En küçük şeyde ağlıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Cahil Peri tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Cahil Peri
  1. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, benim öyle büyük bi problemim yok ama günlük hayatta sinirimi bozan bişey oldu mu, çaresiz kaldığım küçük bi vaka oldu mu başlıyor gözlerim dolmaya. tutamıyorum kendimi asla. etrafımdaki insanlar tarafından sulugöz olarak bilinir oldum. böyle ağlayınca da demek ki çok güçsüz bi insanmışım diyorum. halbuki çok da mantıklı bi insanımdır ama engel olamıyorum kendime.
    bunun bi çaresi var mıdır? önerilerinizi bekliyorum. napmalıyım?

2. 11 Ağustos 2009
  3. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Senin ya çok sinirlerin bozulmuş ya da gereğinden fazla duygusal bir insansın. Hepimiz ağlarız ama ufacık tefecik şeylere değil, bence ağlayacağını hissettiğin anda dikkatini hemen başka bir şeye odakla bu iyi gelecektir, yoğunlaşma o konu üzerinde. Ayrıca ağlamak güçsüzlük demek değildir öyle algılama, bu da bi çeşit rahatlama şekli çok fazla abartılmadığı sürece elbet.

4. 11 Ağustos 2009
  5. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    genelde mi böylesin yoksa son dönemlerde mi?
    günün stresi , yaşamın monotonluğu ,birde üstüste gelen sıkıntılar... eğer son dönemlerdeyse her insanda oluyor bazı zamanlarda böyle ara ara duygu yoğunlaşması.herkes farklı bir şekilde atıyor üzerinden kimi ağlar kimi bağırır kimi agresif olur kimi kırılgan sende tepkilerini hassaslaştığın için bu şekilde veriyorsun çok fazla sorun etme derim..biraz kendini dinle ve farklı şeyler yapmaya hayatttan zevk almaya çalış..kendi kendine düzeleceltir..

6. 11 Ağustos 2009
  7. _NURUM_

_NURUM_ Guest

güçsüzlükle bi alakası yok canım.insanların duygularını dışa wurma şekli farklı olabilir.banada sık sık olur.ben hakim olmaya çalıştıkça kendiliğinden damla damla akmaya başlar gözlerimden.önerebileceğim tek şey rahat olman.tabi ne kadar mümkünn bilemiorum :bbo:

8. 11 Ağustos 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy...hiç tahammül edemem böyle insanlara özel hayatımda..
    güçlü olmayı öğrenmelisin,başka çaren yok...

10. 11 Ağustos 2009
  11. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Sen bir de bana sorr mafoldumben
    Bende çabuk alınıp kırılırım ama öyle herkesin gözü önünde ağlamam.. Beni kıran birşey olduğunda evimde sakince düşünür ve ağlarım. Niye böyle oldu neden böyle oldu diye.. Başkalarının yanında nadirdir ama tek başıma düşüncelerimle ben başbaşa kalınca çok ağladığım zamanları bilirim.. Bu huyumu da hiç sevmiyorum :1no2: ınsan biraz geniş olmalı herşeyi kendine dert etmemelii. Bunları sana söylüyorum ama bende bir becerebilsem rahat olmayı herşeyi kafama takmamayı

12. 11 Ağustos 2009
  13. nina

nina Guest

aynen a.s bende hiç sevmem o ne öyle herşeye ağla:eek:lmaz: benim okulda bir öğretmen arkadaş vardı okula geç kalırdı sık sık müdürde uyardı haklı olarak baktım ki kantinde ağlıyor neymiş müdür buna kızmışmış kaydirigubbakcemileherşeye ağlardı ama öyle gizli gizli değil herkes görecek illa:umursamaz::umursamaz: üfff valla çok itici konu sahibi arkadaşım çok itici bir durum bu bence biraz güçlü olmaya çalış bu bahsettiğim arkadaşı kimse ciddiye almaz arkadan herkes dalga geçerdi okulda gidincede millet resmen bayram etti :lepi:

14. 11 Ağustos 2009
  15. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hayat olgunlaştırıyor insanı merak etme güçlü olmayı öğretiyor
    daha bekarsın öyle tahmin ediyorum ciddi sorunlarla karşılaşmamışsın
    ileride ağlamak yerine mücadele etmeyi öğreneceksin
    eskiden bende çok ağlardım en küçük bişiyde
    şuan istesemde ağlayamıyorum
    daha bi katı oldum sanki

16. 11 Ağustos 2009
  17. mefaze

mefaze Mecnunakoşan Leylamisali Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı şey bende de var canım. Bu çok da normal bir durum değil bilmeni isterim psikoloğumun bana söylediğine göre. Aşırı duygusallık ilerisinde çok ince düşünmeyi de getiriyor yanında. Merak ediyorum olayları da çok ince ayrıntısıyla düşünüyor musun? Daha doğrusu olaylara yaklaşımın nasıldır mantıklı olmanın dışında?

Arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla zayıflık belirtisi olarak söz edenler olmuş ağlamaktan. Evet normal bir durum değil belki her şeyde kırılmak ve ağlamak ama asla da zayıflıktır diye nitelendirilemez. ınsanların en doğal ihtiyaçlarından biri de olabilir zamanı geldiğinde. Başlığı açan arkadaş da sanmıyorum ki zayıf olduğu için ağlıyor olsun, sadece olay karşısında ilk verdiği reaksiyondur bu.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2009
  18. 12 Ağustos 2009
  19. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok destekleyici yorumlar yapmışsınız. ikinize de teşekkür ederim!
    özellikle ikinci msjda bahsettiğiniz bayanla lütfen beni aynı kefeye koymayın. ben insanların beni ağlayarak görmesini asla istemiyorum.ayrıca bu davranışımdan kurtulmaya çalıştığımı da belirtmiştim. bi anda topa tutmuşsunuz beni mesajlarınızla.

diğer yorumlar için ise gerçekten sağolun.