endometriyozis olup hamile kalan var mı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve esraberat tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esraberat
  1. esraberat

esraberat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    sebepsiz infertilite sorunum varken tesadüfen endometriyozis olduğumu öğrendim..meğer sebebi buymuş..bu şekilde olup hamile kalan var mı arkadaşlar..

2. 15 Eylül 2009
  3. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben varim. ama tup bebekle. 1 yil normal denedik olmadi. ilk tup denemesinde oldu.

iyi sanslar a.s.

4. 15 Eylül 2009
  5. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım nası öğrendin peki?
    önce bütün tetkikler yapılmamışmıydı
    nasl anlaşıldı

6. 16 Eylül 2009
  7. esraberat

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    süpersin çok sevindim tüp denemeye korkuyodum tutmaz diye demek ilk tüpde oldu çok güzel umarım benim de olur yani hiç doğum kontrolle uğraşmadın mı direk ameliyat olup sonrada tüp mü yaptırdın benimde dayanacak sabrım kalmadı direk ameliyat ve tüp istiyorm..
    senin kistler ne durumdaydı yapışıklık falan var mıydı ve hamilelikte düşük sorunu yaşadın mı biliyorum çok oldu ama çok şaşkınım yeni öğrendim ve bi karar vermem gerkiyo..doğum kontrol mü ameliyat mı..

8. 16 Eylül 2009
  9. esraberat

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    inan yapılmadık test kontrol kalmadı doktorum senin çocuğun olamzsa kimsenin olmaz diyodu..en son ürolojik bi rahatsızlığım için üroloji doktoruna gittim ve o şüphelendi.o kadar kadın doğuıma gittim kimsew bilemedi o doktor bildi..pelvik mrı istedi ve karnımda birsürü kist ..kötü süpriz..çok şaşırdım..aslında laparoskopiyle bakılıyo buöyle şeylere ama daha kolay diye heralde bunu istedi..bilmiyorum ben de anlamıyorum erken teşhis olsaydı bu kadar zaman kaybetmezdim..

10. 16 Eylül 2009
  11. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hayir dogum kontrolle ugrasmadim, doktorum cok farkedecegini dusunmedi. benim endometriyozisim acil bi kist ameliyati sirasinda ortaya cikti. en ufak bir belirtim yoktu, tesadufen ogrendik yani. ameliyattan once 6 ay, sonra 6 ay normal denedik ama olmadi. yapisiklik yoktu bende, tuplerim de iyi durumdaydi. dusuk sorunum da olmadi cok sukur. su an 27 haftalik hamileyim, bir kizim olacak:)

sirf endo. yuzunden ameliyat olmani tavsiye etmem. direk tup yaptir bence. kistin ne durumda? buyuklugu nedir? eger kist problemliyse onu aldirmak icin ameliyat olman gerekebilir.

iyi sanslar! a.s.

12. 17 Eylül 2009
  13. fusfulu

fusfulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    rahım fılmı cekıldı mı?orda tuplerın durumuna baglı olarak ya once amelıyat ederler yada tüpbebege karar verirler.ama dr lar endo gelişmişse, benım gıbı,tuplerınde sıvı gecısı baslamıssa yanı tıkalıysa amelıyatla tuplerı devre dısı bırakıp kıstlerı alıp ,2-3 ay sonra tupbebek yapıyorlar.ama dedıgım gıbı kıstlerın durumuna baglı dr karar verıyor.

14. 18 Eylül 2009
  15. esraberat

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    benim kistler milimetrik boyuttalar mr da öyle görülüyo ama tekrar laparoskopi yaparlar mı bilmem.. tüplerim açık yapışıklık var mı bilmiyorum ama zaten tüp bebek deniyceem için fark etmez heralde..

16. 18 Eylül 2009
  17. esraberat

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108

18. 18 Eylül 2009
  19. esraberat

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    ameliyatla 3 cm den büyükleri alıyorlarmış galiba..siz aldırdınız mı tehlikeli birşeymi?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.