Endometrium Duvari Inceliği Konusunda Deneyimi Olan Varmi? Acilllll!!

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve NilKoksal tarafından 24 Haziran 2008 başlatılmıştır.

24 Haziran 2008
    Konu Sahibi : NilKoksal
  1. NilKoksal

NilKoksal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Beni Taniyanlar Vardir.iki Gün önce Negatif Soonucu Almiştim. Dün Umuta Gittim Sanirim Orada Yaptiricam 2.denememi.fakat Doktorum Enver Bey Endometrium Duvarimin Ince Olduğunu Sanirim Tutmama Sebebimin Bu Olduğunu Söyledi.endişelendim.bunu Yaşayan Varmi Aranizda çözülecek Bir Sorunmu??? Cevap Verirseniz çok Sevinirim.

2. 24 Haziran 2008
  3. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    canım kalçadan yapıştırılan bir bant emdomertium duvarının kalınlaşmasını sağlıyor
    benimde çok incelmiş olduğunu söylemişti dr
    ama sonra hamile kalabildim
    kavuşamasamda bebeklerime

4. 24 Haziran 2008
  5. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    climara mı kullandın ben de kullanıyorum şu an östrojen hormonu için demişlerdi. Bir de illa kalçadan olmasına gerek yok herhalde di mi ben göbeğe çapıştırdım hep..

6. 24 Haziran 2008
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım endometrium benim uzmanlık alanım oldu nerdeyse...benim endometrium um üzerinde bir myom vardı...ameliyatla alındı...tabi alınırken kazıma işlemi yapılıyor ve endometrium inceliyor...ama en geç 4-5 ayda eski haline dönmesi gerekiyordu...dönmedi maalesef....ve benim endometrium 5 - 5.5 larda kaldı...bırak normal gebeliği tüp bebek için bile uygun değil bu ölçü...ben ameliyat sonrası adet azalması nedeniyle gidince kalınlaşmadığı ortaya çıkmıştı zaten..biliyorsun hamile isen kalınlaşıyo ve embriyo tutunuyo değilsen kanamayla o tabakayı atıyosun her ay...eskiden 4-5 gün süren adetlerim 1-2 sürünce ve miktar azalinca uyandık biz işe tabi...benim endometrium biraz inatçı çıktı...tüp bebek denemeden önce 40 gün boyunca estrofem denen ilacı 4*1 kullandım..bu ilaç östrojen hormonu içeriyor....ancak 7 mm ye çıktı kalınlık...yani tüp bebek için alt sınır bu...denemeye karar verdik...tabi kullanılan tüp bebek ilaçları, karına yapılan iğneler, kalça bantları da östrojen içerdiğinden transfer günü yapılan ölçümde 9.7 ye çıkmıştı en kalın yeri...dikkatini çekerim her yeri aynı değil yani...ve embriyo o kalın alana tutunsun diye dua ettik..ve tutundu...biliyorsun hamileyim 5 haftalık....senin ölçüm değerin nedir? herhangi bir kalınlık söyledi mi??

8. 24 Haziran 2008
  9. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yaa nestle sen de kalça bandı diyorsun illa kalçaya mı olması lazım.. Ben göbekten yapıyorum.

10. 24 Haziran 2008
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106

12. 24 Haziran 2008
  13. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki sen de climara mı kullanıyorsun bana omuz,göbek,kalça olabilir dediler ondan yoksa kafama göre iş yapmıyorum

14. 24 Haziran 2008
  15. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Dr transfer yapılabilecek kalınlığın 7mm ve üzeri olduğunu söylemişti bana
    senin kalınlığın istenilen ölçüde,
    zaten dr transferi yapmazdı
    bu nedenle fazla kafana takma canım
    her işte bir hayır vardır

16. 24 Haziran 2008
  17. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım transfer öncesi 7,2 ise alt sınır..biliyorsun 7 nin altına uygulama yapmıyor doktorlar...istisnalar var tabi..benim doktorumun söylediğine göre hasta ısrar edince 6 mm ye yapmışlar ve kadın hamile şu anda..ama istisna tabi bu...sana tavsiyem bir sonraki uygulama öncesi yani ilaçlara başlamadan önce 1 ay östrojen hormonu kullanmandır..bu konuyu doktoruna danış istersen..estrofem ilacın adı...en azından bu ilaç bitince 7 ye ulaşır..tüp bebek ilaçları ile de 9 u bulursun...bu arada adet döneminde 6.5 epey ince filan değil...dediğim gibi benim 5 lerde hatta 4.5 lardaydı adet döneminde...sana da burdaki tüm arkadaşlara da tavsiyem bu tip durumlarda alternatif bir doktor daha olsun ajandanızda...ben bu doktorum bana ince dediğinde yine de başka doktorlardan check etmek istedim..ki benim doktorum 5 lerdeyken benim zar asla umutsuz bir konuşma yapmadı..kalınlaştırırız sorun değil dedi...ekliycem canım seni msn e...ama istersen mesajından sil adresini çünkü yasak aleni olarak adres vermek..

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Kasım 2008
    karamel1985 bunu beğendi.
  18. 24 Haziran 2008
  19. ruyamelexgxim

ruyamelexgxim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    MERHABA BEN 7 AYDIR TÜP BEBEK TEDAVİSİNDEYİM UMUT TÜP BEBEK MERKEZİ ENVER KURT DOKTORUM ÖNCELERİ DİĞER ARKADAŞIN DEDİĞİ ESTROFEM DENENDİ YAKLAŞIK 3 AY KADAR OLMADI 4.5 ÜSTÜNE ÇIKMADI 2003 SENESİNDE GEÇİRDİĞİM BAĞIRSAK TÜBERKÜLOZU NEDENİYLE BİYOPSİ ALINDI RAHİM TEMİZ ÇIKTI TÜBERKÜLOZ YOK FAKATİLK HİSTEROSKOPİ YAPILDIĞINDA İLERİ DERECE RAHİM İÇİ YAPIŞIKLIK (ASHERMAN SENDROMU) BİRAZ AÇILABİLMİŞTİ ÇOK YÜKSEK DOZLARDA ESTROFEM KULLANDIM YİNE FAYDA ETMEDİ OLMADI DOKTORUM ÇOK UMUT VERMEDİ FAKAT BİRKEZ DAHA HİSTEROSKOPİ UYGULAYACAĞIZ DEDİ MUSTAFA BAHÇECİYLE BERABER ÇÜNKİ BEN GERÇEKTEN ÇOK ZOR BİR HASTAYDIM BUNUDA ANLADIM BUKEZDE AÇILMAZSA ARTIK YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİ BEN ÇOK UMUTSUZDA OLSA BU OPERASYONU OLDUM VE ÇOK ŞÜKÜR RABBİME RAHİM TAMAMEN AÇILDI SPİRAL YERLEŞTİRİLDİ TEKRAR YAPIŞMASIN DİYE ŞİMDİ DOKU YENİLEME TEDAVİSİNDEYİM TEMMUZDA SPİRAL ÇIKARILACAK KONTROL HİSTEROSKOPİ YAPILACAK VE SONUCA GÖRE TRANSFER OLACAK BENCE ENVER BEYE SONUNA KADAR GÜVEN İŞİNİ ÇOK İYİ YAPAN BİR DOKTOR BEN ÇOK MEMNUNUM SANADA BOL ŞANS RABBİM YARDIMCIN OLSUNa.s.