Endometriyozis hastalari hamile kalamazmi???

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve mehay tarafından 30 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaslar benim merak ettigim endometriyozis hastalari asilama yada tup bebek olmadan hamile kalip kalamayacagi??birde endometriyosis olupda tup bebek veya asilamayla hamile kalan varmi aranizda???:çok üzgünüm:

2. 30 Ağustos 2007
  3. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    http://www.thehealthnews.org/tr/news/06/03/03/Endometriosis.endometriyozis.nedir.html

ENDOMETRİOZİS DOĞURGANLIĞI NASIL ETKİLER?
    Birçok nedeni olan kısırlığın ayrıca herhangi bir çiftte birden fazla nedeni de olabilir. Hamile kalmakta güçlük çeken kadınlarda endometriozis hastalığı olabilir. Bu kadınların çok azında endometriozisin neden olduğu yara dokusu Fallop tüplerinde tıkanıklığa yol açar.

Çoğu kadında endometriozisin doğurganlığı etkileme nedenleri henüz bilinmemekle birlikte bu konudaki teoriler aşağıda belirtilenleri kapsar. Endometriozis:
    Döllenme olasılığını azaltan yumurtalar içinde oluşur
    Spermleri öldüren doğal toksinler üretmektedir.

4. 30 Ağustos 2007
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim cevabin icin cok tesekkurler ama ben acaba tup bebek ve asilamayla olurmu yani tedavisi olmadan demek istemistim??

6. 30 Ağustos 2007
  7. tess

tess Guest

........................................

8. 30 Ağustos 2007
  9. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Mehay dogal yollardan olmasi imkanisiz denildi bana,4 yil bekledim mecburiyetler dolayisiyla,simdi tup bebk denemesi yapacagim,bende ileri derecede endometriosiz hastasiyim ve bu hastalik yumurta kalitesini cok etkiliyormus,ayrica tuplerdede tikanmalara yolaciyor ve gebe kalmayi engelliyor.

10. 31 Ağustos 2007
  11. melegimm

melegimm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende laparoskopi oldum 2 kez tüp bebek denedik olmadı canım ama tüp bebekle hamile kalan var.kendiliğinden kalanlar da var tabii Allahtan ümit kesilmez şimdi biraz dinlendiriyorum ben kendimi... sen ameliyat oldun mu?

12. 31 Ağustos 2007
  13. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende ameliyat oldum ama surekli tekrarlayan bir hastalik endometriosiz,aradan 4-5 ay gecmeden yeniden olusmaya basladi,ne diyeyim artik hayirlisi allahtan.

14. 31 Ağustos 2007
  15. ada

ada ebe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    herşeyi veren ALLAH arkadaşlar.tüm bunlar bahanesi.o ol demeden olmaz.kul olarak elimizden geleni yapıp gerisini ALLAHa bırakıcaz.olup olmayacağına o karar verecek.ne dr.lar nede biz.

16. 31 Ağustos 2007
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaslar bana ilk doktora gittigim zamanlarda agrilardan sikayetci olarak gitmistim kasiklarimda agri vardi endometriyozis olabilir dediler ama tuplerim acik cikti rahim filminde ve iki kere asilama yapildi bende anlamadim gitti varmi yokmu endometriyozis??? :KK43:(

18. 27 Kasım 2008
  19. hsurmal

hsurmal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Endometriyozis hastalarıda hamile kalabilir canlı örnek benim.ameliyat yönünden sabıkam geniş.ilk doktorum öyle demişti:) onaltı yıldır bu rahatsızlıgın dertleriyle ugraşıyorum4kez açık ameliyat ve ikikez laparoskopi oldum bu ameliyatların sonunda elimde sadece 1 yumurtalık bir rahim kaldı.yumurtalıgınbiri ve tüpler alındı yani.tabi dolayısıyla normal yolla hamile kalabilme olasılıgımda kalmadı sonuç tüpbebek iki ayrı merkezde denenen tüpbebegin ikincisi sonuç verdi.ve şimdi 3 aylık hamileyim.demek istedigim şu allahtan ümit kesilmez.çok uç bi örnegim biliyorum.ama bu konuyu kafasına takan bütün arkadaşlarıma bi umut verebilecegimi düşündügümden yazmak istedim.allah hepimizin gönlüne göre versin:CüvCüv: