Engelli biriyle evlenir miydiniz?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve zelish_51 tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : zelish_51
  1. zelish_51

zelish_51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar günlerdir düşünüp içinden çıamadığım bir konu var. Benimle ilgilenen çok iyi kalpli ve maddi durumu yerinde sayılabilir bir kısmetim çıktı. Kendisi öğretmen, iyi bir insan, iyi bir aileye sahip ama... engelli. Aslında engel derecesi hafif, gözünün biri görmüyor ve büyük numara gözlük kullanıyor, birkaç kere ameliyat geçirmiş ve güneşten rahatsız oluyor. Engeli ağır değil istediğini yapabiliyor ama maalesef ehliyet alma şansı yok. Pek yakışıklı değil ama kişilik olarak çok iyi ve çok dürüst (numunelik :KK70: ) herşey iyi güzel ama iş evliliğe gelince aklım durdu. Bir türlü mantıklı düşünemiyorum, Sizce onun engeli evlilikte sorun yaratır mı? Engellileri aşağılamak için falan söylemiyorum ama bir engelliyle bir normal insanın evliliği olur mu? Olursa ne tür problemler karşıma çıkabilir..Lütfen bana yardımcı olun, hiç aranızda engelli yok mu ya da engelli biriyle evlenen?

2. 2 Eylül 2009
  3. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Neden olmasın kii??
    AŞK herşeye yetiyor bence..
    Sevmediğim halde sırf maddiyetı iyi sayılıabilecek bir insanla da evlenmem doğrusu
    Ne kadar iyi bir insan olursa olsun..
    Ayrıca ilerde bizim ne olacağımız belli be güzelim..Öyle bir demişsin ki ilerde problem yaratır mı diye?
    ıler de nelerin olabileceğini kimbiliyor kii?
    Sadece bu kişiyi sevmemen ilerde sorun yaratabilir diyebiliyorum ancak!!

Son düzenleme: 2 Eylül 2009
  4. 2 Eylül 2009
  5. EU3

EU3 Guest

evlenırdım kesınlıkle. yeterkı sevme engellı olmasın.

6. 2 Eylül 2009
  7. EU3

EU3 Guest

yurume engelı olan bırıyle evlendı arkadasım. arkadasım problem etmemiştı ama aılesı karsı cıkmıştı. sımdı cok mutlular.

8. 2 Eylül 2009
  9. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    mantik evliligimi yapmayi düsünüyorsun, yazinda hic seviyorum filan diye yazmamissinfisfisfis
    acele etme derim , sevmedigim biriyle evlilik düsünmezdim ben:1no2:

engelli olmasina hic deyinmicem, cünki seven buna takilmaz:nazar:

10. 2 Eylül 2009
  11. EU2

EU2 Guest

Nedemişler güzelim deme bir sivilce yeter, zenginim deme bir kıvılcım yeter..

Yani yakışıklı olup gözlüksüz olsaydı ve evet diyip evlenseydin yarın öbür gün allah korusun ağır bi kaza geçirip yatalak yada yüzünde geçmicek kalıcı bişey olsaydı?? demem şuki okadar eli yüzü düzgün ama kişiliksiz şerefsiz varki bence bulmuşssun numunelik tanımaya çalış derim sana .. ama sevmedende evlenme derim sadece tanımaya çalış daha sık görüş ve kendi kendine yalnız kalıp düşün acaba ilerde ben bu insanı eşim olarak kabullenirmiyim die ASIL CEVAP SENDE SENİN İÇİN SORUN YOKSA TANIMAYA ÇALIŞ DERİM..
    Hee buarada ehliyeti yok demişsin olsun güzelim olmayı versin sen al ehliyet sen kullan arabayı buda sorun değil BENCE..

12. 2 Eylül 2009
  13. hersey_eskir

hersey_eskir Dengesiz.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    mrb canım..anladıgım kadarıyla sen bu beyefendıyı sevmıyorsun.eğer sevseydın.. kararsız kalmadın diye düşünüyorum..mantık evliliği yapacağın kanısındayım ama belinayımın dediği gibi guvennme guzelliğine bi sivilce guvenme malına bi kıvılcım yeter.bizlerinde yarın ne olacağı belli değil .bedensel bir özrü yok çok şükür yani sağlıklı bir insanı zorlayabilecek sorunlar olmaz.sordugun ıcın bu soruya yanıt verıyorum yoksa pek tabi engelli biriyle sağlıklı bir insan evlenebilir.aralarındaki sevgi sadakat ve bağlılık butun engelleri aşar diye düşünüyorum.ama sen yinede iyi düşün.çünkü kararsızsın :KK43:

14. 2 Eylül 2009
  15. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Kesin kararını vermeden önce iyice bir tanıma evresinden geçin..
    Senin kanın ısındıysa, engel dediğin şeyde bir kusur yok bence..
    Karakterini beğenmişsin,geriye sadece ikinizin arasındaki çekimgücü kalmış..
    O da olursa neden olmasın?
    Güzelim Allah bir yerden alır, bir yerden verir..
    Onunda karakterine güzellik vermiş demekki..

16. 2 Eylül 2009
  17. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    herseyin kararını verecek sensin baskası mutlu olur sen olmazsın veya sen olursun baskası mutlu olamaz sen belliki tereddütte kalmıssın seviyor olsan kalmazdın bence iyi dusun

18. 2 Eylül 2009
  19. edirneli

edirneli Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    308
    evet neden olmasın yarın ne olacağımız bellimi ki size şöyle bir şey anlatayım eşimin teyzesinin kızını bir çocuğa istediler fakat sonradan öğrenildiki çocukta kalp rahatsızlığı varmış vermediler kızda sevdiği değildi istemedi yalnız teyzenin lafını hiç unutamam nası vereyim çocuk hastaymış demişti banada çok garip gelmişti bu laf aradan zaman geçti teyze kızı hastalandı ve teşhis kalp kapakçığı çürüme yapmış değişmesi gerek neyse ameliyat oldu sevdiği istediği bi oğlan vardı illa istedi kızı evlenicem dedi ve evlendiler evlendikten 8 ay sonra kız 23 yaşında vefat etti hepimiz çok üzüldük tabiki kızın duası okunurken bu laf aklıma gelmişti o zamandan beridir korkarım biri hakkında bi laf ederken allah her şeyin hayırlısını nasip etsin 1 saat sonrasını bilemiyoruz başımıza ne gelir ayrıca sizde demişsiniz engeli fazla değil diye gönül gözü görsün yeter...