Endoskopik Alin Germe Ve Kaş Kaldirma

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve 1BukeT tarafından 21 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106
  Göz çevresi ve alın yüzün en erken yaşlanan bölgeleridir. Alın ve göz çevresindeki dokularda yaşlanma, yer çekimi ve aşırı mimik kullanımı sonucu çeşitli deformasyonlar oluşmaya başlar. Kaşlar düşmeye, üst göz kapağı üzerinde deri birikmeye, göz kenarında � kazayağı � denilen kırışıklıklar, oluşmaya başlar. Bu durum, kişiyi daha yorgun, mutsuz ve olduğundan yaşlı gösterir.

  Endoskopik cerrahi ciltte büyük cilt kesileri yapmadan özel cihaz ve kameralar kullanarak yapılan bir ameliyat şeklidir. Son 10 yılda estetik cerrahide yaygın olarak kullanılmaktadır. En sık kullanıldığı alan alın � şakak germe ameliyatlarıdır.

  Endoskopik alın germe ameliyatı saçlı deri içinden yapılan, 2-3 cm lik 3 adet kesiden yapılır. Bu kesilerden özel cerrahi aletler ( sıyırıcı, kamera, koter, ... ) ameliyat sahasına ulaştırılır. İçeriye sokulan kamera yardımıyla ameliyat sahası görüntülenir. Bu teknik sayesinde saçlı deride boylu boyunca bir kesi yapmadan kaşlar ve alın dokusu kemik üzerinden sıyrılır daha üst bir seviyeye kaldırılır ve yeni yerine tespit edilir.

  Bu yöntemin en önemli avantajı saçlı deride çok az bir iz oluşması, bu bölgede his kusuru oluşmaması ve iyileşmenin genel olarak çok hızlı olmasıdır.

  Endoskopik alın germe, lokal anestezi altında yapılabilmesine rağmen çoğu zaman aynı seansta yüz germe işlemleri de yapıldığı için, hasta konforu açısından genel anesteziyi tercih edilir. Yüz germe işlemi yapılmayan hastalar ameliyattan sonra hastanede kalabilecekleri gibi tamamen ayıldıktan sonra evlerine de gidebilirler. Ameliyattan sonra ciddi bir ağrı şikâyeti olmaz. Ameliyat sahası bandaja alınır ve yaklaşık iki gün yerinde bırakılır. Göz çevresinde hafif morarma ve şişlik oluşabilmektedir. Bir hafta içinde bu görüntü kaybolur ve hasta normal hayatına devam eder.
   
 2. 1 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : 1BukeT
 3. adfon

  adfon Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  50
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  kaç yaşından sonra yapılıyor.
   
 4. 2 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : 1BukeT
 5. probability

  probability Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  16
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  slm ben 25 yasındayım sorunum alın bölgem..cok şekilsiz yumruluklar var.önceden bu kadar takmıyodum ama sorun yapıyorum artık bunun için bir öneriniz var mı?