epidral sezeryan , normal doğum veya anestezi ile doğum yapanlar acill bilgi..

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve sulucan57 tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sulucan57
  1. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar 31 haftalık hamileyim. şuanda herşey normal görünüyor.çatıma henüz bakılmadı suyumda çok iyiymiş doktor şuanda herşey normali gösteriyor diyor. sizlere sorum;
    sezeryan olursam eğer, epidralden korkuyorum felç kalma durumu varmış ama bebeğimide görmek istiyorum ilk ben görmek istiyorum. anestezidende korkuyorum ya uyanamazsam diye hangisi sizce en mantıklısı?? ağrı eşiğim çok az çok hassasım hagisinde daha az acı sancı çekiyosun??
    birde normal yapan arkadaşlara sorum olcak... normal doğumda vagina girişinin kesilme işlemi olursa doğumdan sonra eski halini alıyormu?kendimi ve eşimide düşünmem lazım iilişki eskisi gibi olmuyormuş erkek için.bu doğrumu?yani dikildikten sonra vagina girişi geniş olurmu ? bundanda korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum.normalse sezeryanmı yapsam diyorum ne olur açıklayıcı bilgi verim doğum yapanlar....
    allahın izniyle son 59 günüm kaldı... efe bey gelcek inş...

2. 6 Ekim 2010
  3. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    epiduralde felç kalma riski ççookk az canım,iyi bir yerde iyi bir anestezi uzmanı yaparsa risk hi yok.ben e.norrmal yaptım herşey yolunda gitti şükür.bencede her halukarda epidural yaptır,bebeğini gör ilk sen gör,fot. çektir.bidaha yaşanmıcak anları kaçırma ve endişe etme.hayırlı doğumlar..

4. 6 Ekim 2010
  5. ss81

ss81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım arkadaşım eğer sağlığında bir problem olmayacaksa normal doğumdan şaşma.ben iki normal doğum yaptım.kesik dahi olsa eski halini tamamen alıyor.çok çabuk iğleşiyorsun .ömrü billah sezaryanın ağrısını ve görüntüsüne katlanmakdansa sayılı vakitte sancı çekmek tecrübemle sabit daha kolay .bebeğini kucağına aldıktan sonra ağrından eser kalmayacak mekasla kemiş gibi bitecek.allah sanada bebeğinede sağlık sıhhat versin. fıtri olan her şeyde yarar vardır:KK46:

6. 6 Ekim 2010
  7. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çok tşk ederim bilgi için.ama normal doğum yapan bi kaç arkadaş eski halini almıyor.ilişki esnasında birşey hissedemiyormuşsun erkek özellikle...
    tabi bende normal istiyorum ama kafam karıştı iyice.. sen epidral normalmi yaptın??

8. 6 Ekim 2010
  9. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ya idip anestezi uzmanına ne diycem sen dalında iyimisinmi dicem ?? özel hastaneye gidiyorum ben avrupa yakasında bahat halk hastanesine doktorum yabancı bi doktor. bilmiyorum güvesizlik var iş epidral olunca..bide normal yapmışsın normale döndümü herşey?ilişki esnasında genişleme hissediyormusun vaginada?bunuda düşünmem gerekiyor .. erkek şikayetçi oluyormuş eski haline dönmüyormuş öle sölediler.

10. 6 Ekim 2010
  11. ss81

ss81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    belki kişisinden fark ediyordur.bizde hiç öyle birşey olmadı çok şükür.sana şunu söyleyeyim sezaryan olursan zaten sen ilişkiyide unut:KK1:

12. 6 Ekim 2010
  13. eren sezen

eren sezen ♥eren&kayra♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben ilk doğumumu genel sezeryanla yaptım çok rahattı 2 hafta sonra 2. doğumumuda genel yapıcam ilk başta epidural düşünüyodum ama doktorum tavsiye etmedi

14. 6 Ekim 2010
  15. eren sezen

eren sezen ♥eren&kayra♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    sezeryanda ilişkiyi niye unutuyo anlamadımm ne alaka ben oldum sezeryan normal doğum gibi 40 gün bekledik lohusalık geçsin diye sonra cinsel yaşantımnız devam etti hiçte sorun olmadı korkutmayın bu kadar

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
  16. 6 Ekim 2010
  17. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    valla iyice kafam karıştı yaa.... birsürü sezeryan olan var nasıl yani cinsellik bitiyomu bu ne demek oluyo anlamadım.. tabiyki herşeyin normali iyii ama ben normal doğumdan sonra herşey eskiye dönüyormu diye merak ederken birde sezeryan olursam ilişkinin biteceğini öğreniyorum neden??

18. 6 Ekim 2010
  19. ss81

ss81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    tabiki bitmiyor arkadaşım normal doğumda ilişki eskisi gibi olmuyormuş diyen arkadaşa cevaben öyle dedim.arkadaşlarımdan görümcem ve eltim sezeryan oldular ağrılarının ce acımanın olduğunu çok zorlandıklarında sıvı akdığınıda söylüyorlar.normal doğumda 40 gün beklesen bile kigenelde daha kısa sürüyor ilişkide canın yanmıyor ondan dolayı arkadaşa latifeli cevap verdim.