Enfess muzlu toplar

Konusu 'Tatlılar' forumundadır ve cifmatik tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

17 Ocak 2010
    Konu Sahibi : cifmatik
  1. cifmatik

cifmatik Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    415
    Ödül Puanları:
    163
    çok basit ve çok leziz!

1 paket pötibör bisküvi
    100 gr bitter çikolata
    1 tane muz
    hindistan cevizi
    isteğe göre fındık, ceviz

ilk olarak pötibör bisküvi geniş bir kaba gelişigüzel parçalanir.bitter çikolata benmari usulü eritilir. sıcak sıcak bisküvülerin üzerine dökülür. 1 tane muz püre haline getirilerek karışıma eklenir. elle hamur gibi yoğurulur. bisküvilerin kolay yumuşaması için önceden sütle ıslatılabilir. daha sonra ceviz büyüklüğünde toplar yapılarak hindistan cevizine bulanır. buzdolabında biraz bekletilerek afiyetle yenir:)

2. 17 Ocak 2010
  3. Blair Witch

Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    evet bu gerçekten çok güzel :)
    birde havucla yapılan var oda çok lezzetli oluyor...
    havucu rendeliyorsunuz sonra toz şeker katıp biraz pişiriyorsunuz.pötibörleri aynı ufalayarak kavurduğunuz havuc rendesi ve fındık parcaları ile yunuruyorsunuz.aynı şekilde hindistan cevizine bulayıp,buzdolabında bekletiyorsunuz:))))
    çok seviyorum ikisinide :) teşekkürler...

4. 19 Ocak 2010
  5. bahar82

bahar82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tarif icin tesekkur ederim dun aksam bunu okuyunca hemen yaptim ama ben bitter cikolatayi sevmedigim icin beyaz cikolata koydum birazda ceviz ici koydum esim hindistan cevizini sevmedigi icin ona bulamadan toplar yapip tabaga koydum bir gece dolapta durdu bugun yedik o kadar guzel olmustuki esim keske iki olcu yapsaydin dedi cok basit ve enfes tatli ogrenmis oldum resmini de cekmistim bugun koyucaktim ama oglum makinede resimlere bakarken silmis bir daha yaptigimda mutlaka resimde koyarim

6. 19 Ocak 2010
  7. cifmatik

cifmatik Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    415
    Ödül Puanları:
    163
    afiyet olsun cnm:)