En Sevdiğim Astrolog Hakan Kırkoğlu'nun 2010 BOĞA Yorumu

Konusu 'Boğa Burcu' forumundadır ve chess tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  22 Aralık 2009
  Konu Sahibi : chess
 1. chess

  chess Guru Editor

  Katılım:
  13 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  48.664
  Beğenildi:
  32.680
  Ödül Puanları:
  463
  BOĞA
  21 Nisan - 20 Mayıs
  Toprak - Sabit


  Pek çok yönüyle 2010, hayatınızda değişiklikler yapmayı gerekli hissedeceğiniz bir yıl olacak. Bu değişiklikler, iş hayatınızı, kariyerinizi, içinde bulunduğunuz sosyal alanı ve arkadaşlıklarınızı yakından etkileyebilir. Satürn arkanızda olacağı için önünüzdeki 2.5 yıllık süre içinde kendinizi daha net ifade etmeye bakın.
  ışiniz için yeni yetenekler geliştirmeniz gerekiyor. Bu yetenekler pazarlama, sunum ve ilişkileri içeren konular olabilir. ış ortamında ortaklaşa alanda daha fazla çaba sarfedeceksiniz. 2012 Ekim’e kadar kazanacağınız bu tecrübe, daha ileri yıllarda kariyerinizde çok daha hızlı yükselişler getirebilir.

  Ya değişin, ya vazgeçin!
  18 Ocak- 6 Haziran arasında ve 9 Eylül sonrasında iş hayatında daha bereketli; sosyal alanda daha canlı, yenileyici koşullar içindesiniz. Hayata bakış açınızı zenginleştirebileceğiniz pek çok olanak söz konusu. Arkadaşlıklar, yeni gruplar, sosyal faaliyetler duygusal tatmin getirebilir.
  Özellikle Eylül sonrasında Jüpiter’in Balık burcunda Uranüs’le birleşecek olması, geleceğe yönelik umut ve beklentilerinize yepyeni heyecanlar ve pozitif bir bakış açısı katabilir. 17-21 Mayıs doğumlu Boğa’lar bu enerjiden çok daha fazla keyif alacaklar. Kısaca bu yıl sosyal çevrenizi genişletebilecek, geleceğe daha olumlu bakacaksınız.
  Pluton, yabancılarla ilişkilerde çok daha profesyonel ve disiplinli olmayı gerektirmekte. Ya yenileyecek ve güçleneceksiniz ya da bu konularla ilgili hedeflerinizden vazgeçeceksiniz.
  Bu yıl burç değiştiren diğer bir güç Uranüs, 28 Mayıs’ta Koç burcuna ilk defa ilerleyecek ve 14 Ağustos’ a kadar kalacak. Bu dönemde bazı ani olaylar, dengenizi bozabilir. Risk alacaksanız, iki kere düşünün. Parasal durumunuzu korumaya bakın. Uranüs, korkularınızdan kurtulacağınızı, endişelerden sıyrılacağınızı anlatıyor.

  Aktif zamanlar
  Geçen yıl ekim ayı sonlarından itibaren yükselmeye başlayan ev, yuva konularına odaklı enerjiniz, 20 Aralık 2009 ve 10 Mart 2010 tarihleri arasında sizi daha fazla yorabilir. Evinizle çok daha yakından ilgilenmek zorunda kaldığınız için işinize yeteri kadar zaman ayıramayıp, bazı sonlarla karşılaşabilirsiniz.

  Zorlayıcı konular
  Özellikle 15-20 Mayıs doğumlu Boğa’lar, aşırı güvendikleri, hep öyle olacağını varsaydıkları konuları, planları ve işleri bir kez daha gözden geçirmeli. Kendi kendinizi aldattığınızın farkında olmayabilirsiniz. 28 Mayıs’ta Uranüs’ün Koç burcuna geçmesi, uzun vadede maddi açıdan ani riskler taşıyan durumlara işaret ediyor. Bu yeni dönemde tek başına giriştiğiniz konularda, düşüncesizce davranmayın. Bu arada elinizde olmayan nedenlerin de şartları aniden değiştirebileceğini unutmayın.


