Ender Saraç'tan serinletici buzlu yeşil çay

Konusu 'Zayıflama Kürleri' forumundadır ve dids tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : dids
  1. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Diyet yapanlara özellikle yazın çok terledikleri zaman 1.5 - 2 litre kadar ekstra sıvı içmelerini öneriyorum. Bu nedenle buzlu yeşil çayı da 1.5 litre suya yapacağız.

Malzemeler:

* 1,5 litre temiz,iyi bir su.(Çeşme suyu kullanmayın)
    * 4 Tatlı kaşığı dolusu iyi yeşil çay
    * 3 - 4 sap nane
    * 1 yeşil elma
    * 1 yemek kaşığı esmer şeker
    * 2 tatlı kaşığı bal
    * 1 limon

Hazırlanışı:

Su iyice kaynatılır ve tam kaynamışken kapatılır. Bir tülbent ya da kapalı süzgeç ile yeşil çay içine daldırılır. Limonun suyu sıkılarak ayrı bir kaba konulur. Kabukları ise demlenmekte olan sıcak suyun içine atılır. 5-6 dakika sonra yeşil çay ve limon kabukları sıkılır,süzülür ve sudan çıkarılır. Esmer şeker içine karıştırılıp eritilir .Bal ise ılınıncaya kadar içine konulmaz.

Su ılındıktan sonra içine sıkılmış limon suyu, bal ve iri doğranmış naneler, dilim dilim kesilmiş elmalar konulur.Üzerine soğutacak kadar buz eklenir.

Gün boyunca aromatik keyifli serin bir içecek olarak ve her bardağı yeşil elma ve nane ile süslenerek içilir. Özellikle serin diyorum. Çünkü buz gibi içecekler yaz ve hava sıcak olsa bile çok önerilmez. Bu karışımı dışarı çıkacağınız zaman iyi bir termosun içerisine koyarak, üzerine de bolca buz ekleyerek rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Afiyet olsun.

(alıntıdır)

2. 28 Mayıs 2008
  3. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar denesekmi , buda yağ yakarmı acaba fisfisfis

Acil fikir verin yaza bişey kalmadı valla :çok üzgünüm:

4. 28 Mayıs 2008
  5. sulem

sulem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence dediği gibi harika bi serinletici..diyet yapanlar için özel verdiğine göre yazın sıvı ve şeker kaybına takviye gibi görünüyo...yağ yakıcanı zannetmiyorum..ama kan şekerini dengeleyebilir

6. 28 Mayıs 2008
  7. EU3

EU3 Guest

bir programda başka bir diyetisyen doktorda yeşil çayın asla içtiğimis suyun yerine geçmediğini çünkü yeşil çayın vücuddan su attığını söylemişti.yani buna göre 1,5 litre bu yeşil çaylı karışımı içsek bile ayriyeten 2 litre suyumuzuda içmemiz gerekiyormuş.
    siyah çay yeşil çay kahve hiçbiri su yerine geçmiyormuş arkadaşlar valla ben onların yalancısıyım şu kulaklarımla duydum ve gördümtatlicadiarzu

8. 28 Mayıs 2008
  9. KardelenMasaliM

KardelenMasaliM Musmutlu:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    didscim su kilolar yüzünden fare zehiri kilo verdiriyormus deseler icecegiz vallahi.(bende dahil)
    Denemedigimiz bir sey kalmadi.
    Dayanabilirsem bir hafta dayanamazsam bes gün bulgur diyetini yapicam.Sonra sout beach miydi neydi o diyetle iyi kilo vermistim zamaninda ona gecicem.O zaman bu karisimida rahatca icerim.Ellerine saglik cnm.a.s.

10. 11 Ocak 2012
  11. betulunlifleri

betulunlifleri Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ... teeşekkürler...

12. 30 Ocak 2012
  13. drdepresyon