 hepside yapıştı.jumbonunkiler de yapıştı tabi.yani gerçekten böyle bişey varmı, bi bilen var mııı:uhm:

2. 15 Ağustos 2009
  3. chaiga

chaiga Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben mıknatısla ilgili söylediğin şeyi daha önce hiç duymadım.. çeyiz hazırlığı bölümündeki arkadaşlara sormuştum ben.. karaca falan pek iyi değilmiş en iyi bilinen jumbo ama oda çok pahalı hisar hem eski hemde güvenilir bir marka annemde bu konuda kızlarla hemfikirzemuszemus

4. 15 Ağustos 2009
  5. kardelen18

kardelen18 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    153
    mıknatıs falan demişsin daha önce hiç duymadım bende ben karaca aldım günlük çatal kaşık takımıda karaca

6. 15 Ağustos 2009
  7. biskxuxvii

biskxuxvii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhba chaiga. mıknatız sadece demire yapıştığı için doğru gibi geldi bana. çelik ürünlerde demir gibi çeşitli metallerde kullanılabiliyomuş maliyet açısından. bu tür benzeri ağır metalleri vücuda sürekli alımı çok zararlıymış. uzmanlar öyle diyo. bende çok meraklıyımdır böyle şeylere . düşünsene kaşık,çatal,tencereler sürekli gıdalarımızla iç içe..
    sen de mıknatızı denersen cevabını bekliyorum...

8. 17 Ağustos 2009
  9. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    ben hisardan aldım çatal kaşık takımımı gayet memnunum 3 yıl oldu evleneli daha hiç bir sorun yaşamadım

10. 18 Ağustos 2009
  11. biskxuxvii

biskxuxvii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya bende hisar yada jumbo düşünüyorumda, bu dediğim işte benim kafamı karıştırdı.ama sonuçta piyasadaki en iyi markalara da güvenemessek hiç bişi alamıcazz..gamyoncuiremsu

12. 19 Ağustos 2009
  13. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla canım ben duymadım hiç mıknatıs olayını o yüzden aldım gitti jumbo alcaktım aslında ama modellerini beğenmemiştim istersen bir kaç yerde sor soruştur tekrar

14. 28 Ağustos 2009
  15. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    bende ilk defa duydum mıknatıs tutmadığını ilginç geldi araştırmak gerek... zaten artık tesadüfen yaşıyoruz herşey zararlı bir gün hasta olacağız diye korka korka yaşıyoruz... deterjanlar zararlı, şampuanlar, kremler bütün kozmetik ürünler zararlı... temizlik yapıyoruz toz alıyoruz toz aldığımız suya kattığımız deterjanı solumak zararlı...
    neyse konuyu çok dağıtmadan bende kullandığım çatal bıçak takımından bahsedeyim... hisarın takımını kullanıyorum... ayrıca günlük kullanmak için schaferin takımını almıştım fakat makinada paslanmaya başladı kaşıkları saplarından çıkıp kırıldı falan yani rezil derecede kalitesizmiş ( benimki sapları plastiklerdendi)... geçen haftada nehir marka çatal bıçak takımı aldım günlük kullanmak için... ama hisarın bıçağında da gördüm hafif bi paslanma... sanırım dediğiniz gibi tamamen çelik olmamasından kaynaklanıyor...o marka veya bu marka hepsi kötü bence...hepsi sağlığımızı tehdit ediyor...

16. 28 Ağustos 2009
  17. ozo_ank

ozo_ank Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar ben de bugünlerde bu konularla ilgileniyorum. Bugün jumbodaki arkaşadlardan birine sordum, hiç bir şekilde paslanma ya da kararma olmaz diye garanti edilemez ama garanti önemli Türkiye'nin her yerinden değiştirebilirsiniz, hemen hiç rastlanmıyor dediler. İşin doğrusu yurtdışındaki ürünlerle buradakileri kıyasladığımızda çok fark var. o yüzden alman markalarını denemek istedim ancak türkiyedekilerin hepsi maalesef kalite açısından oradakilerden çok düşük sadece markaları var üzerinde..Epeyce bir araştırma yaptım, şu anda kalite açısından en uygunu jumbo gibi gözüküyor.Şu anda da çeiyz seti var, tencereleri dikkat ederseniz kaldırdığınız zaman oldukça ağır. Bu da çelik tencerede kalitenin göstergesi. bu ay sonunda kendime fırsat paketinden alıcam ben de..kaydirigubbakcemile2

18. 30 Ağustos 2009
  19. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Ben Villeroy & Boch kullaniyorum catal kasik takimi olarak...Sadece cay setim "Jumbo". Ikisinden´de memnunum..! :eek:

Tencere takimim´da "Fissler" ve "Sillit"...Yine memnunum...tavsiye edebilirim..! kaydirigubbakcemile5