Endoskopi...

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve deryali8381 tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Mart 2009
    Konu Sahibi : deryali8381
  1. deryali8381

deryali8381 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar endoskopi hakkında bilginiz var mı? Canlı canlı ağızdan hortum sokuluyormuş mideye kadar :S ya bide şimdi bayıltılarak yapılıyomuş ama ben çok korkuyorum,ya bayıltırlarsa uyanamazsam diye...midemden çok rahatsızım dr kaç kere endoskopi verdi korkudan yaptıramıyorum...senağlama

2. 18 Mart 2009
  3. Molly123

Molly123 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    326
    Ödül Puanları:
    113
    canım bende çok korkuyordum bu yüzden 3 yıldır yaptırmıyordum geçen hafta tüm cesaretimi toplayıp yaptırdım benim yeptırdığım yerde uyutmadılar bi iğne yapıp baygınlık hissi yarattılar hiç birşey hissetmedim ve endoskopiden sonraki yarım saati hatırlamıyorum bile üstelik annemle sohbet bile etmişim:) tabi bunu devlet hastaneleri yapmıyor. bence çok korkuyorsan özelleri araştırıp bu şekilde yaptır

4. 18 Mart 2009
  5. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım kesnlıkle yaptırmanı tavsiye ediyorum ben 2 kere oldum ve hiç korkulacak birsey yok ben sedasyonlu yaptırdım.sizin anestezli dedğinz şeyde dormıkum yapılıyor yanı genel anestezi değil uyanmama korkusunu bir kenara bırakmanı tavisye ederim.ben 2 sindede uyandım.hala canlı yapılan yerlerde var ama cesaret işi benm çalıştığım yer bunu en ıyı şekılde yapıyor.ağrılarn artmadan ol ve tedavine başla.çok geç olmasın bnm babamda mide kanserinden vefat etti.çok korkuyordu yaptırmadı ama sonunda midesi alındı.çok geç olmadan yaptır...erken teşhis hayat kurtarır..

6. 6 Nisan 2009
  7. EU2

EU2 Guest

eşimde Endoskopi yaptırdı 2 ay önce acı hıssetmıyosun sadece ılk saatını hatırlamıcağın için yanında biri olsun:) korkmakla kacamazsın gıt ol kurtul sonra bıze haber verr hepınıze bol şifalar...

8. 27 Nisan 2009
  9. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben de endoskopi oldum..eşimi bir ay önce bayıltarak yapmışlardı..bayıltın dedim bayıltmamak daha iyi dediler..canım korkutmak istemem..herkeste farklı olabilir..ben biraz panik biriyim...boğazıma bir sprey sıktılar kayganlık hissi veren..acayip bişeydi.. canlı canlı ağzıma hortumu attılar, kurbanlık koyun gibi yan yatırdılar eller arkada..15 dk boyunca çırpındım..10 a kadar say bitecek dediler ama nafile saydığım hiçbir 10 saniye 15 dk kadar uzun değildi ama sonuçta sağlığımız için gerekli bişey...geçmiş olsun..

10. 27 Nisan 2009
  11. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bende endoskopi oldum..ve inanın korkulcak hiçbirşey yok..
    bir iğne yaptılar..yarı baygın haldeydim...
    hortumu ağzıma koymaları almaları 4-5 saniye geçmedi..
    hiçbir şekilde de acı ağrı hissetmedim...
    ama işlem bittikten sonraki 1 saatde kendimde değildim..
    yarı baygın yattım yanında biriyle gitmeni tavsiye ederim...üstelik ben devlet hastanesinde oldum

12. 27 Nisan 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ben de 3 kez yaptırdım,gerçekten çok ilkel bir yöntem ama
    kesin sonuç elde ediliyor...
    bu arada yeni bir sistemle dahada kolaylaşıyor endoskopi..
    kameralı ilaç şeklinde yutuyorsunuz ve yutarken geçtiği yerlerin resmini çekiyormuş...
    Türkiye de başlanmış dediler ama bir araştırın bence...
    Acil şifalar diliyorum...
    sevgiler...

14. 30 Nisan 2009
  15. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.