ense kalınlığı beliren iki bebişimi kaybettim

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve flexi tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : flexi
  1. flexi

flexi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk bebeğim 8 yaşında sağlıklı(allaha şükür)fakat 2008 ve 2010 da ki bebişlerim tıbbi terminasyaonla sonlandı sebebi ense kalınlığı çıkıyor,ilki 6,5 aylıkken düşürüldü kistik higroma ense kalınlığı 12.haftada 2.7iken bu aylarda 9.1 kadardı,İkinci bebişimde 12 haftada ense kalınlığı tekrar edince oda düşürüldü hacettepede otopsi sonucunu bekliyorum ne derttir bu anlayamadım ilk bebişimde böyle birşey yaşamadım bende mi bir sorun var acaba yumurtalarımdafalan nasılbir yol takip etmem gerekiyor bilmiyorum ne yapayım bilemiyorum şu an 36 yaşındayım dahada geç kalmadan birbebek daha istiyorum ama çok yıprandım çokkkkk allahım düşmanıma vermesin böyle acııııı:Saruboceq::KK46::gitme:

2. 18 Ağustos 2010
  3. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmişolsun pgt yöntemiyle yumurtalrdaki hasarları önceden görebiliyor doktorlar bilmem sizin işinize yarar mı ama umarım kısa sürede bebeğiniz sağlıkla kavuşusunuz:1hug:

4. 18 Ağustos 2010
  5. Melan2010

Melan2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    eğer bu durum sürekli devam ederse, tüp bebek yaptır bence.çünkü tüp bebekte ayıklayıp sağlıklı embro veriliyor rahime,hemde daha fazla üzülmene sebeb olmaz.geçmiş olsun canım,inş kucağına sağlıklı bebek almak dileğiyle

6. 28 Ağustos 2010
  7. gulsumhoca

gulsumhoca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    benimde bebeğim 12 haftalıkken alındı kistik higroma dedi doktor. benim ilk bebeğim nedenini bende merak ediyorum kromozom testi yaptıracağız bizde

8. 28 Ağustos 2010
  9. tuboxsx

tuboxsx anneyim ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun inşallah bir dahaki hamileliğinde gönlünün istedigi olur hayrılısyla sağ salim dünyaya getirsin bebeğini ben pek anlamam ama kan uyşmazlığı varmı aranızda kan uyşmazlıgı olunca doğumdan sonra iğne yapılması gerkiyo ya ikinci bebğin saglıklı dogması için inşallah herşey sizn için yolunda gider

10. 2 Eylül 2010
  11. Hamiye

Hamiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Çok geçmiş olsun canım.
    Üzülmekte haklısın ,bazan olacaklar veya olanlar karşısında çaresiz kalıyoruz.
    Ense kalınlığının genetik bozukluğundan olduğunu hatırlıyorum.
    Çiftleşme oluşurken ,kurallı kromozomlar vardı ,bu durumda hatalı kromozomların birleşmesinden oluştuğunu dr um açıklamıştı.
    Benimde 3.çocuğumda ense kalınlığı görüyorum dediğinde mahvolmuştum.
    Gebelik sıvımdanda alınmıştı.Ama sonçlar alınıncaya kadar kötü oluyor insan.
    Öncelikle imkanınız varsa iyi bir uzmana gidin canım, alınacak önlemler varsa alırsınız , farklı bir yöntem varsa öğrenmiş olursunuz .
    Kesinlikle kontrolsuz tekrar hamile kalmamaya çalışın.
    İnşallah bir dahaki gebeliğin sağlıklı olur.
    Allahım yardımcın olsun.