Endometriozis olup tüp bebek ya da aşılama ile gebe kalan var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ayyben tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ayyben
  1. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    doktor bana yumurta uyarma ile başlamız gerektiğini ama onlarında kistimi büyüteceğini söledi, aşılama ve tüp bebek başarı oranı düşük diyolar yaptıranlar varsa lütfen anlatabilirler mi ??????????? ben de artık tedaviilere başlayacağım ama duyduklarım moralimi bozdu boşa mı kürek çekiyorum tüp bebek bile çare olmayacak mı?:çok üzgünüm:

Son düzenleme: 13 Ekim 2010
  2. 13 Ekim 2010
  3. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ilaç kisti büyütür aşılama başarısız olur tüp bebek şansı düşük napıcaz mucize mi beklicez hamile kalanlar hangi yolla olduğunu ve başlangıç safhasını anlatırlar mı acaba?

4. 13 Ekim 2010
  5. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    böyle rahatsızlıkları olan insanların birbirine duyarsız kalmamaları gerekir bence

6. 13 Ekim 2010
  7. ekin79

ekin79 Ya RAB Bizede Nasip Et Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bende de çikolata kisti var dr endo falan dedi.Ya bilmiyorum cumaya tüp bebek tedavisine başlayıp başlamayacağımız kesinleşecek.Durup doğal yoldan olma mucizesini beklemeyi başaramıyorum 15 ay olmadı üstelik eşimdede sperm bozukluğu var..Kistin büyüyeceğini doktordan duymadım ama evet araştırdım öyleymiş.
    Rabbim bize merhamet eylesin..

8. 13 Ekim 2010
  9. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım yeni gördüm böyle bir topik malesef bende aynı durumdayım 2 ameliyat oldum ve beklemedeyim
    4 aşılama 1 tüp bebek yaptırdım ama olmadı aralık ya da ocak gibi 2. tüp bebeği düşünüyorum
    başka sorunlarda olan arkadaşlar sanki daha kolay hamile kalıyor ve tedavileri başarılı oluyor ama mucizelerde olmuyor değil
    herşeyin zamanı var biz onu bekliyoruz

10. 13 Ekim 2010
  11. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sevgili ekin arkadaşım geçmiş olsun öncelikle ben henüz hiçbir tedaviyi deneyemedim sen tüp bebek aşamasına gelene kadar ne gibi yollardan geçtin anlatırmısın

12. 13 Ekim 2010
  13. ayyben

ayyben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    mrb deniz arkadaşım geçmiş olsun sana da ben 10 aydır hamile kalamadım 3cm kistim var ne büyüdü ne küçüldü 8 ay oldu öğreneli 8 aydır hep aynı ameliyat olamıyorum küçük olduğundan hamile de kalamıyorum ameliyattan sonra tekrarladımı kistin? ilk tüp bebek denemen neden başarısız olmuş doktorlar söyledi mi? inşallah 2.ci de başarılı olur inşallah sağlıklı hayırlı ikiz evlatların olur:) bende ocak gibi başlamak istiyorum ama ilk olarak ne yapmam nerden başlamam lazım kestiremiyorum direk tüp bebek merkezine mi gitmeliyim karar veremiyorum

14. 13 Ekim 2010
  15. ekin79

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    güzelim en başta bende sorun yoktu eşimin spermleri sayı 7 milyon ileri hareket %2-3 arası morfoloji %1 idi. yani zaten biz bu yüzden tüp bebeğe yol alıyorduk.Tüp bebek merkezinde ön görüşmede çikolata kistim olduğu ortaya çıktı. Eşimden dolayı bize aşılama bile önermeden direk tüp dediler.Yani 15 ay olmayınca sanki başka yapacak bişide yok gibi.Benden dolayı iş dahada zorlaştı işte.Aşama olarak sadece hormon testleri yaptırdım onlarda sorun yok ama kistim var ve doktora göre endo hastasıyım.

16. 13 Ekim 2010
  17. ekin79

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Eşin gittimi doktora o gitsin sende hormon testlerin için önce bir kadın doğuma git.

18. 13 Ekim 2010
  19. diana007

diana007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar.bende çikolata kistinden ameliyat oldum 2 yıl önce.mayıs ayında tüp bebek denedik ama olmadı buarada eşimdede hız ve morfoloji sorunu vardı ama ben şimdi mucize eseri hamileyim :) kendiliğimden tamamen doğal yolla hem bende hemde eşimde sorun vardı kızlar lütfen umudunuzu yitirmeyin bol bol dua edin ve birazda olsa aklınızdan çıkarmaya bakın ben artık tamamen silmiştim kafamdan allahım hepinizin yüzünü güldürür inşşşş.