ense kalınlığı hangi haftada kaç çıktı arkadaşlar!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beydam tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : beydam
  1. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben tam 12 haftada yaptırdım 2 mm çıktı, fakat ben 2 li ve 3 lü testi yaptırmayı düşünmüyorum yanlışta çıkabiliyomuş.siz kaçıncı haftada yaptırdınız ve kaç çıktı paylaşırsak çok sevinirim.ALLAH herkeze sağlıklı sıhatli bebekler nasip etsin birbirimiz dua edelim.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

2. 6 Ağustos 2009
  3. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende kac cıktı hatırlamıorum ama 2 li ve3 lü testin yanlıs cıktıgını nerden duydun :umursamaz: zaten sonuclar sana gen bozuklugu var demıyokı olabılme rıskını gosterıyooyerimseniben bence tetı ıhmal etme:CüvCüv:

4. 6 Ağustos 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende 12.haftada yaptırmıştım 2 mm çıkmıştı.
    ikili test olmasada üçlü tarama testini yaptırmanı öneriyorum bende..
    bu saptama testi değil tarama taesti ayrıca..

6. 6 Ağustos 2009
  7. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    yaptır cnm neden yaptırmıyorsunki insan o riski alahım korusun ama göze alamaz yani zaten insanın içini rahatlatan bişey

8. 6 Ağustos 2009
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    bende yaptırıcam 2 hafta sonra inşallah kötü bişi çıkmaz benimde seninkide normalmiş galiba.. ama 2 -3 lü testleri yaptır muhakkak

10. 8 Ağustos 2009
  11. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet arkadşlar ama etraft bu testleri riskli çıkan arkadaşlar var az daha 4 aylık çocuğu aldıracaklardı,ama çocuklar sağlıklı doğdu.ama tabiki bunlar tarama testleri dediğiniz gibi bu testler hakkında baya bi bi bilgim var ama ben eğer riskli çıkarsa dokız ay boyunca acaba bebeğimde bir problem varmı diye düşünmek istemiyorum.RABBıME sığındım.yaptırsaydım vede riskli çıksaydı ne yapacaktım arkadaşlar,aldıracakmıydım bu çelişki beni mahveder.tabiki herkez nesıl düşünüyor bilmiyorum?fikirlerinizi bekliyorum.

12. 8 Ağustos 2009
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım testin sonucunda olumsuz birşeyle karşılaşınca bebeğini aldırmıcaksan yaptırma bu testi çünkü hamileiğin geri kalan kısmında insanın psikolojisini bozmaktan başka hiçbir şeye yaramıyo çünkü tedavisi yok tek çözüm hamilelği sonlandırmak
    bana doktorum bu çekilde anlatmıştı zaten eşimle istemiyoduk yaptırmayı ve yaptırmadık

asya5560 bunu beğendi.
  14. 8 Ağustos 2009
  15. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Bu testlerin sonuçlarına bakarak kimse çocuğunu aldıramaz ki. Sonuçta bunlar tarama testleri teşhis testleri değil. Yani sadece riski belirliyor yoksa kesinlikle teşhis amaçlı kullanılamıyor.
    Eğer risk yüksek çıkarsa yani genelde bu risk 1:250 ve daha üzeriyse o zaman amniyosentez öneriyor ki önermek zorunda tabii yaptırıp yaptırmamak ailenin insiyatifinde.

16. 8 Ağustos 2009
  17. xmoye_x

xmoye_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bencede testlerini ihmal etme yaptır... bende 11+6 haftalıkken ense kalınlığı 1.4 mm çıktı ikili testimde gayet iyi çıktı allaha şükür...bebeğimin genel gelişimi 1 hafta önden gitmeye basladı daha sonra 3 lü test zamanında ben 4 lü test yaptırmak istedim daha garanti diye allahıma şükürler olsun ondada sorun çıkmadı :nazar: allahım hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin opuyorumnanaktan

18. 8 Ağustos 2009
  19. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben 13+ 1 iken ikili yaptrdım ıyı cıktı ense kalınlgı 1,8 ölçüldü.kızlar 3 lü yaptrmadım bende .bu dörtlü test nedırkı bilği verrmısınız.20ci haftada ayrıntılı ultrasona girerim dedım.o ikisi aynı seymı dr bana 4 lüden bahsetmedıde hiç