En Yeni Kitaplar/Son kanlar

Konusu 'Kitap Kurdu' forumundadır ve zzeyy tarafından 20 Şubat 2007 başlatılmıştır.

20 Şubat 2007
    Konu Sahibi : zzeyy
  1. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    $kitaplar.jpg

Becerebildim mi bilmiyorum :sm_confused:

2. 21 Şubat 2007
  3. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Safinaz İçöz Ocakçı
    324 sayfa
    Rüzgar Hüznü

“Hayat bana istediklerimi yeterince verdi, hatta fazlasıyla verdi diye- bilirim. Buna rağmen, istemediğim, aklımın kıyısından bile geçmesi mümkün olmayan, düşününce içimi acıtan, kendimi suçlu hissettiğim, hatta bu suçluluk duygusu ile çoğu zaman kendime lanetler okuyup, küfürler ettiğim ve daha önceleri hiç utanmadan rahatlıkla gözlerimin içine bakarak aynada seyrettiğim suratımı tokatlayıp kendimi dövdü- ğüm ve geceleri hayallerle gerçeklerin sınırını ortadan kaldırdığım, gündüzleri ise hayalde mi gerçekte mi yaşadığımın farkında bile olmadan, yaşadığım yılları da hayat bana verdi.”

Sevgi, saygı ve en önemlisi karşılıklı güven içinde kocası ve çocuğu ile mutlu bir yaşama devam ederken, tesadüfen tanıştığı genç bir adamı önce hayallerine, sonra da yaşamına alarak çatışma içindeki duygular ile, tensel hiçbir şey yaşanmasa da ihanetin hafiflendirilmişi olmayacağına göre, ya- sak aşkı ve ihaneti arasında acı çeken, çektiği acılara rağmen sır ve yalın sevgim dese de, tam tarifini kendisine bile yapamadığı sevgisinden piş- manlık duymayan, sesinde rüzgar hüznü saklı Melis’e bu kitabı okuma ola- sılığını varsayarak seslenmek istiyorum.

Kitabın içinde yer alan, sizin için yazdığım şiirlerden RÜZGARLARI DİNLE şiirinin hemen bitiminde, Can’a söyleyemedikleriniz için boş bir sayfa ayırdım. Söyleyecekleriniz için bu boş sayfanın kifayetsiz kalacağı aşikar, ancak bir simge olarak ayırdığım bu sayfanın sizin en uzun süre okuyacağınız sayfa olacağını biliyorum.

ALINTIDIR

4. 21 Şubat 2007
  5. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Sen Olsaydın Yapmazdın, Yapmazdın, Biliyorum
    Kürşat Başar
    115 sayfa

'Edebiyat, olağanı olağanüstüye dönüştürür. Bu kitabı okurken ilk aklıma gelen cümle bu oldu. Yaşamsal olanla zihinsel olanın birbirini beslediği bir yazma biçimi, çağrışımlarla anılarda kurulan, ritmi hiç düşmeyen bir edebiyat, anlatım temposu...”

Doğan Hızlan

“Çok az romanda üslup, yazım tekniği ve tema birbirlerini bu denli çarpıcı biçimde tamamlamıştır. Üslup temayı, hiçbir romanda bu denli yeniden biçimlendirmemiş, yaratıcılığın ve yaratılanın adı üslup olmamıştır. Post-modernizmin ne olduğunu merak edenler bu romanı okusunlar. Başar, hiçbir şekilde post-modernist değil ama roman post-modernizmin ta kendisi...”

Ali Bayramoğlu

ALINTIDIR

6. 21 Şubat 2007
  7. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Sevgiliye Aşk

Rüyhan Duralı
    240 sayfa,

Sen benim bu hayattaki her şeyimsin. Çünkü benim özümsün. Herkes birgün bu hayatı bırakıp giderken, sevdiklerine de arkada bırakıp sadece özüyle, bu dünyadan göçecek. Ne mutlu ki bana, ben seni arkada bırakmayacağım. Çünkü sen benim özümsün. Belki bu hayatta beraber rol alamayacağız, ama şiddetle inanıyorum ve biliyorum ki, ben öbür dünyada seninle olacağım. İşte ben seni bu kadar çok seviyorum..

8. 21 Şubat 2007
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bu sayfa güzel oldu devam ettirirmisiniz teşekkürler

10. 21 Şubat 2007
  11. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    161
    Ödül Puanları:
    353
    Evet gerçekten güzel .Ellerinize sağlık .

