Entel - Dantel Gelin Adaylarının İstenme Fasılları Nasıl Oldu?

Konusu 'Kız İsteme' forumundadır ve fiyonk_ tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

27 Ekim 2010
    Konu Sahibi : fiyonk_
  1. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar eğitimli ve belli bi olgunluğa ulaşmış insanların istenmeleri bana çok komik geliyor.

bu olayı geçiştirebilenler var mı farklı şekillerde? ya da mecbur mu kaldınız bu isteme törenini yaşamaya? kahveler tuzlar köpükler çiçekler böcekler yerine neler yapılabilir farklı olarak? :hooray:

Son düzenleme: 27 Ekim 2010
  2. 28 Ekim 2010
  3. eslaaa

eslaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba canım. güzel bir konu olmus
    kaydirigubbakcemileyok mecbur kalmadım asla. geleneksel olarak hersey yapıldı çok da güzel ve heyecanlı geçti. çoğu insanın hayatında tek bir sefer olacak birsey ve geleneksel olması da kız istemeyi normal zamandan ayıran bi güzellik. tuzlu acı kahve de yaptım, el de öptüm. eşimin dedesi eski usule göre diz çökerek beni dedemden istedi. hersey geleneklere uygun oldu ve bence bi zorunluluk değil hayata ayrı tat katan bir olay

Son düzenleme: 28 Ekim 2010
  4. 28 Ekim 2010
  5. Feliss

Feliss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Hehehehe başlık çok hoşuma gitti entel dantel gelin adayı :)
    Kendimi entel dantel ktegorisine koysam mı bilemedim ama üniversite mezunu iyi bir işi olan sanatla uğraşmış biri olarak sanırım koyabilirim lülülülülülü
    Ben hiçbir şeyi geçiştirmedim. Gayet kalabalık bir şekilde isteme merasimi yapıldı. Tuzlu kahve de yaptım :) İsteme sırasında söz kesildi. 3 gün sonra nişan oldu. Sadece bohça falan gibi şeylere girişmeyelim demiştim vakit kısıtlıydı ve gereksiz geliyodu bana. Ama büyükler yok elimizden geldiği jkadar yapalım mutlaka dediler yapıldı. Fena da olmadı, benim de artık tüylü terliklerim var ehehehehe bayanssulusmile

6. 28 Ekim 2010
  7. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Allah Allah... demek bu fasılları esgeçen tahminimden daha az çıkacak. ohaoldumsmile

8. 28 Ekim 2010
  9. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kaç yaşında olursa olsun, ne durumda olursa olsun insan heyecenlanıyor keyifleniyor...ben de keyifle geçirdim o zamanları...

benimki biraz daha az geleneksel oldu mecburiyetten..ayrı illerdeydik...ailesi geldi aynı gün içinde tanışma, isteme, nişan vsvs yapıldı..el öptüm kahve yaptım (tuzsuz, eşim Ankaraya bir hafta önce geldi ailesinden tuzlu kahve yerine daha fena muziplikler yaptım :)))...evlenmeden çoook önce ayrılmıştım ben ailemden ama evlenmek daha farklı...ve ben de yaşam tarzı ne olursa olsun geleneklerin hayata renk kattığından yanayım...

10. 28 Ekim 2010
  11. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ne gibi muziplikler deseeem mi acabaananiknanik

12. 30 Ekim 2010
  13. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    pstt dantel hanımlar...opuyorumnanaktan yok mu sözü nişanı kovalayan? kaçmak en iyisi galiba elinde bohçayla... -tatlicadiarzu-

14. 30 Ekim 2010
  15. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.527
    Ödül Puanları:
    238
    Ben kına gecesini ve nişanı kovaladım biraz. Kına gecelerini sevmezdim yakın zamanda da bir akrabımız ölmüştü onu bahane edip yapmamıştım. Annem sadece kınasız gelin olmaz diyerek avucuma az biraz kına koymuştu o kadar.

Nişan da aile arasında oldu sadece yüzükler takıldı. Düğünden kaçamadık ama, sadece nikah dedik, iki tarafta evlatlarımızın mürüvveti diye tutturdular. Eşimle bir an gizli evlenip, biz evlendik düğüne müğüne gerek yok demek geçti ama kalplerine iner falan diye kalkışmadık. Nitekim düğünümüzde beklediğimizden güzel olmuştu.

Son düzenleme: 30 Ekim 2010
  16. 30 Ekim 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Aslında güzel heyecanlar bunlar, ama ben yapı olarak çok hoşlanmıyorum, hoşlanmıyordumda,
    kalıplar beni sıkıyor genelde.
    Ama bir yere kadar eksiltebiliyorsunuz bu günleri ve yaşanmalıda bence tabi ki.
    İsteme olayından kaçmak pek mümkün olmuyor, güzelde geçiyor.
    Ben en azından nişandan kaytarmıştım.
    Eşimin ailesi uzakta oturdukları için, pek gelip gitme durumları yoktu,
    isteme oldu sadece yüzükler takıldı.
    Bohça yapmadık ve yapılmadı.
    Nişan alışverişi, bohça alışverişi de olmadı bu durumda.
    Kına gecesi benim istemememe rağmen 2 kere yapıldı,
    hem benim evimde, hem de kayınvalidemin orada.
    Şimdiki aklım olsa yapmazdım 2. bir kına gecesi, sırf kayınvalideciğim üzülmesin diye yapmıştık :)
    Bu işlerin pek antel-dantellikle alakası yok yani, değirmenin içinde dönüyorsun malesef.
    Tabi 2 kişiye kalmış bu, gidip hemen evlenilebilirde, ama bu adetlerin,
    gençleri çok sıkmadan yapılmasından yanayım bende.

Son düzenleme: 30 Ekim 2010
  18. 30 Ekim 2010
  19. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ben geçen gün hem işi hem eşi olanlar topiğinde yazmıştım bu konuyu, şşt benden mi çaldın fiyonkalsanaalsanasmile

şaka bi yana, ben de kendime entel-dantel demem, öyle adlandırdığım arkadaşlar var çünkü ama ben onlardan değilim:) ancak adetler çok anlamlı gelmiyor bana da. hatta anlamsız geliyor diyebilirim. çoğu insanla mantığım uyuşmaz, beğenilerim tutmaz, e o zaman onların zevk aldığı adetlerden zevk almamam da normal diye düşünüyorum:)))

bir defa evlendim sadece kendi aramızda nişan ve sade bir nikah ile yıllar önce. o zaman da sevmezdim düğün-dernek olaylarını, şimdi de.

şimdi ise erkek arkadaşım da benim gibi dikkat çekmeyi çok seven biri değil. çok sade kendi aramızda ya da en yakın arkadaşlarla kutlarız bir şeyleri orada sorun olmaz da, ben isteme olayına hiç mi hiç sıcak bakmıyorum şu saatten sonra. bir yemeğe gidip orada yüzükleri takarız olur biter, olacaksa, anneler ve kardeşler yanımızda olur olmadı en yakın arkadaşlar.