En Sevdiğim Astrolog Hakan Kırkoğlu'nun 2010 YENGEÇ Yorumu

Konusu 'Yengeç Burcu' forumundadır ve chess tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  24 Aralık 2009
  Konu Sahibi : chess
 1. chess

  chess Guru Editor

  Katılım:
  13 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  48.589
  Beğenildi:
  32.421
  Ödül Puanları:
  463
  GÖKTEN ŞANS YAĞIYOR

  22 Haziran - 22 Temmuz
  Su - Öncü
  YENGEÇ

  Ne mutlu size ki, hayatınızda yepyeni başlangıçlar yapacaksınız. Bu yıl yer değiştiren büyük gezegenler, sizi daha ileriye, gelişmeye davet ediyor. Özellikle kariyer alanında bir dönemi tamamlıyor ve geleceğe hazırlanıyorsunuz. Önemli riskler alacaksınız, korkmayın.
  Uranüs, 2011’de Koç burcuna tam anlamıyla yerleşecek. Toplumdaki yerinizi, ününüzü, mesleğinizi belirleyen Koç, size risk alarak, tek başınıza gelişip, büyüyebileceğinizi söylüyor. Uranüs’ün de alana girmesiyle, hiç farkında olmadan yuvanızdan çıkacak, güçlü bir yenilenme yaşayacaksınız. Cesaretiniz test edilebilir. Buna hazırsınız, siz istemeseniz de değişiklikler sizi bulacak! Bu durumdan kaçış yok. Durmayın ve savunmaya geçmeyin. Kıskaçlarınızı öne sürmeye hazırlanın ve ileri atılın. En iyi savunma, saldırıdır.

  Değişimden ‘kaçış’ yok!
  Uranüs’ün bu transiti yedi yıl boyunca etkin olacak. Fakat siz, 2010’dan itibaren işinizi yenileyebilir, bambaşka bir kariyer alanına sıçrayabilirsiniz. Her şeyi yenilemektesiniz. İş yeriniz kapanabilir, şirket yönetimi değişebilir. Siz değişimi tetiklemeseniz bile değişim sizi ani biçimde tetikleyecektir. Tek başına çalışma konusunda da isteklilik göstermelisiniz.
  Fırsatları, gelişmeyi, öğrenmeyi anlatan Jüpiter, 18 Ocak’tan 6 Haziran’a kadar ve 9 Eylül’den sonra yabancıları, ufuklarınızı genişletmeyi, yolculukları ve eğitimi anlatan alandan geçecek. Balık burcunda kalan Jüpiter, akademik çalışmalar, yabancılarla ilişkiler ve medyayı ilgilendiren alanlarda farklı ve geliştirici fırsatlar yaratacak. 6 Haziran- 9 Eylül arasında Koç burcuna girecek Jüpiter, bu kez Uranüs’le birleşerek, kariyerinizde ani şansların, açılımların ve sürprizlerin yaşanabileceğini gösteriyor. 2010 boyunca şans sizi kovalıyor, siz de ona ayak uydurmaya bakın.
  Ani gelişmeleri mutlaka değerlendirin. İş hayatında bitişler, yeni başlangıçlar anlamına gelecektir.

  Sorumluklar artıyor
  Sorumluluklar cephesinde değişiklikler var. Bu dönemde ailevi konular, evdeki dengeler, ilişkiler üzerinde daha ciddi düşüneceksiniz. Bu durum evlilik ya da çocuk doğumuyla ilgili olabilir. Bir ev alabilir, sağlam temeller atabilirsiniz.
  Geleceğe yönelik endişelerinizi bir kenara bırakmalısınız. Şimdiye kadar yarattığınız temeller üzerine yeni bir kariyer geliştirebilirsiniz.
  Burcun ilk günlerinde doğanlar, çocuksu huylarından bir an önce vazgeçmeliler. Uranüs’ün Koç burcuna ilerlemesi size büyük cesaret verecek. Bu transitler, evlilik ve ortaklık gibi önemli konularda dönüşü olmayan kararlar getirebilir.


