Endometioz(çikolata) kisti olup da hamile kalan var mı gerçekten?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve milkabeyaz tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

28 Kasım 2009
    Konu Sahibi : milkabeyaz
  1. milkabeyaz

milkabeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar,buna benzer konular açılmış forumda ama genel olarak kistlerden bahsediliyor.benim bahsettiğim sadece çikolata kisti.kistim geçen ay tesbit edildi,2 cm ebatında bir çikolata kisti.doktorum gebeliği geciktirebilir ama 3 ay kadar hamilelik deneyelim dedi,olmadı laparoskopiyle alırız dedi.ben çikolata kisti olup da gerçekten hamile kalmış kişiler görmek ve umutlanmak istiyorum :KK43:(( yardımcı olursanız sevinirim.

ilk heyecan bunu beğendi.
  2. 28 Kasım 2009
  3. milkabeyaz

milkabeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cvp yazan kimse yokmu hala :?? :KK43:(

4. 29 Kasım 2009
  5. baya606

baya606 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadasım ben ameliyat oldum ardından tedavi olmadan gebe kaldım ama düşük yaptım.şimdi ise 5 ay oldu yok kalamadım .rahat ol.olur Allah isterse

6. 30 Kasım 2009
  7. milkabeyaz

milkabeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım cevabın için..canını sıkma,ben eminim ki sen de bigün bebeğini kucağına alacaksın,sadece sabırlı ol..bu arada arkadaşım senin kistin kaç cmdi?benimki şuan 2 cm.

8. 8 Aralık 2009
  9. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353
    2 cm çok büyük değil ilaç tedavisi vermediler mi ben 2 ay önce oldu 15 cm ve 5 cm 2 tane vardı doktorum 6 , 8 ay içinde hamile kalabilirsin yoksa tüp bebek vs denemen gerekebilir dedi.. düğün tarihini bu yüzden öne almamız gerekti..

10. 8 Aralık 2009
  11. dinono

dinono Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar canlı örnekmi istiyorsunuz işte bennnn :)
    2,5 cm.çikolata kistim var ilk gittim doktor çocuğun olmaz demişti ama dün öğrendiğime göre kan değerlerime bakınca 5 haftalık hamileyim.:)))
    Ümidinizi kesmeyin çikolata kisti ile de hamile kalınıyor.

12. 8 Aralık 2009
  13. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353

:sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool: çoooooook sevnimdimmm hayırlı olsun sağlıkla huzurla gelsin dünyaya bebişinnnnnnnn tebrikler :))) opuyorumnanaktan opuyorumnanaktana.s.:nazar:

14. 11 Aralık 2009
  15. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım o 15 mm olmasın 15 cm demek nerdeyse bütün üreme organlarını kaplaması demek.

ikitavsan bunu beğendi.
  16. 11 Aralık 2009
  17. mutluberkay

mutluberkay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalarr bende bu dertten laporoskopi oldum mm değil gerçekten cm malesef öyle.benimde bbiri 9 biri 8 cm di doktoruma sordum bu bildiğimiz cm m dedim aynen öyle dedi
    tedaviyle biraz küçüldü 5 cm 5 cm oldular gebe de kalamayınca alındı ama 2 aylık amelyatlıydımki tekrarladı şu an 1buçuk cm ama hala gebe kalamadım.çikolata kisti olanlar eğer gebelikle ilgili problem yaşamak istemiyolarsa hemen hamile kalmayı denesnler olmadı vakt kaybetmeden aldırın.kaldıkça üre organlarına o kadar zarar veriyo malesef.ben 2 yıl boşuna beklemişim sonuçta zararlı çıkan ben oldum.hala hamile değilim :1no2:

18. 12 Aralık 2009
  19. e_esra

e_esra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar, çocuk sahibi olmaya karar verip de kontrol için bir doktora gittiğimde sol yumurtalığımda çikolata kisti (5cm) olduğunu öğrendim. Doktor ameliyat olmaksızın çocuk sahibi olamayacağımı, ameliyat olduğumda ise yumurtalığıma ya da yumurta rezervlerime zarar gelme riskinin yüksek olduğunu ve gebelik için yüzde yüz garanti vermediğini söyledi. Daha önce anne olmamış ve anne olmak isteyen biri olarak dünyam başıma yıkıldı. Her iki durumda da beni çaresiz bıraktı. Doğal olarak ikinci bir doktora gittiğimde hemen gebe kalmamı önerdi. Ameliyatın düşünülecek en son çare olduğunu söyleyince kafam karıştı. Hangisinin doğru söylediğini anlamak için 3. bir doktora gittiğimde 2. doktorun söylediklerine aynen katıldı. 3. doktorum kontroller sonucunda (rahim filmi) yumurtalıkta ve tüplerde bir tıkanıklık olmadığını söyledi ve 3 aylık bir zaman diliminde normal yollardan gebe kalmamı önerdi. Bu olmaz ise ilaçla tedaviyi deneriz. Eğer bu da olmaz ise tüp bebek deneriz diyerek ameliyat sözcüğünü ağzına bile almadı. Doktorun bana verdiği 3.ay sonunda hamile kaldım şuan 7 haftalık hamileyim(maşallah). Eskiden internette çikolata kisti olup da hamile kalan var mı yada ameliyat şart mı diye saatlerce bilgisayar başında vakit geçirir ve ağlardım. Dün gittiğim kontrolde doktorum 3.aydan itibaren kistin yavaş yavaş dökülüp yok olacağını söyleyince çok sevindim. Şimdi benim durumda olupta saatlerce internette vakit geçirenlere umut olsun diye yaşadıklarımı yazmak istedim. Bol bol dua edin ve SOĞAN kürünü deneyin. Allah (cc) isteyen herkesin dualarını kabul etsin.