Ender Saraç'tan tüyolar

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve beyaz toprak tarafından 23 Kasım 2007 başlatılmıştır.

23 Kasım 2007
    Konu Sahibi : beyaz toprak
  1. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    şimdi tv de dinledim hemen aldım kalem kağıdı elime hızlaca yazdım toparlayıp sizlerede aktarmak istiyorum çünkü çok güzel bilgiler verdi uygulaya biliriz faydalana biliriz ....
    1)tatlıyı tok olarak yemeyelim mutlaka aç karnına ve ara öğün olarak yiyelim...
    2)sütlü tatlıları yada meyvelerle hazırlanmış tatlıları tercih edelim bunlara örnek olarak.......
    FIRINDA ELMA ARMUT VE AYVA
    YAPILIŞI:Bir elmayı doğrayın armutuda aynı şekilde bir ayvayıda ortadan ikiye bölün üzerlerine tarçın serpin ve bir kaçta karanfil ekleyerek folyaya sarın ve fırında 15 20 dakika kadar pişirip yiyin gerçekten çok lezzetli ve hafif bir tatlı
    SÜTLÜ TATLI PUDİNG
    YAPILIŞIudingi yaparken layt süt kullanmaya dikkat edin ve üzerine bir meyve püresi hazırlayarak yayın üzerine tarçın serpin hem daha lezzetli hem daha faydalı bir tatlı olacaktır ...
    TARÇINI ihmal etmeyin çok sık kullanmaya çalışın kan şekerinizi dengeler kalp ritminizi düzenler!!!
    kuru yemiş olarak kuru kayısı kuru incir çekirdekli kuru üzüm yiyin ve pestil tarçını serpmeyi yine ihmal etmeyin!
    4)kahvaltılarda mayalı ürülerden uzk durun en azından azaltın nedir bunlar?
    ekmek,yoğurt, peynir
    ekmek olarak mısır ekmeğini ,çavdar ekmeğini ve kepekli ekmeği tecih edin
    peynir ve yoğyrtta layt yağsız olsun
    sabah kahvaltı haftada bir iki gün şu şekilde yapabilirsiniz.
    7 8 adet fındık 2 3 ceviz 4 5 adet badem mısır gevreği layt çok az bi peynir müsli ve üzerine bir bardak ılık süt bu tarz kahvaltıyı haftada bir iki tekrarlarsnız bağırsaklarınız içinde çok faydasını görürüsünüz.
    Yeşil elmayı günde 2 tane kabuklarıyla muhakkak tüketin sınırsız faydası vardır(saydı ama ben yazmaya yetiştiremedim)
    havuç ve patates gibi şekerli sebzeleri azalt daha çok yeşil yapraklı sebzelere yönel kalp içinde çok faydalıdır yeşil yapraklılar.
    öğlenle akşam arasına mutlaka bir ara öğün koy koyulmadığı takdirde açlık çoğalır fazla yemeye yönelirsiniz az yemiş olsanız bile metabolizmanız akşam yediğinizii direk yağa döndürür.
    haftada 2 3 kez bakliyat tüketin özellikle nohut ve yeşil mercimek
    zencefil kaynatın içine yeşil çay koyup demleyin ve en son limon sıkıp termosa koyun gün bou bunu sıcak olarak tüketin hem kış için vücuda zindelik verecek bir içecek hem yağların giderilmesine yardımı olacaktır..
    mate çayını ıhlamurla karıştırıp demleyin yemeklerden önce bir fincan için hem iştahınızı kesecek hemde yediğinizin yağa dönüşmesini engelleyecektir.....
    arkadaşlar yetişe bildiğim kadarıyla söylediklerini yazdım ve toparlayıp sizlere aktardım umarım faydalanırsınız benim çok hoşuma gtti...yerimsenibenyerimseniben

2. 23 Kasım 2007
  3. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    hazırladım termosa koydum. bardağa da aldım. ama termosum akıyormuş biraz onunla uğraştım yaptım sanıp tekrar doldurdum inşallah boşalmaz. zencefil kokuyor tadına bakmadım henüz.

4. 23 Kasım 2007
  5. *DREAM*

*DREAM* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben hiç zencefil kullanmadım, tadı keskinmidir, içebilirmiyim acaba. Ayrıca bilgiler için teşekkürler beyaz toprak arkadaşım

6. 23 Kasım 2007
  7. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    değişik.. bir termos dolusu oldu ya doğru mu yaptım acaba? 6 dakika zencefili kaynattım. 5 dk yeşilçayı demledim. yarım limon sıktım. 6 bardak suyla yaptım. ama termosla uğraşırken buz gibi olmuş. 2 tatlı kaşığı yeşilçay koydum.

8. 23 Kasım 2007
  9. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    emeğine sağlık beyazım a.s.
    ama benim kafam karıştı,acaba zarar verirmi zencefille yeşil çayı karıştırmak? hani bazı yerlerde karıştırmayın diyolar ya :bbo:

10. 23 Kasım 2007
  11. bubu09

bubu09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bir yazı da okumuştum yeşil çayın içine zencefil ve zeytin yaprağı ekleyin yağ eritici özelliği varmış.Ben yaklaşık bir aydır bu şekil de tüketiyorum yeşil çayı.

12. 23 Kasım 2007
  13. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    peki faydasını gördünmü tatlım?

14. 23 Kasım 2007
  15. bubu09

bubu09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben diyet te yaptığım için 4 kilo kadar verdim..... ama vücudum sıkılaştığını hissediyorum.ayrıca tarçın çayını da bir yazıda okumuştum.yazan kişi bir haftada 4 kilo vermiş.tarçın çayı da içmeye başladım sonucunu görücem inşallah

16. 24 Kasım 2007
  17. pinkperi

pinkperi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum: zncefili kök halindami toz halinde mi tüketiyorsunuz.benim bi zamanlar bronşitim vardı,annem beni havlican ve zencefille iyileştiriyordu,hem tozunu hem kökünü kullandım ama hatırladığım kadarıyla tadı yakıcıydı.ama yakıcı olan havlican mıydı zencefil miydi hatırlamıyorum,zenfefil yakıyor mu içerken.bi de içtiğiniz tarçın çayı hazır mı yoksa sizmi hazırlıyorsunuz merak ettim.

18. 24 Kasım 2007
  19. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ender saraçın bizzat ağzından dökülen cümleler canım onlar zararlı olacak bir şeyi tavsiye edeceğini sanmıyorum çok iyi bir doktor çünküa.s