  KARİYER?ve PARA
  2010 yılına masraflarınızdaki artışın farkına vararak giriyorsunuz. 16 Ekim 2009-7 Haziran 2010 arasındaki uzun dönemde finansal durumunuzda hareketlenmeler söz konusu. Özellikle 20 Aralık-2009 10 Mart 2010 döneminde masraflarınızı kontrol altına alın. Ekstra harcamalar bütçenizi sarsabilir, maddi alanda güvensizlik yaşayabilirsiniz.
  18 Ocak-11 Şubat dönemi eşiniz veya ortağınızla paylaşımlarınızda; 14 Haziran-10 Temmuz arasında kazancınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.
  Plüton, geçen yıl Oğlak burcuna girdiğinden beri evlilik, ortaklıklar ve ilişkileriniz üzerindeki etkilerini hissediyorsunuz. Bu yaklaşık 16 yıl sürecek uzun bir transit. Özellikle 24-27 Haziran doğumlu Yengeçler iş anlaşmaları ve ortaklıklarda güçlü düşmanlıklarla, manipüle edici rakiplerle karşılaşabilirler. Yeni koşullara adapte olmak için kimliğinizi sağlamlaştırın. 2010 size ev, yerleşim, aile düzeninizi ilgilendiren konularda başlangıç veya bitiş kararları getirebilir.

  AŞK TAKVİMİ

  2009’dan beri ilişkilerinizin dönüştüğünü, güçlü duyguların ortaya çıktığını hissediyorsunuz. Karşıt burcunuzdaki Plüton, ilişkiler ve evlilik yoluyla hayata bakış açınızı değiştirebilir. Aile, yerleşim ve evlilik konularında daha çok sorumluluk getirecek gelişmeler söz konusu. Bu etkiler karşısında gerçekçi olmaya çalışın, duyarlılığınızı ve alınganlığınızı dengeleyin. Sonbaharda sahiplenici ve kıskanç davranışlardan kaçının.


  YENGEÇ KADINI
  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu 7 Haziran-30 Temmuz arasında ilişkilerinizde daha uyumlu ve keyifli olacaksınız. 15 Eylül-28 Ekim dönemi aşk ve tutku dolu güzel zamanlar sizi bekliyor. Ancak 8 Ekim’den 18 Kasım’a kadar ilişkilerinizle ilgili konularda biraz daha sabırlı davranın.
  8 Aralık 2010-16 Ocak 2011 aşk hayatınızdaki güçlü duyguların etkisiyle, evlilik kararı alabilirsiniz.

  YENGEÇ ERKEĞİ
  2010’da genel olarak Ocak ayının ilk haftaları, 11 Şubat-7 Mart, 31 Mart-25 Nisan, 10 Temmuz-7 Ağustos dönemlerinde aşk ve beraberlikler daha akıcı ilerleyebilir. 8 Eylül -7 Ocak arasında büyük tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. 8 Ekim-18 Kasım dönemi arasında geri gidecek Venüs, aşk hayatında karmaşa, yanlış anlama ve sorunlara yol açabilir. Venüs’ün geri hareketteyken beraberliklerinizde biraz daha sabırlı davranın. Evlilik gibi önemli kararlar almaktan kaçının.

  SAĞLIK
  Sağlığınızın genel olarak iyi olduğunu söyleyebiliriz ancak bu yıl 22-26 Haziran doğumlu Yengeç’ler sağlıklarına çok daha fazla dikkat etmeliler. Plüton’un zorlayıcı transiti yanında, 29 Ekim 2009 sonrasında Satürn’ün de getirmeye başladığı baskılar yüzünden bedensel açıdan kendinizi daha iyi korumaya bakmalısınız. Özellikle 30 Temmuz-10 Ağustos arasında ani hareketlerden, riskli ve abartılı davranışlardan kaçınmalısınız.
  28 Ekim-8 Aralık arasında iş hayatınız ve günlük uğraşlarınız için harcayacağınız efor sizi çok yorabilir. Bu dönemde kendinizi fazla yormamalı ve sağlığınıza özen göstermelisiniz.


