Engelli çocuğu Olanlar Buraya

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve PAPATYAM tarafından 10 Aralık 2007 başlatılmıştır.

10 Aralık 2007
    Konu Sahibi : PAPATYAM
  1. PAPATYAM

PAPATYAM 15 MAYIS kilolara savaş Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    SLM KIZLAR BENİM ENGELLİ ÇOCUĞUM YOK ANCAK ÖĞRETMEN OLAN KIZKARDEŞİMİN VAR VE ÇOK SIKINTILAR ÇEKİYOR MADDİ MANEVİ PROTEZ AMELİYAT MADDİ YARDIM SOSYAL HİZMET KONULARINDA TÜM YAŞADIKLARIMIZI ANLATALIM BURDA BEN KARDEŞİM ADINA BİLDİKLERİMİ ANLATACAĞIM SİZDE KENDİ YAŞADIKLARINIZI ANLATIN .BİRBİRİMİZE FAYDAMIZ DOKUNUR BİLMEDİĞİMİZ ŞEYLERİ ÖĞRENİRİZ BU YOLLA .OLMAZMI.HADİ BAKALIM.

2. 10 Aralık 2007
  3. PAPATYAM

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    ilk açıklama benden kızkardeşimin çocuğu bedensel engelli şuanda.6 aylık doğduğu için el parmaklarında gelişme bozukluğu .ve kordon dolanması sonucu sağ ayak bileğinin 1 haftalıkken kangren sebebiyle kurtarılamayıp kesilmesi.bu sorunlarla uğraşıyoruz.maddi yönden çok külfet bu durum allaha şükür idare ediliyor.ama bildiklerim şöle sıralıyayım.
    1-zihinsel yada bedensel engelli raporu çıkarılarak rehabilitasyon merkezlerinde eğitim almalarını sağlayabiliriz.
    2-sosyal yardımlaşma müdürlüğü durumu iyi olmayan ailelere çocuklar için maaş bağlatmakta.bez mama hemşire bakıcı yardımı yapmakta
    3-ilinizde veya yoksa başka illerdeki özürlüler ile ilgili çalışan kuruluşlara başvurun
    4-semtinizdeki kaymakamlık protez .tekerlekli sandalye .vssss. yardımı yapıyorlar.
    şimdilik aklıma gelen bunlar daha sonra yeniden yazıcam .görüşmek üzere

4. 11 Aralık 2007
  5. EU1

EU1 Guest

slm canım benim de ailemde yok çok şükür fakat arkadaşımın yeğeni ileri otistik onlar gerçekten bu konuda çok çekmişler ama şimdi tecrübeli olmuşlar 15 yıllık bir süreçten geçtiler tabiiki dediğin gibi çocuğa maaş bağlanmış.çocuk bebek gibi olduğundan bez parası da veriliyor.haftada 1 kez doktor evlerine geliyor.sanırım belediyeden geliniyor.bu tarz şeyler çok önemli düşündüğün için seni tebrik ederim.bende bilgi alıp burda paylaşacağım.umarım bir faydam olur.

6. 8 Ocak 2008
  7. PAPATYAM

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    sanırım kimse engelli çocuklar ile ilgilenmiyor...........................

8. 9 Ocak 2008
  9. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tam tersi canım!
    eğer bulunduğum ilçede böyle bir yer olsaydı gönüllü olarak çalışmak isterdim inanın.bizde oğlumun otistik olma olasılığı yüzünden kötü günler geçirdik şükür şu an rahatsız olmadığını biliyoruz ama böyle çocuklara yardımcı olacağımıza eşimle söz verdik.hatta eşim bugün iş çıkışı yakındaki bir rehabilitasyon merkezine uğrayıp bilgi alacak.(çevremizde yardıma muhtaç engelli çocuk varmı diye)
    inanın başına gelince anlayabiliyormuş insan yoksa kimse sağlıklıyken,hasta yada engellileri düşünmüyor.
    şu an kendimi benim çocuğum gibi çocuğu olanları yönlendirmekle görevli hissediyorum.çünkü ne kadar birşeyleri erken farkederseniz telafisi o kadar kolay oluyor.geç kalınırsa telafisi daha güç hatta imkansızlaşıyor.(en azından işitme engeli,konuşma geriliği,otizm gibi bazı rahatsızlıklarda durum böyle)
    herkese özelliklede çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek dileğiyle...

10. 5 Mayıs 2008
  11. dilenciii

dilenciii az zaman kaldı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ----------------------------------------------------------------

Son düzenleme: 12 Mayıs 2008
  12. 19 Haziran 2010
  13. Esmerella

Esmerella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Allah yardımcınız olsun . Hepiniz çok özel annelersiniz benim için .ınşallah şifa bulursunuz .

14. 19 Haziran 2010
  15. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok zor bir durum Allah engelli çocugu olanlara sabır versin
    karşılığını muhakka diğer dünyada fazlasıyla alacaklardır

16. 19 Haziran 2010
  17. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benmde engelli kardeşim var..
    bende şunu biliyorum engelliler ve refakatçisi toplu taşıma araçlarından ücretsiz kartlarla bedava yararlanabiliyorlar ama ikisi muhakkak yanyana yolculuk etmeli

18. 19 Haziran 2010
  19. melisdeniz

melisdeniz ıkı erkek annesı :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    benimde ablamın oglu yigenim otistik şuan 7 yaşında..rabimm herkeze şifa versin..