Endometriyozis hastasi olup hamile kalmak?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve mehay tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    2 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba Doktor bey ben 7 senelik evliyim 6 sene bebek sahibi olmak icin ugrastik ve sonunda 6 asilama 2 tup bebek sonrasi kavustuk bebegimize...Bebegimiz olmadigi donemde birsuru testler arastirmalar yapildi esime ve bana once hicbir sorun bulunamadi daha sonra rahimdeki ara ara hissettigim agrilarin sebebi olarak endemetriyozis olabilir dendi...3. asilamada hamile kalip dusuk yapmistim sonraki 3 asilama ve 1 tup bebekte negatif sonuc aldim ve 2. tup bebekte tek bir dondurulmus embryoyla hamile kaldim...Fakat iki gebeligim arasinda hem 1.5 sene zaman hem bircok tedavi oldum ,yani ilk gebeligimden sonra kendiliginden hamile kalabilecegimi dusunmustum fakat olmadi...Simdi bir bebegim var fakat ikinciyi istedigimde eger endomeriyozis hala varsa bu engel olabilirmi hamile kalmama bunu ogrenmek istiyorum..Kimi dogum sonrasi endometriyozis ortadan kalkiyor yok oluyor diyor dogruluk payi nedir acaba??
    Kusura bakmayin lutfen cok uzattim anlatirken sanirim ama sorumun iyi anlasilmasi icin her ayrintiyi yazmak istedim..

2. 4 Mayıs 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Endometriozis tanısı almamışsınız, şüphelenmişler. Tanı ancak laparoskopi ile konulabilir. 1 yıl süre ile gebe kalamazsanız yine tüp bebek tedavisi gerekecektir. Sağlıklı günler dilerim...

4. 4 Mayıs 2010
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Cok tesekkur ederim cevap icin doktor bey...Dogum sonrasi agrilarimdan eser kalmadi umarim gecmistir veya hic olmamistir endometriyozis...Cunku dediginiz gibi laparoskopi yapilmadi...Umit ediyorumki saglikliyimdir...
    Tekrar tup bebek denemek zorunda kalmak istemiyorum cok yiprandim psikolojik olarak 8 tedaviden sonra...Hoscakalin ...
    Saygilar...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.