Endometriozis

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve kedici_kxixz tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : kedici_kxixz
  1. kedici_kxixz

kedici_kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar lütfen sağlığınıza dikkat edin herhangi bir aksaklıkta yada terslik olduğunu hissettiğinizde lütfen doktora gidin ben 24 yaşındayım ve yeni evliyim evliliğimin 1. ayında hep aksattığım kontrollerime gittiğimde ne olsa beğenirsiniz endometriozis hemde bağırsaklarıma kadar yapışmış gebe kalmam nerede imkansız biraz daha geç kalsam yapışkanlık artacağı gibi kitle de büyüyecekmiş aman diyorum size doktora gidin bu yaşta ameliyat olacağım şimdi

2. 13 Mayıs 2008
  3. pamilya

pamilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun canım zararın neresinden dönersen kardır birde öyle düşün onu aldır birde sonra bebek ohhhhhhhhh değme senin keyfine herşey gönlünce olsun.

4. 13 Mayıs 2008
  5. kedici_kxixz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler. bebeğim olur mu dersin??

6. 13 Mayıs 2008
  7. kedici_kxixz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya çok teşekkürler vallaha umut veriyorsun bana inşallah sağlıklı bir bebişim olur

8. 13 Mayıs 2008
  9. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim Bende De Var Bende 24 Yaşindayim Evliyim
    Bendeki Endometriyozise Bağli çikolata Kisti
    7 Cm Idi.dr Gittim Bana Hemen Felaket Tellalliği Yapti
    Yok Hemen Aldir Bu Kötü Huylu Bişe çocuğun Olmaz Falan Filan
    Sonra Ben Başka Bi Dr Gittim Test Yapti Sonuçlar Eevet Yüksek çikti.bana Dediği Bu Hastalikta Gebe Kalma Ihtimali çok Düşük Ama Kalabilirsinde Dedi.
    Neyse Biz Hemen Denemelere Başladik.7 Ay Olmadi Tamam Dedim Ben Hamile Kalamayacağim Derken Hamile Kaldim.ve 1,5 Yaşinda Oğlum Vaar.
    Bide Dr Bana Dediki Bu Kisti Aldirirsan Gebe Kalman Dahada Zorlaşir Dedi.şuan Hala Duruyor 4 Cm Ye Indi.buda Gebelikten Kaynaklaniyor Gebelik Kistleri Küçültürmüş.

10. 13 Mayıs 2008
  11. kedici_kxixz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hemen kızma canım anlatacağım tabiki ama bağlantı kopuk kopuk çalışıyor. neyse anlatayım ben ara kanamalar sonucu doktora vbaşvurdum kist var dedi yasmin kullandırdı sonra gittim geçti dedi 2 ay hiçbir sorun olmadı 2 aysonunda tekrar ara kanamalar başka bir doktora gittim endometriozis tanısı kondu yani yumurtalıklarda var olan endometriozis yatakları var zaten bazı kişilerde adet dönemlerinde kanamaların bir kısmı dışaı değilde karın boşluğuna akarmış sebebi buymuş akan o kanlarda bu endometriozis yataklarında toplanıp kitle haline gelirmiş daha sonra büyüme yapıp diğer organlara yapışma olasılığı var benimki şuanda 4,5 cm daha önce 5 cm çapındaydı eylül ayında ameliyat olacağım ameliyat için o kitlenin küçültülmesi gerekiyormuş bu sebeple beni yapay olarak menepoza soktular bu sebeple kanamalar olmayınca kitle küçülüyor durum bu yani he bu arada bu endometriozis regli kanamasına benzer bir kanamaya sebep oluyor.

12. 13 Mayıs 2008
  13. GOKDENXIXZZ

GOKDENXIXZZ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    kedici kız bebeğin olacaktır üzülmene kafana takmana gerek yok ben hamileyim 2 aylık arkadaşım da hamile 4 aylık aynı kistten ikimizdede var burada tanıştık.ayrıntı istersen hepsi çikolata kisti ve hamile kalamama sendromu adı altında aralık ayından bu yana orada gün gün yazışıyoruz.şu an ikimiz bebek bekliyoruz.sevgiyle kal.umudunu yitirme.

14. 13 Mayıs 2008
  15. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    hamile kalamama sendromu bu forumdan yazılarını okumuştum
    sevindim hamiş olmana.a.s.allah kucağına almayı güzel günlerini görmeyi nasip etsin:nazar:

16. 14 Mayıs 2008
  17. ergene

ergene Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım çok geçmiş olsun. Sağlık aksatılmaya gelmiyor gerçekten. Bebişinde en kısa zamanda olur inşallah.

18. 14 Mayıs 2008
  19. kedici_kxixz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım arkadaşım peki hamile kaldığımda bebişle beraber o da büyür ve bebek anamali doğarsa böyle bir risk de var değil mi? bir de benim endometriozisin olduğu taraftaki kanalım şişmiş ve tıkanmış galiba bu dqa benim için bir imkansızlık