Endoskopik yüz germe - Facelift

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 9 Eylül 2006 başlatılmıştır.

9 Eylül 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    Yerçekiminin etkisi, güneş ışınları ve günlük yaşamın stresi insanların yüzlerinde yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olurlar. Yüzde göz kapakları ve etrafında, ağız çevresi ve yanaklarda, çene altında ve boyunda oluşan derin çizgiler, kırışıklıklar, katlanma ve yağ toplanmaları şeklinde yüzde belirginleşirler.

Günümüzde yüz germe ameliyatları yaygın olarak yapılmakta ve ileri derecede sonuçlar alınmaktadır. Gelir düzeyinin artması ile insanlar daha genç ve güzel görünmek istemektedirler.

Bu uygulamada yüzde sarkan ve gevşeyen kas, yağ, deri gibi dokuların eski yerlerine getirilmesi ve fazla olanların yok edilmesi temel prensiptir. Yüz germe ameliyatlarında sadece yanak ve boyun değil aynı zamanda “Alın Germe” ve “Göz Kapağı Estetiği” ameliyatları da kombine olarak yapılabilir.

Hastaya sağlayacağı fayda görüntüsünde ortalama 7-10 yıl arasında değişmektedir. Bu uygulama yüzünüzün yeniden gençlik günlerinizdeki gibi görünmesini sağlar.

Ameliyat hastanın tercihine bağlı olarak lokal ve genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat süresi 3-4 saat kadar sürer. Genellikle hastanede kalmayı gerektirmez. 7-10 gün içerisinde hasta normal hayatına geri dönebilir. Konuşma mesafesinden bile görünür bir iz kalmaz. Endoskopik yöntemlerle kalacak izler minimale inmektedir.

2. 28 Haziran 2008
  3. LeyLAL

LeyLAL "Gerçek yolculuk geri dönüştür" Üye

Beğenildi:
    144
    Ödül Puanları:
    93
    Bnde bu ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum.Yaptıran varsa deneyimini paylaşmasını rica ediyorum.

4. 30 Haziran 2008
  5. fera

fera Guest

ben yaptırmıştım
    iyi bir doktor bulursan tavsiye ederim

8oyacan9 bunu beğendi.
  6. 30 Haziran 2008
  7. fera

fera Guest

-doktorunu iyisini seçmelisin (endoskopiyi devamlı ve sık kullananı )
    -en az üç doktor ile görüşün ona göre kara veriniz
    -eğer yaptırırsanız kessinlikle yanınızda fotorafınızı getiriniz
    -doğal ve kusurunuza göre ameliyat olursanız pişman olmasınız(eğer ameliyat gerekiyorsa)

8. 30 Haziran 2008
  9. fera

fera Guest

her bir ameliyatın riski var
    botoxun etkisi 6ay ve tekrarlanması gerekiyor !!!!!! ve pahalıya mal olur bence

10. 30 Haziran 2008
  11. fera

fera Guest

botox kırışıklarda etkilidir ama sarkmalarda değil

magiclifeforme bunu beğendi.
  12. 2 Temmuz 2008
  13. LeyLAL

LeyLAL "Gerçek yolculuk geri dönüştür" Üye

Beğenildi:
    144
    Ödül Puanları:
    93
    Bu konuda tavsiye edeceğiniz doktor var mı?

14. 3 Temmuz 2008
  15. fera

fera Guest

bir kaç doktor endoskopik olarak yüz germe ameliyatı yapıyor çoğu ama bu eğitimi almadığı için kalsik yöntemi seçiyor (eğer ama cilt fazlalığı varsa endoskopi tavsiye edilmiyor)

16. 3 Temmuz 2008
  17. fera

fera Guest

siz istanbulda kalıyorsunuz galiba
    istanbulda (nazım çerkeş,teoman doğan bu yöntemi kullandıklarını okudum) ama ben kendilerini tanımıyorum bu doktorları isterseniz araştırınız (araştırıkken hastaların önce ve sonraki fotoraflarını bakınız

18. 3 Temmuz 2008
  19. fera

fera Guest

ben 5 sene önce ameliyat olmuştum yüzümde yorgun bir ifade vardı(kaş düşüklüğü ve yanak düşüklüğü)