12. 21 Şubat 2007
  13. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    beğenmenize sevindim.

umarım zeyy kızmaz bana. açtığı başlığa izin almadan ek yaptım ama :a015:
    böyle bir başlığı görünce dayanamadım:sm_cool:

işyerinde olduğum için biraz geç ekliyorum ama. evden daha hızlı devam ederim.

14. 21 Şubat 2007
  15. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Armageddon'un Mührü
    Ahmet Yavaşoğlu -polisiye

Amerikan dış istihbaratına bağlı özel bir tim gizlice Türkiye'ye girmişti. Bir süre sonra ardı ardına siyasi cinayetler işlenmeye başlanmıştı. Hedefte çok önemli isimler vardı ama asıl peşinde oldukları şey 'ARMAGEDDON'UN MÜHRÜ'ydü. Çünkü yakında çıkacak büyük savaşın akıbeti bu mührün bulunmasına bağlıydı. Peki ama neydi bu Armageddon'un Mührü?

Zombi lakaplı dünyanın en ünlü hackerlarından Mihail Toder, Amerikan Savunma Bakanlığı'nın bilgisayarlarına korsan bir giriş yaparak çok önemli kaynak kod bilgilerini çaldı. Ama bu bilgiler, para ve güç için çalışan çift taraflı bir Türk ajanın eline geçti. Rus hacker ortadan kayboldu.

Türkiye'de tam bir siyasi kaos yaşanmaktaydı. Türkiye terör gerekçesiyle Kuzey Irak'a kara birliklerini sokmuş ancak destek için gönderdiği üç adet F16 uçağı bilinmeyen bir nedenle Kuzey Irak sınırında düşmüştü. Yapılan inceleme, bu uçakların düşman tehdidine maruz kalmadığını gösteriyordu. Peki ama bu uçaklar neden düşmüştü? Tüm bunlar olurken TBMM'de sert tartışmalar yaşanmaktaydı. Yeni Amerikan teskeresi iktidar partisi AKP'i köşeye sıkıştırmıştı. Beklenmeyen bir olay oldu.150 AKP'li milletvekili teskere oylamasında CHP ile birlikte hareket etme kararı aldı. AKP bölünmüş, meclisteki çoğunluk bir anda CHP'nin eline geçmişti.

Siyasi cinayetleri durdurmak için görevlendirilen üç Türk ajan. Nefes kesen bir kedi fare oyunu. İstanbul sokaklarında süren amansız takipler. Bakalım bu zorlu görevi Türk ajanlar başarabilecekler miydi?

Kuzey Irak'taki beklenmeyen gelişmeler, kaybolan Rus hacker’in yeniden ortaya çıkışı, meclisteki gergin teskere oturumları, dönen dolaplar, gizli pazarlıklar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine haftalar kala yaşanan sürpriz siyasi gelişmeler ve şok etkisi yaratacak iç ve dış siyasi depremler.

Olaylar hiç de düşündüğünüz gibi olmadı...

alıntıdır

16. 21 Şubat 2007
  17. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Sisler Şehri
    Peter Plate; Tercüme: Füsun Önen

Yazın son gününün şafak vaktinde, zırhlı bir araç karakolun yanındaki otoyoldan çıkıp gümbürdeye gümbürdeye Market Caddesi'nde Embarcadero'ya doğru ilerler. Celeste Ana ve öteki emekliler Sosyal Sigortalar Kurumu'nun açılış saatini beklerken, hızla gelen bir Ford Taurus açıklanamaz bir biçimde kamyonla çarpışır. Her yere banknotlar saçılır. Celesta Ana bunun geleceğe ilişkin bir görüntü olduğuna inanır; kıyamet günü nihayet gelmiştir. Para dolu bir çuval kapıp Allen Oteli'ne yönelir...

Bu kitapta, Peter Plate'in taklit edilemez anlatımıyla Allen Oteli sakinlerinin yaşamlarının bencil ve mantıksız dürüstlüğüne tanık olacaksınız.

alıntıdır

18. 21 Şubat 2007
  19. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hırsızlar ve Polis

Peter Plate;

Peter Plate, Türk okurlarının henüz tanımadığı bir polisiye yazarı. Çok akıcı bir anlatım temposuyla, San Francisco'nun kanun girmemiş arka sokaklarında, doğuştan suçlu çocukların oluşturduğu çeteler arasında, bir polis duyarlılığıyla değil, bir yazar olarak dolaşıyor... Bu küçük suç çetelerinin ilişkilerini, insan yanlarını, zayıflıklarını olağanca çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.