enginar nasıl pişirilir?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve ggamsee tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

15 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ggamsee
  1. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeğim için enginar pişiricem ama daha önce ne pişirdim ne yedim.
    nasıl pişirililir acaba?diğer sebzelere karıştırsammı,sademi yapsam?püf noktası varmı?

2. 15 Haziran 2009
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben oğluma enginarın göbeğini yapıyorum. Fakat enginarın vakti geçmek üzere. Hazır göbekleri almanı önermem. Sağlığa zararlı olduğu hakkında bir makale okumuştum. Ayıklarken tek püf noktası ortasındaki tüyünü çok iyi ayıklamak gerekli. Tek tüy kalsa aşırı acı yapar ve yiyemezsin. Kararmaması için unlu suya atman ve limonla ovman. Ben oğluma tavuklu yapıyorum. Önce tavuk ve soğanı haşlıyorum. Tavuk piştikten sonra içine enginar göbeği, havuç, patates ekleyip tekrar haşlıyorum. Sebzeler yumuşayınca un, yumurta sarısı ve limonla terbiye yapıyorum. ındireceğime yakın zeytinyağını ve dereotunu ilave ediyorum. Sonra blenderdan geçirip yediriyorum

4. 15 Haziran 2009
  5. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben dograyip sebze corbasinin icine katiyorum kizim bayiliyo

6. 20 Haziran 2009
  7. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    güzelce ayıklayıp 4 e bölüyorum.bir parçasını yapacağım mamasına karıştırıyorum.piştikten sonra yapraklarını alıyorum sadece beyin gibi olan orta kısmını bırakıyorum.göbeğe yakın olan birkaç yaprakta yumuşak olur ve yenebilir durumdadır ama ben yine de suya vitamini geçtikten sonra alıyorum yaprakları

8. 20 Haziran 2010
  9. sderya

sderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çorbaya katıldığını yeni öğrendim mutlaka denicemalkisalkisalkis

10. 22 Haziran 2010
  11. serzan

serzan saracan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben çorbasını yapıyorum.Süt ve yulaf unu ile terbiye ediyorum.......................

12. 22 Haziran 2010
  13. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende sebze çorbası yapıyorum ama artık vakti geçmek üzere ve tazesi kolay bulunmuyor onun için pişince çorbadan alıp tel süzgüden geçiriyorum sonra diğerleriyle karıştırıyorum yoksa balı kılçığı gibi kılçıkları oluyor ve yutamıyor

14. 23 Haziran 2010
  15. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ben pazardan ayıklanmış alıyorum onlar zaten limonlu suyun içinde veriyolar eve gelince bi güzel yıkıyıp fındıktan biraz daha büyük doğruyorum aynı boyda patates ince kıyım soğan ve sarımsak birazda bulgur, irmik yada prinç ve domates doğruyorum suyunuda koyup çiğden pişiriyorum çatalla ezip öyle yediriyorum çok seviyo oğlum ama artık vakti geçmek üzere

16. 26 Haziran 2010
  17. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Benim oğlum bayılıyor enginara. Ben aynı zeytin yağlı yapar gibi enginar bezelye havuç iyice haşlıyıp biraz pirinç yada irmik koyuyorum sonra blendırdan geçiriyorum. Çok severek yiyor. Oğlumun patatese alerjisi var patates koymuyorum o yüzden ama sen koyabilirsin afiyet olsun Bebişine...