endometrit

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sermus tarafından 8 Ocak 2008 başlatılmıştır.

8 Ocak 2008
    Konu Sahibi : sermus
  1. sermus

sermus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 1 yıl önce bir düşük yaptım ve 8 aydır da korunmuyoruz ancak hala bir bebek sahibi olamadım.son zamanlarda kasıklarımda ağrı ve akıntı şikayetiyle doktora gittiğimde endometrit(rahim iç zarı iltihaplanması)olduğunu öğrendim.bu rahatsızlığı geçiren yada bilgisi olan arkadaşlar varmı?

2. 8 Ocak 2008
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Ben geçirdim daha yeni. Bunun için fitil vermişti doktor bana. Geçmiş olsun. Ne tedavi uygulayacak peki doktorun sana

4. 8 Ocak 2008
  5. sermus

sermus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun sanada,daha önce fitil ve rahim içine enjekte edilen bir antibiyotik krem vermişti ancak ben o kremi kullanamadım malesef,bu kezbaşka bir doktora gittim o antibiyotik tedavsine başlayacağımızı söyledi..seninde adetlerinde problem oldumu,yada bu gebeliğe engel bir durummu bir bilgin varmı?

6. 8 Ocak 2008
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Tabiki hamileliğe engel bir durum.Öncelikle bu iltihabi durumu tedavi yoluna gitmelisiniz. Bende fitil kullandım ama tam olarak geçmedi sanırım çünkü hala kasık ağrılarım devam ediyor. Antibiyotik filan da vermedi bana doktor. Adetlerde şöyle problem var, kistlerden dolayı azalma mevcut. Ama bunun endometritle alakası varmı bilmiyorum.
    Tekrar geçmiş olsun.

8. 8 Ocak 2008
  9. sermus

sermus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben adet gecikmeleri,adette azalma ve kahverengi lekeler vardı,aynı zamanda normalde hiç ağrım olmamasına rağmen kasıklarımda ağrı...bu nasıl geçicek bilmiyorum,internetten araştırdımda civanperçemi çayıda bu iltihaplanmaya çok iyi geliyomuş,aynı zmanada oturma banyosuda yapılıyomuş,sende bi araştır istersen,ben çayını içmeye başladım bile...

10. 10 Ocak 2008
  11. sermus

sermus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar aranızda rahimde iltihaplanma olmasına rağmen hamile kalanlar oldumu?

12. 10 Ocak 2008
  13. hediyem

hediyem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.2,5 senelik evliyim çocuğum olmuyor geçen hafta doktora tedavi olmak için gittik rahim tersliği var dedi.içinizde böyle bir durumla karşılaşan varmı?ne gibi zararları var anlatırmısınız.

14. 10 Ocak 2008
  15. sermus

sermus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hediyem malesefbu konuda bir bilgim yok ama umarım en kısa zamanda bebeğine kavuşursun...

16. 29 Ocak 2008
  17. sermus

sermus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ,adetim 14 gün geçti,idrar testi yaptım ama negatif,rahim iltihaplanmasından dolayı böyle adet gecikmesi yaşayan arkadaşlar oldumu aranızda?

18. 20 Ocak 2009
  19. hduru

hduru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar endometrit oluştuktan sonra tedavi edilirse hamile kalınabiliyormu biliyorsanız lütfen cevaplarmısınız sevgiler