(enkopezis) altına büyük abdest kaçırma

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve nar tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : nar
  1. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    slm 7 yaşında kızım var ve altına kaçırıo devamlı kendide hissetmediğini söylüyor yaptığını bu gün cerraha götürdüm ve tam bağırsak filmi istedi oda baya zor çekiliyormuş kıyamadım o acıyı çekmesine yaptırmadık böyle problemi olup çare bulan varmı cerrah mı yoksa pedagogamı gitmemiz gerekiyo acaba yardım eder seniz sevinirim teşkler

2. 29 Mayıs 2008
  3. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Heralde Bu Sorun La Uğraşan Sadece Benim Neyse çare Bulursam Herkese Duyuracam

4. 29 Mayıs 2008
  5. Mirayxixm

Mirayxixm HEPGENERAL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım Öncelikli olarak çocuğunu kendin takibe almalısın...

Bu eylemi hangi sıklıkla gerçekleştiriyor..Zaman zaman mı yoksa sürekliliği varmı?

Kakasını yaparken canı acıyor mu?...Yada oyun esnasında öşengeçlikle mi oluşan bir sorun?

Bu olay yeni mi başladı, yoksa hiç mi tutma eylemi olmadı?

Senin tuvalet eğitimi konusunda baskıcı bir tutumun oldu mu?

Bu sorulara yanıtını alabilirsem..Yardımcı olmak isterim...

6. 29 Mayıs 2008
  7. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Slm Ilgilendiğin Için Tekşkler 1.bazen Aylarca Yapmiyor Kurtulduk Diyoruz Başlayinca Her Gün Bir Ikide Olabiliyor2.acidiğini Her Seferinde Söylemiyorbu Konuda Konuşmayi Sevmiyor Tuvalete Gitmeyi Sevmiyor Sanki Oyun Oynarken Tv Seyrederken Veya Boş Vakit Farketmiyor Her Zaman Olabiliyor3. Bu Olaybezi Attiktan Sonra Hiç Bitmedi Hep Devam Ediyor Ama Tuvalete Yapiyor Tabi O Zaman Kendide çok Seviniyor 4. Evet Malesef Fakat Hani öyle çok Kötü De Olmadi 1 Yaşinda Denendik Olmadi Sonra Sikmadan çocuğu 3 Yaşinda öğrendi Oda Yanimiza Rujlar Ojeler Aldik Bu şekilde öğrendi Tabi Bir Yaşinda Denediğim Için çok Pişmanim

8. 29 Mayıs 2008
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Önce bir pedagogla filan görüşsenCADIARZU

Önemli bir sorun, inşallah çözebilirsiniz.

Kaslarını tam kontrol edemiyormu acaba??

10. 29 Mayıs 2008
  11. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bu yaşta bunu söylemem biraz ayıp oalcak ama bendede küçükken vardı bu :))))

ama büyüdüm geçti.. tabi bizi doktora götürmediler biz bilmezdik öyle enkopezis epokesiz filan.. altına yapıyo büyüyünce geçer dediler walla daha yapmıyom geçtii :roflol::roflol::roflol:

12. 29 Mayıs 2008
  13. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    buarada yaşayan olarak o çocugun ağzından söyliyim ben.. ben neden yapardım benim gelirdi tuvalete gitmeye üşenirdim sıkardım sıkardım tutardımmm gitmezdimmm sonra sonunda kaçardııı :)))

14. 29 Mayıs 2008
  15. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Ya Gerçekten şimdi Oturup Ağliyacam çok Kötü Oldum Biraz Başimizdan Geçenn Olaylardan Bahsedecem Evliliğimizin Yildönümüne Yakin Geldi Kizim Dünyaya Bir Yaşindaydi Ablami Kaybettim üç Yiğenim Annesiz Kaldi Bir Sene Kadar Yiğnemin Tekini Arasira Yanimiza Aldik Sonra Devamli Kizimdan 1.5 Yaş Büyük Olan Kiz Yiğenimi Devamli Aldim Yanima Ve Bu Arada Görümcem Boşandi Ve Onada Açtik Evimi Zi Onunda 12 Yaşinda Bir Oğlu Vardi Yani Kizimin Birden Bire Bir Abla Bir Abisi Oldu Görümcem çalişti Ben çocuklarla Ilgilendim Bu Arada Tabi Benimde Psikolaojim Berbatti Kizimi Istesemde Yeterli Ilgi Gösteremedim Onu öbür çocuklarda Ayri Tutamadim Ikisene Sonra Ayri Eve çiktik Yiğenim Yanimda Görümcen Ayri Oldu Yiğenim Okula Başladi Beraber Okula Gidip Geldik Sonra Kizim Anasinifina Başladi Ve Bu Geçtiğimiz Sene Yazin Yiğenimi Annanesine Biratim Baktim Tuvalet Sorunumuz Kalkti Ve Bizim şakr Görevimiz Geldiği Için Yiğenimi Anneneye Temelli Birakip Kizim La Seneler Sonra Beraber Kalma şansini Maraşta Yakaladik Her şey çok Güzel Gidiyordu Ilk Başta Halen çok Sevgi Dolu Büyütülüyor Ama 2_3 Ay Sonra Yne Başladi Yapmaya Ve Devam Ediyor Bu Arada Eşim Bunu Problerm Olarak Algilamiyor Kizi Onun Için Mükemel Bir çocuk Ben ço K üzülüyorum Bu Arada Kizim Sosyal Bir çocuk Değil Sesiz Devamli Ağlama Modunda Kendini Ifadede Zorluk çekiyor Bu Sene Okula Gidiyoruz Ve çok Başarili Değiliz çok Uzun Oldu Ama Ooooh Içimi Döktüm Okumasan Da Kizmmam Teşekkür Ederim

16. 29 Mayıs 2008
  17. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Nar lütfen sakin ol:teselli: Ağlamakla halledilecek şey değilki bu:sm_confused:
    Tamam can sıkıcı bir olay ama az şeylerde yaşamamışsınız. Bence psikolojik bu olay.
    Pedagogla görüşmenizi tavsiye ederim yine.

18. 29 Mayıs 2008
  19. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Sağol Cnm Düşünüyorum Okullar Tatile Girsin Götürecem Bunu Atlatacağiz Inş Hayat Işte Insanin Başina Türlü Türlü Olaylar Gelebiliyor önce Sağlik Allah Kimseye Başedemeyeceği Dert Vermesin Ilginize Teşkler