Entele Saçlari Uzatan Bitki (Arsiv)

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve suzi28 tarafından 25 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Ocak 2007
    Konu Sahibi : suzi28
  1. suzi28

suzi28 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Entele Diye Bir Bitki Var,temin Edebilirseniz Bu Bitkiyi Su Ile Kaynatin Ve Saçinizi Yikayin,ne Kadar Gür Ve Uzun Olduğuna Kendiniz Bile Inanamayacaksiniz.ENTELE HİNDİSTANDA YETİŞİYOMUŞ FAKAT AKTARLARDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

2. 30 Ocak 2007
  3. NILBERA

NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    48
    arkadaşlar bunu başka bir site buldum alıntı ben denemedim

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyo), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
    Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca baden yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
    (mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

arkadaşlar bu da alıntı
    formülü şu : 10 gr. entele otu alıyorsun aktardan ve bunu 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsun, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 saat evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsun, sonra iyice yıka ve sonucu gör, kolay gelsin.

bide arkadaşlar bu ot zehirliymiş bunu surenler dikkat etsin açık yara ve tahriş olmuş deriye sürülmez eğerki bu karışımı kafanıza surecek olursanız bir eldiven kullanın göze temasından kaçının

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Temmuz 2008
  4. 30 Ocak 2007
  5. HuzunAla

HuzunAla Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu otu kullandım şu an saçlarım belimde kızlar gerçekten çabuk uzatıyor..
    Özellikle bepanthen karışımlı olanı tavsiye ederim saçlar ipek gibi oluyor.. Bu arada ben eldiven falan kullanmadım birşey de olmadı..

Kolay gelsin!..

6. 13 Şubat 2007
  7. svly

svly Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle günaydın kızlar
    ben şuan kullanıyorum. otu aldım ama kaç gram olduğunu bilmiyorum aktara entele alıcam dedim bana küçük bir poşette verdi muhtemelen 10 gr civarıdır ben 8 ytl ödedim. şu şekilde kullanıyorum: yarım litre su yarım litre sirke ve enteleyi tencereye boşaltıp iyice kaynattım. soğuyunca fıs fıslı bir şişeye boşalttım birer gün arayla saçımın hertarafına iyice sıkıp poşetle sarıyorum başımı ve 1-1.5 saat bekletiyorum sonra yıkıyorum. ot pahalı ama zaten yaptığım karışım nerdeyse 1 litre civarı oluyor ve fıs fıslı bir şişede kullanınca çokta fazla ziyan olmuyor. tahminim bir karışımı 2 ay gibi kullanabilirsiniz.

8. 13 Şubat 2007
  9. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    38
    20 gr. entele otu
    20 gr. tatula karıştırılıp, 1lt. suda kaynatılarak saç diplerine sürülür.

10 gr enteleyi 2 bardak sirke 2 bardak suyla kaynattıktan sonra 1 gün bekletilir. Püskürtme kabına konur.Haftada en az 2 kere, bütün saç diplerime sıkılır. Minimum 2 saat beklenir. Sonra da yıkanır.

5 gr entele otu 100 gr saf zeytinyağı (ayak yağıda deniyomuş) 1 çay kaşığı sinameki bunların hepsini kaynatıyoruz sonra saçın diplerine uygulayıp 3 gün saçı bu ilaçla dinlenmeye bırakıp yıkamıyomuşuz sonra 2 gün ara verilip bakım yapılıyor saça sonra yine aynı şey tekrarlanıyor.Saçı gürleştirip dökülmesini engelleyip saç uzatıyomuş.

kızlar ben sirkeli tarifi geçen gün yaptım ve saçlarımdaki dökülme bıçak gibi kesildi şaştım kaldım

dün akşam 2,kez yaptım ve sadece 45 dakika tutabildim dışarı çıkmam gerektiği için . hemen yıkadım ve fön çekmeden kuruttum. Eşim saçların çok güzel olmuş dedi. yani saçlarım kabarmıyor ve kuaförden çıkmış gibi duruyor. :)

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyo), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
    Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca baden yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
    (mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

ahanda sana tarifi

arkdaşlar bu entele saçtaki öbek öbek dökülmeler içinmiş artı bu ot içine başka bir şey daha konulup macun yapılıyormuş ve sadece o bölgeye uygulanıyormuş eğer kafanızda yara varsa çizik varsa yanlışlıkla içne girip kana karışabilirmiş. çok riskli ben çöpe attım kendime aktardan yılan yağı ve saç bakım yağı aldım bide kaş kirpik için hint yağı ilk denememi yaptım enteledeki gibi saçlarım fönlü durmadı ama sanki uzadımı ne ?? bide bişiy sorcam bu yağları azcıcık kafa derime sürecem derken heryere bulaştırıyom daha kolayı yokmu bunun? çok zayi oluyor yağlar

CANIM BEN HAFTADA 3 KERE UYGULADIM PAZARTESI CARSAMBA CUMA GUNLERI ENTELE GUNUM OLDU Laughing BENIM KULLANDIGIM TARIFIDE VEREYIM SANA 10 GR ENTELEYI 1 SU BARDAGI SIRKEYE KOYUP OCAGA KOYUYOSUN KAYNAMASINA YAKIN YARIM CAY BARDAYI SAF ZEYTINYAGI EKLE 15 20 DAKIKA COK KISIK ATESTE KAYNAT 1 GECE BEKLET SONRA KARISIMI TOHUMLARINDAN SUZ SAC DIPLERINE MASAJ YAPARAK UYGULA 2 SAAT KAFANDA BEKLET SONRA YIKA YANLIZ DIKKAT ET YUZUNE GOZUNE DEYDIRME 10 GR ENTELE 1 AY GIDIYOR CANIM demiş biri

aynı kişi bunuda demiş
    KIZLAR SIKI DURUN SONUCU YAZIYORUM BUGUN TAM 1 AY OLDU SACIM 6 CM UZAMIS NERDEN ANLADIN DIYENLER OLUCAK KULLANMAYA BASLAMADAN 1 GUN ONCE BOYA YAPTIRMISTIM DIPTEN CIKAN SACLARIMI OLCTUM TAM 6 CM KUAFORE FOM CEKTIRMEYE GITTIM ADAM SOKA SIRDI KESINLIKLE KULLANMANIZI TAVSIYE EDERIM

Entele otu sirkeyle olan kullanımda yeni saç çıkmasını sağlayan bir ottur. Telleri kalınlaştırmıyor. Ayırca sirkeli karışım saçlara ayrı bir parlaklık ve yumuşaklık veriyor. Entele otu farklı bir şekilde macun yapılıp, saç kıran problemi olanlara uygulanıyor. Bu karışımıda eğer isteyen olursa aztarda hazırlatması mümkün.
    Sende bu tarz bir kullanım muhakkak işe yarayacaktır. Tecrübe konuşiyjeyyar

Entele 1. yöntem
    20 gr. entele otu
    20 gr. tatula karıştırılıp, 1lt. suda kaynatılarak saç diplerine sürülür.

Entele 2. yöntem (benim kullandığım ve memnun kaldığım)
    10 gr enteleyi 2 bardak sirke 2 bardak suyla kaynattıktan sonra 1 gün bekletilir. Püskürtme kabına konur.Haftada en az 2 kere, bütün saç diplerime sıkılır. Minimum 2 saat beklenir. Sonra da yıkanır.

Entele 3. yöntem
    5 gr entele otu 100 gr saf zeytinyağı (ayak yağıda deniyomuş) 1 çay kaşığı sinameki bunların hepsini kaynatıyoruz sonra saçın diplerine uygulayıp 3 gün saçı bu ilaçla dinlenmeye bırakıp yıkamıyomuşuz sonra 2 gün ara verilip bakım yapılıyor saça sonra yine aynı şey tekrarlanıyor.Saçı gürleştirip dökülmesini engelleyip saç uzatıyomuş.

Entele 4. yöntem
    5-10 gr. civarında Entele Otu, Badem Yağı , Bepanthene

Entele saçları hızlı uzatır.
    Entele seyrek saçları çoğaltır, gürleştirir.
    Entele saç kıran olan bölgeye uygulanırsa saç çıkartır.

Enteleyi yaralı, sivilceli saç derisine uygulamak sakıncalıdır. Şuana kadar ölen olmadı şükür ama bellide olmaz. Çokk ama çok dikkatli kullanın lütfen.

aşırı rahatsız edici bir koku olmuyor. Ama kimsede aaa sen sirkemi kokuyorsun demiyor yerimseniben
    dediğim gibi bir koku var ama işe gidene kadar yoğunluğu azalıyor. Saçımada hafif bir parfüm sıkıyorum. Ben etrafımdan hiç tepki almadım. Alsamda umursamazdım herhalde erkek gbi saçlarla dolaşmak daha sıkıcıydı benim için:utangac:

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Temmuz 2008
  10. 17 Şubat 2007
  11. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ya ben bu enteleyi aktara sordum.. Bence kullanmayın dedi.. saçları çok uzattığı doğruymuş ama zehirliymi.. gözünüze kaçırmamanız ve solumamanız lazımmış.. Adam o riski alana kadar yağ karışımı kullanın dedi.. badem yağı, hint yağı falan karıştıyolarmış, veriyolarmışş. bende vazgeçtim entele almaktan..

12. 23 Şubat 2007
  13. BenAysegUl

BenAysegUl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bakin ne buldum ( az cok karisik ama, yinede´sizlerle paylasmak istedim):

SAÇLARI KUVVETLENDIRMEYE

1. tarif
    Dul avrat otu, kantaron çiçegi, kayin agaci yapragi, simsir agaci, ceviz yapragi, isirgan otu, biberiye otu, sarimsak kabuklari, sogan kabugu, karahindiba, civan perçemi, kekik, çam yapragi, lavanta çiçegi, okaliptus yapragi, kavak agaci yapragi kabugu, kestane agaci yapragi, mese agaci yapragi.
    Otlarin tamami, birkaçi bir arada karistirilip saç diplerine aksamlari friksiyon yapilir.Tarak suyuna batirilarak saçlar taranir. Saçlar son durulama suyu olarak bu otlarla yikanir.

2. tarif
    Çörek otu yago, defne yagi, menekse yagi, biberiye yagi, zeytin yagi, papatya yagi, mersin yagi, çam terebentin ve hindistan cevizi yaglarinin tamami ayni oranda kariþtirilir. Haftada 2-3 gün saç diplerine friksiyon yapilir. 3-4 saat bekletilip naturel sabunla yikanir.

3. tarif
    20 gr. bit otu ( entele)
    20 gr. tatula karistirilip, 1lt. suda kaynatilarak saç diplerine sürülür.
    NOT : Bu bitkiler zehirlidir. Göze kaçirmamali, islem bittikten sonra eller güzelce temizlenmelidir.

4. tarif
    50 gr. gaz yagi
    50 gr. zeytinyagi
    20 gr. bit otu (entele) dövülüp toz haline getirilip haftada 1-2 gün saçlarin dip kismina sürülür, 3-4 saat bekletildikten sonra yikanir.
    NOT : Zehirli oldugundan göze kaçirmamalidir.

ben daha denemedim ( almanyada bunlari bulmak az zorda :KK66:))))) bunlarin hepsi ve hemen hemen tüm hastaliklarin sifasi icin karisimlar www.istanbulbaharat.com de yaziyor.

14. 24 Şubat 2007
  15. nir

nir Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar, bakın isveç iksiri veya şurubu diye bişey var süper...ben kullandım valla herşeye iyi geliyor saçlar içinde içten tedavi ve bakım olduğunu söylüyolar...vardır aktarlarda, yerli olanı en son 15 milyondu ama orjinal olanı 55 milyon civarı, fakat yerli olan çok işe yaradı...tavsiye ederim her sabah bir çorba kaşığı içiyosunuz ve sadece saçlara değil herşeye iyi geliyor..nette arama yapıp okuyabilirsiniz...:teselli:

16. 26 Şubat 2007
  17. SELMOS

SELMOS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    entele otunun kilosu 200,00 ytl , ben 10 gr aldım aldım ve dun ilk defa denedım , umarım saçlarım çok çabuk uzar.
    SAtın aldığım aktar , haftada 3 kere kullanmam gerektığını , nemlı saça sürerek kurutma makınası ile kurutmamı ve yıkamamamı söyledı.
    Görüşmek üzere
    SELMOS

18. 7 Mart 2007
  19. Moon/Sun

Moon/Sun Life is Beautiful Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Günaydın,
    yazılanlara istinaden bende 10 gr kadar entele otu alıp elma sirkesi ve suyla karıştırıp saçıma uyguladım fakat saçımdan yanağıma karışım biraz aktı çok fazla kızarıklık oldu cildimde.Yan etkileri hakkında aldığınız aktarlar size bilgi verdimi benim dün uğradığım başka bir aktar bu otun yasak olduğunu kendisinin satmadığını ve saça uygulanmasında beyne kadar işlediğini söyledi.çelişki içinde kaldım eğer varsa bilginiz paylaşırsanız sevinirim.
    Sevgilerimle,