enfeksiyonları uzaklaştırmanın tek çaresi

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve munise19 tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

25 Kasım 2009
    Konu Sahibi : munise19
  1. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çocuklarınızı ilaç ile tedavi yerine doğal beslemeye başlayın.doktorumun tavsiyesi üzerine kızıma keçiboynuzu (harnup) pekmezi sabah akşam şifa niyetine 1 çorba kaşığı verdim.1 aydır Allaha şükür hiç enfeksiyon geçirmedi ateşi de çıkmadı.biz her ay 2-3 kez enfeksiyona bağlı ateş yüzünden hastanelere geçerdi günümüz hatta hastanede bile yattık.kızlar lütfen sizden ricam bebişlerimize muhakkak pekmez verelim.gerçekten ben çok faydasını gördüm.balgamını hiç bir ilaç sökmemişti.yavrum öksürmekten kusmaktan zayıflamıştı 3 gün sonra balgamı söküldü ve bidaha balgamı olmadı.nasılmı keçiboynuzu 3 günde balgamını çözdü.diğer faydalarını internetten araştırın.ben kısaca buraya yazıcam ne kadar faydalıymış sizde görün.yavrularımız hastalanmasın ilaçlara mahkum olmasınlar bağışıklıkları kuvvetlensin.
    KEÇİ BOYNUZU (HARNUP) PEKMEZİ FAYDALARI

*Kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı)
    * İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.
    * Balgam söktürür, göğsü yumuşatır, bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir.(Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçi boynuzu pekmezi tavsiye edilir.)
    * Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir.
    * Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
    * Yüksek doğal şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.
    * Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yararlı etkileri bulunmaktadır. Kanın zehirli maddelerini temizler.
    * İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini % 90 oranında önleme gücüne sahiptir.
    * Kalbe faydalıdır, kalp çarpıntısını önler.
    * İnsan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar.
    :KK46:

2. 25 Kasım 2009
  3. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    paylaşımın için çok teşekkürler canım a.s.
    ben üzüm ve dut pekmezi veriyorum ama şimdi birde keçiboynuzu alayım.

4. 25 Kasım 2009
  5. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok saol canı m paylaşımın için

6. 26 Kasım 2009
  7. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende dut pekmezi veriyorum.öğlen 1 çorba kaşığı. sabah akşamda keçiboynuzu pekmezi. eğer çocuğun tadını beğenmezse dut pekmezi karıştırıp ver.keçiboynuzu diğer pekmezlere göre koyu ve mayhoş bir tadı var.benim kızım karıştırmadan yiyor.alıştı.inşallah senin kızında alışır.sakın açık satılanlardan alma.markalı ve kapalı ambalaj olsun.ben 1400 gr ını 10 tl ye aldım.unutmadan birde sabah 1 tavuk yumurtası ve 1 bıldırcın yumurtasını çırpıp tavada az yağda pişirip veriyorum.bıldırcın yumurtasıda çok faydalı.onuda tavsiye ederim.

8. 26 Kasım 2009
  9. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canım.herşey çocuklarımız için.çocuk büyütmek bir sanat işi.sadece beslenmesi yetmiyor sosyal olması da bizim yetiştirmemize bağlı.Allah çocğu olmayan annelerede evlat nasip etsin.o kadar güzel bir duygu ki onların bir gülüşü sarılması bile bütün kızgınlığını yorgunluğunu alıp götürüyor.opuyorumnanaktan

10. 6 Aralık 2009
  11. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne zamandır ihmal ediyordum veriyim bari,yalnız ateşli çocua pekmez vermemeli bence çünkü pekmez vücut ısısını artıran birşey

12. 6 Aralık 2009
  13. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende öyle biliyordum canım.ben kızıma ateşliyken bile verdim müthiş balgam söktü.çünkü balgam ateş yapıyor.inan 2 aya yakındır keçiboynuz pekmezi veriyorum çok şükür ateşimiz yok

14. 6 Aralık 2009
  15. solidio

solidio Masumiyet+Cesaret Pro Üye

Beğenildi:
    980
    Ödül Puanları:
    238

kesinlikle çok faydalı ben iki oğlumada harnup pekmezi içirdim..mesela her sabah bir tatlı kaşığı şurup gibi yuttururdum üzerinede hemen bir yudum su...inanın ikisinde de kansızlık nedir yaşamadım..gerci büyük oğlumdaki kansızlık üzerine başlamıştım..hiçte bırakmamıştım o gün bu gündür kansızlık tarihe karıştı maşallah...opuyorumnanaktan

16. 8 Aralık 2009
  17. JASPE

JASPE İki kız annesi :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    harnup pekmezinin yararını ben de biliyordum ama kızıma henüz vermedim. Ben de sabahları aç karnına (doktorum öyle dedi) 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi veriyorum. Ancak geçenlerde bir tv kanalında bir çocuk doktoru "çocuklarınıza pekmez vermeyin, geleceğin tansiyon hastalarını yaratıyorsunuz" dedi. Doktorlar da çocuk beslenmesi konusunda ikiye bölünmüş durumda. Kime inanacağımızı şaşırıyoruz. akannehir

18. 9 Aralık 2009
  19. ahsanur

ahsanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bende kızıma arı sütü+polen+bal+propolis karışımı veriyorum.arı sütü polen ve propolisin faydalarını bir araştırın...
    Propolis, arıların bitki, tomurcuk ve filizlerinden topladığı çok kuvvetli anti viral, anti bakteriyel, anti fungal etkiye sahip yapışkan organik bir maddedir. Arılar; kovan içerisindeki besinleri, yavruyu ve kendini çeşitli mikroplardan (virüsler, bakteriler, mantarlar) korumak için propolis toplarlar ve bununla kovanın içerisini dezenfekte ederler. Propolis; doğal bir antibiyotik olarak adlandırılabilir. Polen, bitkilerin döllenmesinde önemli rolü olan çiçek tozlarıdır. ıçerdiği vitamin, protein ve minareler ile tamamen doğal bir besin maddesidir. Arısütü ise işçi arıların, kraliçe arıyı beslemek için yaptıkları bal emilsiyonudur. Besin değeri son derece yüksektir.