endometrioma

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ayyben tarafından 26 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ayyben
  1. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba şubat ayında doktora gittiğimde sağ overda çok küçük basit kist var demişti mayısta gittim sağ over da 3cm kist çikolata kisti var dedi ama başka bir doktor da 2cm çikolata kisti dedi ama hiç bir belirtim yok sadece ultrasona bakıp söledi doktor, adetlerim düzenlidir ağrılı da değil ve yoğunda değil adet öncesi ya da sonrası lekelenme de yok belirtiler içinde sayılan hiçbir şey yok anlamadım ben yanlış olabilir mi acaba ? bir de ben şimdi aynı zamanda endometriozis hastasımı oluyorum yani tüplerim kapalı olabilirmi 5aydır çocuk deniyoruz olmadı bundan olabilir mi? kafam karışık durumumun ciddiyeti hakkında fikrim olsun istiyorum

Son düzenleme: 26 Mayıs 2010
  2. 27 Mayıs 2010
  3. Ruuhi

Ruuhi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bu hastalikta yillarca hic belirti olmadan ve hamile kalamayinca ogrenen kisiler var malesef bendede ayni seyden suphelendi doktor bu yuzden baya arastirdim farkli yerlerdede olabiliyor karin arasi rahim arasi tupler yani bende ciddi doktora gitmelisin acele edip belkide cabuk tedavi olacak seviyedesin yani dusunmektense aydinlanmak icin hareket et canim biran once

4. 27 Mayıs 2010
  5. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    teşekkür edrim canım cevabın için 1ay bekleyelim dedi doktor adet olunca gidicekmişim hemen soğan suyu içmeye başladım faydası olur inşallah denemekte fayda var diye düşünüyorum

6. 27 Mayıs 2010
  7. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    akannehirbi de bişey sorcam ben acaba yanlış yere mi soru sordum doktor hanım cevaplamıyo mu kaç gündür cevap gelmeyince merak ettimCADIARZU

8. 31 Mayıs 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, endometriomalar yumurtalıklardaki kistlerin adıdır ve ultrasonda ancak onları görebiliriz. 4-5cm olmadan da ameliyat önermeyiz. ancak muayenede göremediğimiz odaklar tüp ve yumurtalık-rahimiçini etkileyebilir. tüp bebek hastalarının maalesef %15-20lik kısmı bu hastalığın ciddi derecelerindelerde bize başvuruyorlar. hastalağın hangi evresindesin belirlemek zor şikayetlerinin olmamamsı avantaj benim önerim rahim filmini çektirmen, eşinin sperm sayımının yapılması ve artık çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunmandır. 6 ay olmadı ise de bu işle ilgilenen ciddi merkez ve hekimlere ulaşmandır. sevgiler.

10. 31 Mayıs 2010
  11. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    doktor hanım çocuk deniyoruz zaten bu ay 6.deneme oluyor eşimin tahlilleri yapıldı ve normal çıktı ben tüplerime bakılması gerekmez mi diye doktora sordum ama 1sene olmadan bakamayız dedi ama ya o sürede ben daha fazla zarar görürsem doktorum çokta içime sinmedi yani ben yozgattayım ama tedavi için ankaraya gitmeyi düşünüyorum bana önerebileceğiniz bir doktor ya da hastane var mı ?

12. 1 Haziran 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar evet tüplerinize bakılsa iyi olabilir ancak durumunuz tüm olarak değerlendirildiğinde eğer tüp bebek tedavisi kararı verilecek ise mesela filme gerek kalmaz. yaşınız yumurtalık ferformansınız bunları hep etkiler. ankarada çok sayıda merkez var başvurabileceğiniz. istanbula yolunuz düşerse ben bahçeci kliniğindeyim. sevgiler.

14. 11 Haziran 2010
  15. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    doktor hanım tekrar merhaba ben bugün kontrole gittim kistimin küçülmüş olduğunu öğrendim 3cmden 2cme düşmüş ve ca125 imde 43 çıktı geçen ay 62çıkmıştı, ayrıca rengi de koyu görünmüyo şu an dedi. çikolata kisti küçülmez diye biliyordum ben bu durumu değerlendirmeniz mümkün mü acaba? rahim filmi istedim ptesi yapılacak onu da size bildiricem şimdiden teşekkür ederim doktorumun ağzı çok sıkı bişey anlatmıyo bana size teşekkür ederim hastanız olmadığımız halde sorularımızı cevaplandırıyosunuz

16. 11 Haziran 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar çikolata kistleri gerileme gösterebilierler ama kaybolmazlar aktif dönemindeyken ca125 değeriniz de yüksekmiş zaten demek ki bir miktar iyileşme sağlanmış. kistler bizim görebildiğimiz kısmı ama ancak ameliyat yapınca görebileceğimiz küçük odakra olasılığı hep var. film sonucunu bekliyorum.

18. 14 Haziran 2010
  19. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    :
    slm doktor hanım bugün rahim filmi çekildi şu an hala çok ağrım ve kanamam var kanamam azaldı gerçi ama normal heralde sonucuma gelince aynen şöyle yazıyo : uterin kavite opasifikasyonu doğaldır. bilateral tuba uterina konturları doğal görünümdedir. uteris konturları düzenli olup dolum defekti yada fazlalığı izlenmedi. bilateral tubalar açık olup geç dönemde alınan grafilerde tüplerden batına kontrast maddegeçişi izlenmiştir.

herşey normal heralde değilmi peki bundan sonra ne yapmam lazım hala beklemeli miyim normal yollardan hamile kalmayı ya da ne kadar beklemeliyim teşekkür ederim:1rolleyes: