ENTELE´yi uygulayip KESIN sonuc alanlar buraya!

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve SuCCeSS tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : SuCCeSS
  1. SuCCeSS

SuCCeSS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86

Arkadaslar entele beri entele öte, aylardir bunu konusuyoruz. Aranizda entele kürünü uygulayip KESIN SONUC alanlar varmi? Yani gercekten saclari bu kürden NORMALDAN daha cabuk uzayan varmi?

Lütfen yazarmisiniz ´SONUC ALAN VEYA ALAMAYAN´ arkadaslar. Biliyorsunuz entele biraz pahali, eger sonuc vermiyorsa, bosu bosuna paramizi harcamayalim. 10 grami 17 TL. (bazi yerlerde 20 TL) Ki tek 10 gramla bitecek degil bu is. :)

Bende bu hafta basladim, ama sirke ile kaynatmadim. Sadece 10gram enteleyi 1 litre kadar suda kaynattim, fisfis sise ile 30 gram kadarini sac diplerime püskürtüp 3 saat beklettim.

Bende Ibni Sina´nin Sifa kitabi var. Orda diyorki: "Entele (hindistandan gelir) saclari entele ile yikarsaniz, topuklara kadar uzatir". Ama nasil ve ne ile kaynatacagi yazmiyor.

2. 13 Ocak 2010
  3. EU3

EU3 Guest

zehirli bi bitkiymiş...allah krusun göze kaçınca kör bile ediyormuşş..sormuştum bi ara aktar zehirli diye satmıyor...ve sakın yapma dedi...ben de korktum...akannehir

4. 13 Ocak 2010
  5. rojdina

rojdina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben tam 1 ay uyguladım enteleyi....haftada 3 kez ama hiçbir şekilde uzatmadı gerçi benim saçım çok zor uzuyor belkide saçtan saça farkediyordur....

6. 14 Ocak 2010
  7. EU3

EU3 Guest

her bakım kişiden kişiye farklılık gösteriyobilmiyorumkismile

8. 15 Ocak 2010
  9. pelinz

pelinz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar yazılarınızı okuduktan sonra Ankara'da bir aktara girip entele istedim. Olmadığını ve istesem de getirmeyeceğini söyledi. Zehirli olduğunu iddia ediyor. Ama ben yine de denemek istiyorum yazdıklarınızı okuduktan sonra. Ankara'da başka nerede bulabileceğimi söyleyebilirseniz çok memnun olurum. Çünkü saçlarım benim de kuaför kurbanı oldu ve tokalarla toplamaktan fenalık geldi. Artıııı o kadar yavaş uzuyor ki eski haline dönmesi için 2 yıl geçmesi gerekecek:KK43:

10. 15 Ocak 2010
  11. EU3

EU3 Guest

sağlığın daha önemli ama bu bi iddia değil ki cnmm...zehirli zaten...yoksa niye satmasınlar..ben konyadayım burda da satmıyorlarr

12. 16 Ocak 2010
  13. assolist

assolist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 2 yıl önce kullanmıştım ve uzun süre kullanmadığım halde kendime göre kesin sonuç aldığıma inanıyorum. Şimdi tekrar başlıcam enteleme.. opuyorumnanaktan
    Şu an yaptığım kürüm bitince

14. 17 Ocak 2010
  15. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ya kızlar bu enteleyi bende yaklasık 4 ay önce yaptım. Hazırladım fakat 2 defa felan kullandım. daha sonra bazı nedenlerden dolyaı devam edemedim. enteleyi hala saklıyorum kaynatılmış halde bi şişede ve buzzdolabında duruyor. Aradan 4 ay geçti ama kullansam bi zararı olurmu. bu konuda bi fikri olan varmı

16. 17 Ocak 2010
  17. IXION

IXION Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Enteleyi 3 kere kullandım.Şu anda bitti yeniden bulup kullanmaya başlıycam.Zaten bir kere kullanıp faydasını gördükten sonra devam edersiniz. 3 kere derken, 3 gün demiyorum =) 3 tam kür.
    Zehirli diye korkan arkadaşlar, entele gözüme de kaçtı bikaç defa, bol suyla yıkayın hç bir şey olmaz. Çok hassas bir göz yapınız varsa da göz yaşı bulundurun evde. Entele yüzüme, ellerime değdi, döküldü ama tüylenme vs yapmadı, onlar da yanlış.
    Zaten sirkeyle kaynatılmasının mantığını düşünün.Sirke mikrop öldürücü etkiye sahip, dolayısıyla zehirli özelliklerinin kaldığını düşünmüyorum.Uzun süre kullandım, hiç bir zararını görmedim.
    Saçın uzaması için önce sağlıklı hale gelmesi gerekiyor.ılk kullanımda saçınız uzama tepkisi vermeyebilir ama hacimli ve canlı olur. Saçlarınız zamanla daha çoğalır, boşluklar kapanır.
    Ben enteleyi, ilk kürümde her gün kullandım.Yıkanmış temiz saçı kuruttuktan sonra, saç diplerine sıkıyordum.Masajla yedirip, makineyle tekrar kurutuyorum ve yıkamıyorum.Ertesi gün tekrar duş alana kadar saçımda kalıyordu.

18. 17 Ocak 2010
  19. IXION

IXION Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Hiç bir zararı olmaz.En son yaptığım kürü, tatil nedeniyle ara ara kullanabildim ve bitirmem aylar sürdü.Ben buzdolabında da saklamadım, banyodaydı.
    Rahatlıkla kullanabilirsiniz.