  SAĞLIK
  Bu yıl sağlığınıza daha fazla özen gösterin. Özellikle iş hayatının getirdiği baskılar altında yıpranmamak için düzenli olarak sağlık kontrolünden geçin. ış hayatınız ve günlük temponuzdan kaynaklanabilecek gerginlikleri, yapıcı biçimde boşaltmaya bakın. ış hayatınızda 30 Temmuz-15 Eylül arasında çok enerji harcamanız gerekebilir. Özellikle 2 Ağustos’u izleyen birkaç hafta kontrolünüz dışında gelişen olaylar sizi biraz yıpratabilir. Sakin olun ve ani davranışlardan kaçının.

  AŞK TAKVıMı
  Aşka güven duygusuna önem veren birisiniz. 2010’da duygularınızı harekete geçirecek zamanlar olacak. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs’ün, sizi olumlu etkilediği dönemler (31 Mart-25 Nisan, 10 Temmuz-7 Ağustos arası) kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
  15 Eylül-28 Ekim arasında enerjiniz ilişkiniz ve evliliğinizle ilgili konular üzerine yoğunlaşabilir.

  BOĞA KADINI
  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde ilişkilerinizde daha uyumlu ve heyecanlı olabilirsiniz.
  7 Haziran-30 Temmuz arası aşk hayatınızın aktif, 15 Eylül-28 Ekim arası ilişkilerinizin yoğun olacağı tarihler. 8 Aralık 2010-16 Ocak 2011 arasındaki dönem, Mars’ın olumlu etkilerini hissedebilirsiniz.
  Özellikle 10-30 Temmuz arasında aşk hayatınız daha tutkulu ve heyecan verici bir şekil alabilir.

  BOĞA ERKEĞı
  ılişkilerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Özellikle 10 Temmuz-7 Ağustos arasında aşk hayatınızda tutku ve heyecan duygularını daha yoğun hissedebilirsiniz. 11 Şubat-7 Mart, 31 Mart-25 Nisan, 20 Mayıs-14 Haziran arası güzel ve beraberlikler açısından mutluluk vaat eden dönemlerdir. 8 Eylül-7 Ocak arasında ilişkinize veya evliliğinize yoğunlaşın. Dikkat edin, 8 Ekim-18 Kasım dönemi geri gidecek Venüs, yanlış anlamalara yol açabilir. Venüs geri giderken ilişkinize özen gösterin, evlilikten kaçının.

  KARiYER ve PARA
  2010’dan itibaren kariyeriniz için daha fazla mücadele edeceksiniz. Hatta çalışma biçiminizi yeniden gözden geçireceksiniz. Daha fazla sorumluluk almanız gerekeceği için tembellik etmeyin. Yaklaşık 2.5 yıllık bu süreç içerisinde göstereceğiniz çaba, önünüzdeki yıllardaki başarınız için önemli bir basamak ve tecrübe olacak. Bir yandan iş ilişkilerinizde, denge ve uyuma önem verin. Diğer yandan akılcı davranmayı, sizinle beraber çalışan kişilere karşı daha diplomatik olmayı ve iş alanında ortaklaşa çalışmayı öğrenin. 30 Temmuz-15 Eylül arası çok yoğun bir tempo içinde olacaksınız. Bu dönemi en verimli biçimde değerlendirin.
  Ani kararlardan, yeniliklerden hoşlanmayan yaşam felsefeniz, görüş ve inançlarınızın; 2009’dan itibaren değişen dünya şartlarından etkilenerek dönüşmeye başladığının farkındasınız. 2010’da da yabancılarla ilgili konular, yolculuklar, akademik çalışmalar, şimdiye kadar tanımadığınız kişilerle yapabileceğiniz kazançlı anlaşmalar, iş hayatınız açısından daha fazla önem kazanabilir. Jüpiter’in olumlu etkisi, yılın ilk yarısında grup çalışmaları ve kendinizi geliştirmeniz uygun bir atmosfer sunuyor.

  Şanslı Alanlar
  Bu yıl sosyal çevrenizi ilgilendiren pek çok yenilik ve heyecan verici konu gündeme gelebilir. Geçen yıl işte gösterdiğiniz başarıların elle tutulur sonuçlarını görebilirsiniz. Kazanımlarınız sadece maddi değil, ruhsal alanda da olacak. Pluton, özellikle 23-26 Nisan doğumlulara zamana daha iyi ayak uydurma imkanı getirmekte. Güçlü kişiler, büyük organizasyonlar, yabancılar ya da yurtdışı imkanları sayesinde belirli bir güç ve otorite sahibi olabilirsiniz. Pluton, hayata bakışınızı zorlanmadan değiştirebileceğinizi anlatıyor.
  7 Haziran-30 Temmuz arası ve 8 Aralık’tan sonraki dönemde Mars, burcunuzla uyumlu kalarak hırs ve mücadele gösterdiğiniz alanlarda çok rahat ilerleyebileceğinizi söylüyor. Bu dönemde yaratıcı alanda, kendi kişiliğinizi ve yeteneklerinizi sergilediğiniz konularda çok daha cesur ve girişken olabilirsiniz.