  Şanslı Alanlar
  2010’un en şanslı burçlarından biri Yengeç’ler olacak. Jüpiter, 18 Ocak’tan 6 Haziran’a kadar pek çok açılım, ve olanak sunmakta. İş hayatında ilerleme yüksek boyutlarda olacak. Tembellik etmez, yenilenmeyi tercih ederseniz, yabancıların yeni kültür ve inançları hayatınıza büyük bir zenginlik katacak. Medya, akademik konular, yeni kişiler, eğitimler hayatınıza yepyeni pencereler açacak. Tek başına hareket etmek ve cesaret konusunda şüpheye düşmeyin, projelerinize odaklanın. Yabancılarla ilgili konular büyük atılımlara yol açabilir.  Yükselen burçlarına göre YENGEÇ
  Yükselen Koç: Yılın ilk aylarında aşk hayatınız üzerinde yoğunlaşan enerjinin etkisi altındasınız. Mart ayının ortasına kadar daha sakin ve kontrollü hareket etmeye çalışın. Hazirandan itibaren hayatınızda birçok değişiklik söz konusu.

  Yükselen Boğa: Marta kadar ev ve kariyer konularıyla çok fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Haziran ve temmuz ayları sizin için farklı deneyimler ve kolektif alana yönelik açılımlar deneyimleyeceğiniz bir zaman dilimi olabilir.

  Yükselen İkİzler: Bu yıl kariyer alanında yeni fırsatlar ve ilerleme olanakları var. Bu şansınızı özellikle yılın ilk yarısında değerlendirmelisiniz. Yaz aylarında iş alanında elde ettiğiniz başarıları sosyal çevrenizle paylaşabilirsiniz.

  Yükselen Yengeç: İki yıldır hayatınızda ilişkilerin, evliliğin ve ortaklaşa işlerin önemi giderek artmakta. Alışageldiğiniz güvenli ortam değişmeye ve dönüşmeye başlıyor. Aşırı hassasiyet gösterdiğiniz alanlarda daha kontrollü olmalısınız.

  Yükselen Aslan: Hazirana kadar ortaklaşa konularda yeni imkânlar ve finansal açıdan kazançlı çıkabilirsiniz. Yükselen burcunuzda uzun süre kalacak Mars’ın vereceği fazla özgüvenle aşırı risk alarak knedinizi ortaya atmayın.

  Yükselen Başak: Artık para kazancınızı artırmak, yeteneklerinizi değerlendirmek için daha ciddi uğraş vereceksiniz. Yılın ilk yarısında evlilik ve ortaklıklarda fırsatlar söz konusu. Ani gelişmelerden duygusal olarak etkilenebilirsiniz.

  Yükselen Terazİ: 2010’da belirsizlik taşıyan şeyler bitecek. Kişiliğinizi gerçekçi biçimde gözden geçirebileceksiniz. İlk altı ayda iş ortamınızda uyumlu ve keyifli bir dönem geçireceksiniz. Hazirandan sonra ortaklıklar ve ilişkiler önem kazanacak.

  Yükselen Akrep: Hazirana kadar hedef edindiğiniz konular ve kariyeriniz sizin için önemli bir mücadele alanı olabilir. Aynı dönemde yaratıcı konular, çocuklarla ilgili uğraşlar ve aşk hayatınızda sizi mutlu edecek tecrübeler yaşayabilirsiniz.

  Yükselen Yay: Bu yıl Hazirana kadar ev, yerleşim, toprak gibi konularda yeni imkânlar ortaya çıkabilir. İki yıldır para konusunda ciddi ve disiplinli bir şekilde güçlü olma arzusu içine girdiniz. Yeni sorumluluklar üstlenmeniz gerekecek.

  Yükselen Oğlak: Plüton geçtiğimiz yıldan bu yana sizi daha hırslı, mücadeleci kılmakta. Kişiliğiniz dönüşümden geçtiği için, hayata bakış açınız farklılaşmaya başladı. Kendinizi geliştirebileceğiniz konular açısından bu yıl olumlu geçebilir.

  Yükselen Kova: 2010’da yeteneklerinizi değerlendirerek para kazancınızı artırabileceksiniz. Bilinçaltınızda başlayan dönüşüm sizi kişilik olarak oldukça derinden etkiliyor. Bunu özellikle çalışma hayatınızda hissediyor olmalısınız.

  Yükselen Balık: Jüpiter, sizi daha iyimser ve girişken yapacaktır. Çok değişik fırsatlarla kendinizi geliştirebilirsiniz. Plüton’un kişiliğiniz üzerindeki zorlayıcı ve dönüştürücü etkisi devam ederken bu şanslı etki altında biraz rahatlayabilirsiniz.