Endometrısıs

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve SEVGIM tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : SEVGIM
  1. SEVGIM

SEVGIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba Dr Bey,
    Ben Ocak ayinda laparoskopi ameliyati oldum ve sadece ameliyatta farkina varabildiler kistin endometrios kisti oldugunu, 4 tane kist vardi yaktilar.
    Endometrios tedavisi konusunda bilgi vrmenizi rica ediyorum. Biz 6 yil boyunca cocuk istemedik fakat korunmadikta herhangi bir ilacla yinede olmadi sadece dikkat ettik biraz, ve sadece evlendigim ilk 1 yil ilac kullandim sonrasinda bisi kullanmadim.
    suanda cocuk istiyoruz maalesef endometriosis le karsi karsiyayiz. benim dr um ameliyattan sonra direkt ilac tedavisi önerdi ve kendisi bu ilac tedavisinin menopoza kadar sürebilecegini söyledi, ve sonrada tüp bebek tedavisine baslanmasi gerektigini. ben 32 yasindayim. bu beni korkuttu ve kabul etmedim.
    henüz dogal yollardan cocuk denemesini yapmadim böyle bi yöntem dogru mu.
    lutfen beni bilgilendirirmisiniz ne yapmaliyim.
    simdiden tesekkür ederim.

2. 20 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba geçmiş olsun. Endometriozis ilerleyici ve yumurtalıkları harabedici bir hastalık oarak bilinir. Yaygınlığ ile alakalı olarak şikayetleri değişir. Sizin şu anda istediğiniz çocuk sahibi olmak ve bu ndenele korunma ilaçları ya da iğneler kullanmanız doğru değil. Tüpler bile kimi zaman hasar görmüş olabiliyor. Yaşınız erken kendiliğinden gebe kalmak için 6 ay süre tanıyın kendinize olmaz ise bence hemen bir tedavi programına girin. Almanyadan ve fransadan çok sayıda hastam var. Genellikle yaz dönemleri tercih edilerek buraya gelirler. Eğer tatil döneminde istanbula gelecek olursanız elinizdeki ameliyat raporlarıyla mutlaka bana uğrayın. O vakte kadar da hiç bir ilaç kullanmadan çocuk için uğraşın bol şans. Sonrasında iletişim bilgileri için tekrar haberleşiriz. Sevgiler bol şans.

4. 20 Nisan 2010
  5. SEVGIM

SEVGIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    cok tesekkür ederim bilgilendirdiginiz icin, yalniz bir noktayi söylemeyei unutmusum benim tüplerden biri kapali, buna ragmen ilac önermiyosunuz degilmi. kontrol icin iyi bir doktor arastirmasindayim fakat yine de türkiyeye gelinceye dek hic bir ilac tedavisini kabul etmek istemiyorum.

6. 20 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    tüplerden biri de kapalıysa kendiliğinden gebelik sansı giderek azalır. Ben bahceci kliniğindeyim, türkiyenin bir numaralı merkezidir zate bu nedenle sadece doktor değil laboratuvar anlamında da senin sorunlarına cevap verebiliriz endişelenme. Gelmeden önce bana tekrar yaz sana iletişim bilgilerimizi vereyim.

8. 20 Nisan 2010
  9. SEVGIM

SEVGIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    tesekkür ederim. peki sizin ameliyat sonrasi mektubu incelemeniz mümkün olabilir mi aceba, gelmeden önce ne yapilmasi gerektigini nelerle karsilacabilecegimi daha rahat anlatabilirsiniz belki.

10. 20 Nisan 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    tabii ki, benim adıma 02122191086 numaralı faksa faks çekersiniz üzerine size ulaşabileceğim telefon numarasını da eklersiniz konuşuruz.

12. 20 Nisan 2010
  13. SEVGIM

SEVGIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    cok tesekkür ederim yarin fax cekcem size, peki tercüme yaptirayim mi yoksa siz halledebilirmisiniz.

14. 20 Nisan 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    tercüme şansın varsa ve zor olmayacaksa tercih ederim tabıı

16. 22 Nisan 2010
  17. aysunelif

aysunelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    iyi günler benimde yardımınıza ihtiyaçım var.bende endometriosiz ile karşı karşıyayım bekarım 5 büyüklüğünde kis tespit edildi birçok doktora gittim 1 tanesi laparoskopi ameliyatı ile temizlenmesi gerektiğini söyledi diğer bi doktor kis olmadığını sadece yumurta olduğunu diğer bi doktor ise var olduğunu fakat hemen amileyata gerek olmadığını doğum kontrol hapları ile 1 süre gözetim altında kalmam gerektiğini söyledi istersem ameliyat olmaya bilirmişim doğum kontrol hapları ile 2 3yıl koontrol altında kalabilirmişim.hastalık ilerlemezmiş.ben nişanlıyım ve anne olmak istiyorum benim için en uygun tedavi nedir lütfen yardım edin:KK43:(((

18. 22 Nisan 2010
  19. aysunelif

aysunelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hormon testi yaptırdım ca125 normalin üzerinde çıktı sanırım 63 civarı...bu kisti aldırmadan anne olma sansım %5 ile %10 arasındaymış çok düşük gerçekten böyle mi...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.