  Yükselen burçlarına göre BOĞA


  Yükselen Koç: Bu yıl kariyeriniz konusunda fazlasıyla hırslısınız. Çok geliştirici fırsatlarla karşılaşacaksınız. Motivasyonunuzu yüksek tutmaya devam edin. ılişkilerinizi ciddiye almanız gereken dönem başladı. Ortaklık ve evlilik konularında sorumluluğunuz artıyor.

  Yükselen Boğa: Geçen yıl şekillendirdiğiniz projeleri yılın ilk yarısında gerçekleştirme fırsatınız olabilir. Mart sonuna kadar ev, aile konularıyla ilgili konularda bazı pürüzlerle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bu kariyer konularını da etkileyebilir.

  Yükselen ıkızler: Kariyer ve sosyal ortam konularında şansınız yardımcı olabilir. Marta kadar yakın çevrenizle iletişiminizde agresif hareketlerde bulunmaktan, gurur kavgalarından kaçının. Kariyerinizde yaza kadar çok iyi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

  Yükselen Yengeç: Harcamalarınız marta kadar kontrol altında tutun. Akademik çalışmalar ve yurtdışı bağlantılı konularda çok şanslısınız. Ev, kariyer ve ilişkilerle ilgili beklenmedik değişiklikler, yeni durumlar gündeme gelebilir.

  Yükselen Aslan: Yılın ilk yarısı ortaklaşa konular, yatırımlar açısından oldukça verimli. Mars, 10 Mart’a kadar geri gideceği için aşırı gururla, düşünmeden hareket etmekten kaçının. Sürpriz başlangıçlar söz konusu olabilir.

  Yükselen Başak: ıki yıldır üzerinizde hissettiğiniz baskı ve sorumluluklardan kurtulacaksınız. Satürn yeteneklerinizi değerlendirmeyi ve kazancınızı disiplinli bir şekilde dengelemeyi öğretecektir. Bu yıl evlilik alanında büyük sürprizlerle olabilir.

  Yükselen Terazı: 2010’da sorumluluklardan kurtulup, hayatınızın dümenini elinize alacaksınız. Hazirana kadar kariyerinizde şanslısınız. Birçok fırsatla karşılaşabilirsiniz. Haziran-Temmuz gibi evlilik ve ortaklık konularında yeni kararlar alabilirsiniz

  Yükselen Akrep: Hazirana kadar Jüpiter size yaratıcı yönlerinizi değerlendirme, aşk hayatınızda canlılık şansı sunuyor. Sizin için çok önem taşıyan ilişkiler ve paylaşımlarla ilgili konularda geçmişten gelen bazı huzursuzluklar sizi rahatsız edebilir.

  Yükselen Yay: Yılın ilk altı ayında ev ve özel hayatınızla ilgili konularda şanslısınız. Hareketlilik ve aynı zamanda yatırım fırsatları sunmakta. Yeteneklerinizi değerlendirip ve kazancınızı yükselterek güçlü olma motivasyonunuz yükseliyor.

  Yükselen Oğlak: 2010’da eğitim, iletişim, konularında yaza kadar önünüze çok güzel fırsatlar çıkacaktır. Başarılı olma isteğiyle kararlı ve hırslı davranabilirsiniz. Daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Ciddi ve disiplinli çalışma size başarı getirecektir.


  Yükselen Kova: Para ve kazanç konularında Jüpiter’in şans getiren etkisini Hazirana kadar hissedebilirsiniz. Aynı dönemde ilişkiler, ortaklık ve evlilik konuları gündeminizde yer tutacaktır. Marta kadar kişilik çatışmalarından kaçının

  Yükselen Balık Finansal konularda ve paylaşımlarda sorumlu hareket etmeye başlıyorsunuz. Hazirana kadar hayatın pek çok alanında şanslı olacaksınız. Marta kadar çalışma ortamınızda sinirli ve agresif davranışlarda bulunmaktan kaçının.