Endometriozis

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve adolf_ozge tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

?

endometriozis rahatsızlığı olan varmı?

Anketin kapanma tarihi 8 Kasım 2010.
  1. endometriozis olupta çoçuğu olan oldumu?

Oylanma: 2
    66,7%
  2. butür bir sorunla nasıl başa çıktınız anlatın?

Oylanma: 1
    33,3%
    19 Ekim 2010
    Konu Sahibi : adolf_ozge
  1. adolf_ozge

adolf_ozge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :sm_confused:ben 28 yaşında 5 yıllık evli bir kadınım.çoçuğum yok.ben birçok doktor ve hastaneye gittim.sorun sürekli yumurtalıklarımda oluşan kistler.ve buna bağlı FSH ile E2 hormanlarımında yükselmesi tabi. 1 kez açık ameliyatla sağ yumurtalığımdan kist alındı.sonu hiç gelmeyen sürekli oluşan kistlerle savaş verdim son 4 senedir. tabi bunun yanı sıra sol tüpüm de sıvı topladı ameliyat oldum.ama tüpüm sağlıklı olmamasına ramen alınmadı.daha sonra vajenden yine kist boşaltıldı.büyük yada küçük sürekli operasyonlardan dolayı CRP yükseldi.bir hafta hastanede yattım.sonra birgün sabah kalktığımda nefes alamıyordum akşam üzeri fenalaşıp hastaneye gittim rahimle karın arası boşluğumda kanama olduğunu acil tedaviye alınmam gerektiğini söylediler ve ben hastaneye yatmak istemediğimi söyleyip ilaç kullanarak bu sorunu atlattım geçen ayda yine acillik oldum rahimde kistin patladığını söylediler.bunun üzerine gittiğim hastanenin doktorlarından biri bana sabit bir doktorumun olması gerketiğini bununla başa çıkamayacağımı söyleyip dokt.ismi verdi bende dokt gittim fakat dokt bana dosyamı inceledikten ve muayene ettikten sonra asla doğal yoldan çoçuk sahibi olamayacağımı yumurtalıklarımın artık çok yıprandığını yaşımın genç olmasına ramen 40 yaşında bir kadın yumurtalıklarını taşıdığımı acilen tüp bebek yöntemi ile çoçuk sahibi olmam gerektiğini söyledi fakat FSH ve E2 hormonlarım bir türlü düşmüyor.tüp bebek yöntemin de bu iki hormonun aynı seviyelerde olası gerektiğini söylüyor.ve bana tüp bebektede %45 gibi bir şans veriyor çok korkuyorum.benim gibi endometriozis rahatsızlığı olan kişiler bana yazın lütfen:KK46:

2. 19 Ekim 2010
  3. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    canım bu pek anket gibi olmamış...açık uçlu soru tarzında.neyse konuya gelelim..bu tür çok konu açıldı önce onları incele derim.daha açıklayıcı olur..ben endoluyum 3 seneden beri...belki daha önce de vardı ama bilmiyordum.pek bir belirtisi yoktu hala da yok!önce kendiliğimden hamile kaldım ama gelişmedi ve 6.haftada alındı bebeğim...sonra bir yıl denedik olmadı.bu bir yılda lucrin depot iğne tedavisi gördüm ve kistim küçültüldü...aşılama yapıldı bir kez ama tutmadı..tedaviyi bırakır bırakmaz kist büyüdü.bende ameliyata diye gittim ama ordaki merkezde tüp bebeğe karar verdik...ilk denememizde hamile kaldım..bebişlerim şimdi beş aylıklar...hatta tam bir yıl önce bugün transferim yapılmıştı:)

4. 20 Ekim 2010
  5. bananickkalmamis

bananickkalmamis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım bende de endomeriosiz var.dün doktora gittim ve sanki var gibi acele etmeyelim daha belli olmaz çok küçük dedi.geçen aydan kalan bir yumurtalıkta olabilir dedi.bu sabahta kan verdim.hormon testi için.hamile kalabilirim inş.

6. 20 Ekim 2010
  7. deniz_deniz_35

deniz_deniz_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2008 den beri endometriozisle savaş veriyorum laparoskobi,6 aylık iğne,hsg,tüp bebek,3 kez kimyasal gebelik(düşü)yaşadımgeçen ay historoskobi ardından 2.tüp bebek ve sonuç negatiffff okadar yoruldumki hayatım hep bunun üzerine 3 yıllık bir mücadele olacak ve bu adar şey denedim ama olmadı demekki neymiş zamanı gelmeyince olmuyormuş.bir gün olacak diye sabretmeye devam edeceğim inşalahhh Allah tüm isteyenlere versinnn

8. 21 Ekim 2010
  9. bananickkalmamis

bananickkalmamis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardımcın olsun.ben doktordan iğneden korkan biriyim onun içinde hep geciktirmiştim gitmeyi doktora.ama 2 yıl oldu artık evleneli ve çok istiyoruz bebek.tedaviye bende başladım sayılır.laparoskopi olucam büyük ihtimalle haftaya.dün kanım alınmıştı.hormon testine göre belli olucak tabi..
    Allah herkese acil şifalar versin ve bebek isteyen herkese en kısa zamanda hayırlısını versin.aminnnn

10. 24 Ekim 2010
  11. deniz_deniz_35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım allah hepimizin yardımcısı olsun.seninde yolun açık açık olsun tedavinde inşalahhh.alah hepimizin yüzünü güldürsün en kısa zamandaa...

12. 24 Ekim 2010
  13. deniz_deniz_35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah hepimizin yardımcısı olsunnn

14. 17 Aralık 2010
  15. nevinbal

nevinbal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Kızlar bende varım bu illet hastalıktan çeken bendede belirti vermedi mide için gittiğimde tesadüfen öğrendim 1 yıla yakın doğum kontrol hapı kullandım sonra rutin kontroller doktorum gebe kalabilirsin sorun değil dedi ama ben gebe kalamadım sonra 1 kez aspire edildi ama yine tekrarladı sol overde benimki yaşım 35 uğraşıyoruz neler yapmadımki otlar, kürler, yumurtlama günleri takibi ama nafile gribim çok fena düzeleyim reglimi görünce tekrar doktora gidecem ben öğreneli 2 yıl belki fazla oldu ama geçen yıl saydım 14 kez doktora gitmişim bıktım inanın kızlar Allah yinede beterinden korusun bir çok kez bu sitede kendiliğinden gebe kalabilenleride okumudum umutlandım çabaladım ısı takibi eşime keçiboynuuzu yedirdim ama nafile yaşımda geçiyor doktor geçen sefer aşılamadan bahsetti bakalım hayırlısı her şeyin başı sağlık umarım bizlerinde bebişleri kısa zamanda gelir kendinize iyi bakın Allah yardımcımız olsun:KK71:

16. 31 Ocak 2011
  17. adolf_ozge

adolf_ozge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAH YARDIMCIN OLSUN KONUMA DAHİL OLDUĞUN İÇİNDE AYRICA TŞK EDERİM BÜTÜN YAZAN ARKADAŞLARIMA DA.BEN İNANIYORUM ALLAH BİZE DE BU BEBEK SEVGİSİNİ TATTIRACAK MORAL BOZMAK YOKKKKKKK:KK46:

18. 31 Ocak 2011
  19. adolf_ozge

adolf_ozge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah seninde yardımcın olsun sakın pes etme konumla ilgilenmene benimle paylaşmada da ayrıca çok sevindim tşk ederim tüm arkadaşlarımada senin nezlinde ..:KK46: