Engin tecrübenize ihtiyacim var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Antepligelin tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

29 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Antepligelin
  1. Antepligelin

Antepligelin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet ablalarim, kardeslerim, burasida olmasa derdime nerde cagre ariyacagim bilemezdim. Yok ama busefer dert sayilmaz cok sükür nezamandir huzurum yerinde. Hatirlayan olacaktir kayinvalidemle yapdigim büyük kavgadan sonra esimide benide reddetmislerdi ve önceleri esimle ailesini nasil baristirabilirim diye akil danismistim size.

Cok dua ettim cok agladim ama degdi esim annesiyle baristi ve suan eskisi gibiler. Artik bende barismak istiyorum, ben annemin baba tarafiyla konusmadigi icin hep ailemden kopuk büyümüs ve bu yükün altinda ezilen bir cocuk olarak büyüdüm. Aynisini kendi cocuklarima yasatmak istemiyorum.

Yanliz bir sorun var, oda kaynanamla aramda gecen kavga hicte hafife alinacak türden degildi, birdaha yüz yüze bakilmayacak türdendi. O anda birazda kaynanamin kiskirtmalari yüzünden esimdem ayri idim ve geri dönüsü yoktu benim icim barisacagimi bilseydim kavga etmezdim. Zaten eski actigim konularda bu olaylar detayiyla var.

Suanda esimin ailesini disarida görsem selam bile vermiyorlar öyle bir duruma geldik. Üstelik maalesef benim kayinvalidem gereginden fazla kinci eltimin birinin evine girmemeye yemin etmis ve on yildir gelinin evine girmeyen bir insan kendisi. Sizce ne yapmam gerekir? Buna benzer bir durum yasayan var mi aranizda? Fikirleriniz icin simdiden tskler

2. 29 Ocak 2009
  3. Antepligelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada hernekadar kayinvalidem kinci de desem son zamanlarda onda gelisme gördüm, esim abisiyle gezdigi icin kaynima esimi eve gec göndermemesini yoksa karisiyla (benimle) kavga edecegini söylemis. Ayrica yilbasinda annemin yanina gittigimi söyleyen arkadasina annesi degilmi gider tabi demis bunlari ben pozitif olarak gördüm ama siz ne düsünüyorsunuz?

Üstelik gecen esimden borc istemis, bu benim icin beni bunu engelleyecek olan cadi gelin olarak görmedigi anlamina geliyor ama bilmem ki kuruntu mu yapiyorum. Belki de oglunun nekadar inatci oldugunu ben yok desemde verecegini bildigi icin istemistir (gercektende öyle)

sizce bunlar yumusadigi anlamina gelir mi?

4. 29 Ocak 2009
  5. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

canım benım esının aılesıyle barısmasına sevındım ve senın bunada sevınmen benı ayrıca mutlu ettı
    ama bence sen su an barısma cabalarına gırme.cocukların gıder gorur senın cocuklugundakı sorunları yasamazlar sen yasatmazsan.
    kaynananın kıncı olması yasananların boyutunun buyuk olması vs su ara kaldıramaz kımse belkı.
    zamana bıraksan daha ıyı olur bence.duygularınla hareket edıyor ve vıcdanın rahatsız oldugu ıcın suan barısıp vıcdanını rahatlatmaya calısıyorsun bence
    sakın ol zamana bırak.belkı boylesı daha ıyı olacak.esın ve cocuklar gıderler gorurler sende zamanla gorusmeye baslarsın
    allah yardımcın olsun ınsaallah canım

6. 29 Ocak 2009
  7. Antepligelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadasim ben yanlis anlattim tabi, cocuklarim yok henüz hani olunca öyle olmasinlar demek istedim aslinda yani.. bu kavgga gecen sene mayis ayinda oldu yani bir sene olmadi daha esimde yeni baristi son bayram.

hmmm demek sen henüz erken diyorsun..

Son düzenleme: 29 Ocak 2009
  8. 29 Ocak 2009
  9. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hıım ok canım ozur dılerım ozaman
    bence olunca dusun bunları su ara hıc karısma bence
    bak sımdı bır sekılde barısır daha sonra yıne sorun yasarsanız bırseyde soyleyemezsın esınde artık hep aynı tavrı sergılemenı bekler
    bıraz zamana bırak bence sen bılırsın ama
    zaman herseyın ılacıdır derler

10. 29 Ocak 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hatirliyorum o eski konulari, düzeldigne sevindim canim...:nazar:

Fakat o zamanda söylemistim yine söyliyecem, bence kayinvalidenle görüsmemen cok daha iyi olucak sizin icin, esin görüsüyor annesi ile arasini düzeltmis, bu simdilik yeter kanimca...:nazar:
    Cünkü öyle bir yüz göz olmustunuzki hatirladigim kadariyla senin annene bile küfürler kafirler edilmisti...cok ciddi bir kavga idi...fisfisfis
    Bence görüsme canim, böyle mutlu ve huzurlu iken tekrar basini agirtma hic, tabiki gün gelir yine konusur görüsürsün ama arandaki mesafeyi tutmayi bil bundan sonra...

Yasadiklarini biliyorum zor günler gecirdin, bunlari düsün ve sonra barisip barismamayi tekrar düsün güzelim:teselli:

12. 29 Ocak 2009
  13. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    valla çokmu kinci seni beğenmeyen gelmesin eğer gün gelirde barışırsanız aranızı soğuk tut çok iyi bir kayınvalideye benzemiyor bence..

14. 29 Ocak 2009
  15. Antepligelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sizde dogru söylüyorsunuz. Evet anneme babama küfür etmisti esim doldurusa gelip bende altinlarima el koyup evimdeki mobilyalarimi nereyr koyacaklarinin planini yapdiklari ve hatta esime barisirsan hakkimizi helal etmeyiz dedikleri zaman sabrim tasmisti. Seytanin isi iste tamda ayni gün karsima cikinca aileme edilen küfürleri iade ettim kendisine ama bu benim bir utancimdir ne olursa olsun ben o seviyeye düsmemeliydim. hakliyken durduk yere haksiz duruma düstüm. Aslinda cok seyler yasadim ama birtürlü kin tutmasini basaramiyorum. kimseyle kavgali duramiyorum bu beni cok rahatsiz ediyor..

16. 29 Ocak 2009
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle şuan huzurunuzun genel anlamda
    yerinde olduğuna çok ama çok sevindim...
    ne olursa olsun bizler küçüğüz,bazı olayları unutmak,alttan almak durumundayız...
    kötü olmak,küs olmak kimseye huzur ve mutluluk
    vermemiş bu zamana kadar...neden bunları yazıyprum size,
    demek ki kayınvalidenizde de bazı değişiklikler var,
    dolaylıda olsa size yeşil ışık yakmış...
    bence kayınvalidenizi bir akşam yemeğe çağırın,
    tabiki yemekte konuşıulmaz bu konular ama
    ortam ısınır,sonra odaya çağırırsınız ve konuşursunuz,
    karşılıklı hatalarınız olduğunu ama bundan sonra gelin-kaynana değil,
    anne-kız olmak istediğinizi söylersiniz...
    kısaca özür dilersiniz belki de...inanın kötü olmayı herkes başarır,
    zor olan,önemli olan iyi olmaktır...
    siz size düşeni yapın,gerisini onlar düşünsün...
    sevgiler...

18. 29 Ocak 2009
  19. Antepligelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

Canim arkadasim cok dogru söylüyorsun, bende senin gibi düsündügüm icin bukadar takiyorum kafama. Ancak benim kaynanam evime gelmez, daha onunla kavgali degilken bile gelmezdi okadar zorlamama ragmen ( sebebini bende bilmiyorum ama kavgadan sonra ben evlerine hic gitmedim anlasamamalarinda hic payim yok demis ). Kavgali degilken gelmeyen kavgaliyken ´hic gelmez. Senin dedigin gibi pzür dilemeyi düsünüyorum ve gercekten cani gölden gelin kaynana degil anne kiz olmayi istiyorum. Ancak evlerine gidersem kapi disari etmelerinden veya kalbimi kirmalarindan korkuyorum.