endoluken tüp bebek

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve perseid tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : perseid
  1. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,

ben daha önce her iki yumurtalığımdan ameliyat oldum. birinde normal kist, diğerinde endometriosis vardı. son ameliyatımdan 1 yıl geçince kistim tekrarladı. tekrar endometriosisim var. tüp bebek denemeye karar verdik. ancak şu anda kistim 5,5 mm oldu.

bu konuda sizin fikriniz nedir ? ameliyat olup,kist alındıktan sonra mı tüp bebek deneyeyim, yoksa direk tüp bebek mi deneyeyim?

TEşekkürler...

2. 13 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar size net bir cevap verebilmek icin en iyisi sizi muayene ettikten sonra olacaktir sizin durumunuz icin bir genelleme yapmak pek dogru degil kisiye ozel bir durum bir cok parametreye bakip karar vermek dogru olacaktir sevgiler

4. 13 Nisan 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Bu konuda yaygın görüş,ameliyat olmadan denemek yönündedir.Ameliyat olmakla olmamamk arasında bir fark olmadığı söylenmektedir.Ama kistin durumunuda değerlendirip ona göre karar vermek gerekir.Özellikle kist olmayan over çok önemlidir.Bu overde yeterli yumurtanın varlığına inanılırsa o zaman ameliyat olmadan denenebilir.burda önemli olan yumurta gelmesi ve bunların döllenmesidir.Eğer yeteri kadar yumurta gelir ve döllenirse ameliyat olanla olmayan arasında gebelik açısından bir fark yoktur.Sevgiler Bol şans

6. 13 Nisan 2010
  7. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler hocam

8. 19 Mayıs 2010
  9. yagmursesi

yagmursesi Allahım mucizemi sen koru Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba hocam;
    geçen sene nisanda kürtaj geçirdim boş gebelik nedeniyle.kasım ayına kadar çikolata kistim de yoktu. rezervimde her ay ortalama 10 folikül gözüküyordu. ne olduysa kasımdan sonra oldu ve sol yumurtalığımda 2.5 cm çapında çikolata kisti oluştu. ve bir yıldır hamile kalamıyorum. üstelik çikolata kisti nedeniyle sol tarafım hiç folükül üretmiyor. sağda ise sadece 3-4 folükül üretiliyor. yaşım 40 ve çocuğum yok. tüp bebeğe mi geçmeliyim ameliyat mı olmalıyım bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    selamlar...

10. 23 Mayıs 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar yasiniz dolayisiyla zaman kaybetmemeniz onemli sizin icin tercihim tup bebek denemenizde fayda var daha genc yaslarda olsaydiniz veya kisisel tercih olarak laparoskopi ile endometriozisinizi temizlettirip tekrar gebe kalabilecek hale getirilebilirsiniz sevgiler

12. 4 Haziran 2010
  13. yagmursesi

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    hocam merhaba;
    halil ibrahim erbıyık bey e muayene oldum. yılbaşında prolaktin değerim 22 idi. nisanda prolaktin değerim 9 fsh değerim de 9. dediğim gibi 2.5 cm çapında çikolata kistim var pco falan yok. rezervim düşük. çikolata kistinden ötürü sol overim folükül üretmiyor. trioid yok şeker yok. bu tarz sorunlarım yok sadece çikolata kistim var.halil ibrahim bey bana birsürü ilaç yazdı şimdi kafam karıştı kullansam mı bilmiyorum?
    ilaçları yazıyorum;
    parlodel
    estrofem
    klomen
    dekort
    glucophage
    lütfen önerileriniz benim için hem çok önemli hem de acil. ilgilenirseniz sevinirim. selamlar...

14. 8 Haziran 2010
  15. yagmursesi

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    4 gün oldu halen bir yanıt gelmedi. bu sayfayı ne diye oluşturdular bilmem ki...

16. 9 Haziran 2010
  17. Kazen

Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

Beğenildi:
    17.197
    Ödül Puanları:
    488

Sayın yağmurunsesi yukarıdaki ilk mesaj size cevap olabilir mi ?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.