endişeleniyorum

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve senoxsxxsx tarafından 14 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : senoxsxxsx
  1. senoxsxxsx

senoxsxxsx tatlı meleğim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar benım kızım 2003 dogumlu bu aralar bı huy edındı daha oncede bole yapmıştı ama kısa surmustu ve ozman daha ufaktı tabı kızım ne buluyosa gızlı gızlı aglzıma koyuo bugun cdlerını yalarken gordum bu durum benı endıslendırmeye basladı ona anlatma ya calılştım zararlı oldugunu felan hersefreınde tamam soz bı daha yapmıycam dıo ama sonuc tam bı fıyasko allah korsun ben mutfaktayken gormezsem kucuk parcalar olur dıe cok korkuorum bunun nedenı sızce ne olabılır bana yol gosterırsenız sevınırım cok endıslenıorum

2. 14 Mayıs 2007
  3. callisto_jade

callisto_jade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle allah bağışlasın.bence meraktan yapıyodur.bende küçükken yaparmışım annem bi gün acı biberi sürmüş ağzıma bi daha yapmamışım.

4. 14 Mayıs 2007
  5. oskeeee26

oskeeee26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    uff çok zor bişey benimki daha 1 yaşına 26 sında girecek her bulduğu şey ağzında benimde ödüm patlıyo ya bende bu yorumları bekliyorum:KK43:

6. 14 Mayıs 2007
  7. ece73

ece73 uzman öğretmen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    mrb!
    çocuklar bebeklik döneminde dünyayı ağızlarıyla algılamaya çalışırlar.ama sizin çocuğunuz bu dönemi geçireli çok olmuş!size bir çocuk doktoruna başvurarak kan değerleriniölçtürmenizi tavsiye edebilirim.demir eksikliği yada çinko,vitamin eksikliklerinde çocuklar bu davranışı gösterebiliyor.yada sizin dikkatinizi çekmek içinde yapıyor olabilir yaptığı şeye tepki göstermeyip dikkatini başka bir yöne çekmeye çalişin.endişelenicek bir durum olduğunu sanmıyorum!sevgilerimle.....

8. 14 Mayıs 2007
  9. senoxsxxsx

senoxsxxsx tatlı meleğim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cvplarınız ve ılgınız ıcın tesekkur ederımyerimseniben

10. 19 Temmuz 2015
  11. lady_bird_86

lady_bird_86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba bu durum tamamen algı yönetimi ile ilgili. çocuklar hep merak ettiklerini ağızlarına götürürler. tabi bilinç biraz geç oturduğundan 2 yaşına kadar yapılacak pek birşey yok. 2 yaşından sonra, dikkatini başka birşeye çekmeye çalışın. tabi ara ara sevmediği şeyleri kullanaarak bunun kötü bir davranış olduğunu göstermelisiniz. en iyi öğrenme uygulamalı öğrenmedir çocuklar için. sabırlı olun ve gün içerisinde 1 defa bunu dile getirip bunun doğru olmadığını anlatmanız gerekiyor. biz böyle yaptık, çok işe yaradı. direk olarak yasaklama yapmayın kesinlikle.